Autor Wątek: MP4 i DIVX??  (Przeczytany 9899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 16, 2009, 09:31:43 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Właśnie miałem pisać, że wgrywanie czegokolwiek wiekszego od 10MB na nawigację POPREZ ACTIVE SYNC trwa NAPRAWDĘ BARDZO DŁUGO (dla prykładu mapa 100MB okolo 10 minut.
Dlatego najlepiej wsystko wgrywać na kartę pamięci poprzez czytnik kart w kompie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 16, 2009, 09:39:08 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Cytat: "Bocian_s#313"
No to sam nie wiem.

W navi trochę mnie ta bateria martwi...

Cytat: "Mynx"
To o czym pisałeś na początku do niczego się nie nadaje.
Jakieś uzasadnienie?? Pytam coby na minę nie wdepnąć.

A i jakie modele telefonów polecacie jak coś.


Uzasadnienie jest proste - to wszystko produkty NoName wytwarzane pewnie gdzieś w Chinach. Lepiej kupić produkt używany ale markowy, niż nowe nie wiadomo co (oczywiście wychwalane pod niebiosa przez sprzedających).

Jeżeli chodzi o telefony, to popatrz na te nowe LG-ki. Super telefony, wielki wyświetlacz i mają naprawdę spore możliwości. No i nie są tak obrzydliwie brzydkie jak Sony Ericssony :P

Co do ActiveSync to też preferuję wgrywanie bezpośrednio na kartę - o wiele szybciej.

Netbook to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie. Tylko, że zaczynaliśmy od urządzeń za 200-300 zł a netbooki to już zupełnie inna półka cenowa.
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 16, 2009, 09:48:50 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Jeżeli chodzi o telefony, to popatrz na te nowe LG-ki. Super telefony, wielki wyświetlacz i mają naprawdę spore możliwości. No i nie są tak obrzydliwie brzydkie jak Sony Ericssony

Ta... dopóki ci z ręki nie wypadną. Moim zdaniem telefon ma dzwonić i sms wysyłać :) od zdjęć mam Canona G9 a od słuchania muzyki głosniki przy kompie i w aucie :)



JEśli chodzi o laptopy, udało mi się tanio wyrwać (1199zł) fajnego samsunga R20.
Przekątna ekranu 14" co sprawia żę jest dość poręczny i jego waga (2.1KG) powoduje ze fajnie się z nim śmiga. Nie mniej jednka widziałem inne np MSI Wind czy małe asusy (nie pamietam modelu) tez w cenie blisko 10 stówek moim zdaniem zamiast kupować zabawkę za 300 zł ktora się znudzi, lepiej odłożyc , odstawic pare piw, jeden komplet felg do auta i wziac sobie na raty wlasnie takiego jakiegoś lapka.

Ten samsung ma 200GB Dysk 1GB Ram , Pentium Dual COre 1.73Ghz, wifi, czytnik kart SD< 3xUSB i całkiem sprytną kartę graficzną Radeona Express 1200. Do tego bateria trzyma około 3 godzin przy intensywnym korzystaniu, a do 4 przy ogladaniu filmu.

Kolejna korzyść to fakt że sobie lapka i w aucie naładujesz, i bez prądu skorzystasz, i dodatkową baterię dokupić to też nie duży koszt.

Ja bym się nad tym monco zastanowił... bo za 39zł miesięcznie masz 5GB limitu na internet w Play Mobile :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2009, 10:45:16 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7253
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Stingerek"
internet w Play Mobile

A istnieje wogóle taki internet który będzie działał w pociągu pędzącym 130km/h przez obszary gdzie zwykła komórka ERY gubi zasięg...

