Autor Wątek: naprawde nowy alternator do Plusa (70A)  (Przeczytany 1467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

naprawde nowy alternator do Plusa (70A)
« dnia: Wrzesień 01, 2009, 19:52:43 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Po 11 latach i 102kkm przebiegu przyszedl czas na wymiane alternatora, bo wedlug opinii zaufanego elektryka ten co jest juz dlugo nie pociagnie z powodu stanu uzwojen.
Zrobilem male rozeznanie i wyszlo ze Elmot w likwidacji, zas na Alledrogo sa "nowe" alternatory (po 169-190PLN-ow) ale za zwrotem starego co brzydko pachnie juz na odleglosc.
Kto z Kolezenstwa mogly polecic jakis algorytm poszukiwan. Nie musze specjalnie oszczedzac bo moj Poldi jest u mnie do nowosci i ma u mnie dożywocie (chyba zeby zechcial sie powaznie rozbic) i chcialbym miec altek z dobrego zrodla, ktory przetrwa nastepne 10 lata najmarniej

naprawde nowy alternator do Plusa (70A)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:43:20 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
daruj sobie.

Jakie masz ładowanie na postoju, na wolnych obrotach przy włączonych światłach ?
Może altek masz sprawny a wymaga tylko regeneracji ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

naprawde nowy alternator do Plusa (70A)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:50:39 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Akurat temu elektrykowi wierze bo znamy sie od lat i nigdy nie dal plamy. Altek byl juz trzykrotnie (na przestrzeni tych 11 lat) rozbierany, sprawdzany i czyszczony. Raz wymieniono w nim lozyska. Rok temu (po drugim rozbieraniu) dostalem od elektryka zapasowy regulator, ktory przydal sie jak mi pare dni temu padl altek podczas nocnego wyjazdu (smieszno i straszno jedzie sie noca na samych pozycyjnych, koniecznie  zabierajcie do auta latarke).
Teraz mam czesciowo zregenerowany to znaczy po raz trzeci rozebrany, oczyszczony i z wymienionym regulatorem. Diagnoza padu byla taka: zly stan izolacji i ogolne zasyfienie w srodku powodowały chwilowe zwarcia, ktore wykonczyly pierwszy regulator i  daly w kosc drugiemu. Na razie mam na wolnych obrotach (wlaczone swiatla) lekko ponizej 14V (normalnie bylo  ponad 14) i jak sie wlaczy lewy wiatrak chlodnicy to napiecie spada ponizej 13V i nie wzrasta jak sie doda gazu (mam w kabinie woltomierz).
Mozna oczywiscie dalej regenerowac (czytaj: wymienic wszystko oprócz obudowy) ale ponoc to sie nie opłaca bo suma czesci + robocizna wyjdzie drożej niz nowy. No i dlatego zalozyem ten wątek ;)

naprawde nowy alternator do Plusa (70A)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2009, 16:13:47 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

naprawde nowy alternator do Plusa (70A)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2009, 17:39:53 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Musi złocona jeszcze ;)

naprawde nowy alternator do Plusa (70A)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:05:06 pm »

Offline radosław91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie posiadany: PN caro+ '99 1.6 GLi
550zł :shock:  ja jak pytałem w polmozbycie to mówili ze 330zł taki altek ale nie oglądałem tego wiec nie wiem co to było... jakies badziewie te altki w plusach, ja mam w starym ursusie 30 letni altek z poloneza po x regeneracji który mocno juz dostał w d*** i nadal napiecie trzyma cos ok 14V
Powered by Lpg.

naprawde nowy alternator do Plusa (70A)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:27:39 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
szczotki jeszcze wymien i bedzie hulac
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

naprawde nowy alternator do Plusa (70A)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:39:31 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Wymień szczotki, przeczyść. Będzie śmigać.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...