Cytat: "STax"
najlepsza opcja dla ciebie to netbook
Tak nawet rozważałem taką opcję swego czasu ale tylko jeśli jak wyżej z internetem. Choć ostatnio mam jakiś taki internetowstręt więc sam nie wiem...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2009, 10:57:31 am »

STax

  • Gość
Cytat: "Bocian_s#313"
A istnieje wogóle taki internet który będzie działał w pociągu pędzącym 130km/h przez obszary gdzie zwykła komórka ERY gubi zasięg

Ponoć play ma najlepszy zasięg, ale czy w 100% pokrywa teren to nie wiem ;)

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 16, 2009, 11:39:14 am »

Offline KristofX

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.4GSi16v :D
Cytat: "STax"

Ponoć play ma najlepszy zasięg, ale czy w 100% pokrywa teren to nie wiem ;)


Największy zasięg ponoć ma ale jeżeli bierzemy pod uwagę telefony, bo korzystają z nadajników Plusa. Ale do internetu mogą wykorzystywać tylko swoje przekaźniki i zaśięg internetu ogranicza się tylko do dużych miast.

Osobiście używam iPlusa na zwykłym lapku i nie jak jadę do stolicy czy to autobusem czy z kumplem net śmiga mi aż miło.
Cytat: BMW Autoklub
...wstąp do PTK... Poza doradzeniem w kwestii silnika i ustawień samochodu, potrafią przeprojektować pół auta na odległość.

'97 FSO Polonez Caro 1.6GLi "F-18"
'00 Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.4GSi16v "Wisienka"
'98 Subaru Impreza GT

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 16, 2009, 12:29:57 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4132
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
No i w ten sposób dochodzimy do konkluzji, że za 200-300 zł to się nie da kupić czegoś sensownego do oglądania filmów w podróży. Istotnie najbardziej funkcjonalny byłby Netbook tyle, że on to kosztuje z 6-7 razy tyle. Zdecydowanie najtaniej z tego wszystkiego wychodzi zmiana przyzwyczajeń i czytanie książek. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 16, 2009, 13:08:07 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Cytat: "Grzech#1938"
No i w ten sposób dochodzimy do konkluzji, że za 200-300 zł to się nie da kupić czegoś sensownego do oglądania filmów w podróży. Istotnie najbardziej funkcjonalny byłby Netbook tyle, że on to kosztuje z 6-7 razy tyle. Zdecydowanie najtaniej z tego wszystkiego wychodzi zmiana przyzwyczajeń i czytanie książek. :)


Co było od początku oczywiste :wink:
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 16, 2009, 13:08:37 pm »

STax

  • Gość
Cytat: "Grzech#1938"
Netbook tyle, że on to kosztuje z 6-7 razy tyle

??? Netbook już za 900zł można kupić (ostantio widziałem jakiś asus czy msi w tej cenie).

[ Dodano: 16 Wrz 2009 14:36 ]
http://www.ceneo.pl/2478496
http://www.ceneo.pl/1784310

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 16, 2009, 14:40:09 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7253
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Grzech#1938"
najtaniej z tego wszystkiego wychodzi zmiana przyzwyczajeń
Najtaniej to jest pozostać przy starych przyzwyczajeniach czyli słuchanie radia i spanie. Te dwie rzeczy chyba nigdy mi się nei znudzą. Tyle że nie zawsze da się pospać jak się trafi rozrywkowe albo gadatliwe sąsiedztwo...

Zobaczymy ja się sytuacja dalej rozwinie. Narazie zbieram kasę i jak odejdzie mi samochodowstręt to zamiast MP4 czy innego gadzecika kupię coś do auta. Choćby radio którego nie mam...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 16, 2009, 14:46:38 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4132
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "STax"
Cytat: "Grzech#1938"
Netbook tyle, że on to kosztuje z 6-7 razy tyle

??? Netbook już za 900zł można kupić (ostantio widziałem jakiś asus czy msi w tej cenie).

[ Dodano: 16 Wrz 2009 14:36 ]
http://www.ceneo.pl/2478496
http://www.ceneo.pl/1784310

Miałem na myśli netbooki, a nie "wyroby netbookopodobne" - Najtańszy sensowny to ok. 1300zł czyli 200-300 razy 6-7 (jak napisałem). :)

Cytat: "Bocian_s#313"
Cytat: "Grzech#1938"
najtaniej z tego wszystkiego wychodzi zmiana przyzwyczajeń
Najtaniej to jest pozostać przy starych przyzwyczajeniach czyli słuchanie radia i spanie. Te dwie rzeczy chyba nigdy mi się nei znudzą. Tyle że nie zawsze da się pospać jak się trafi rozrywkowe albo gadatliwe sąsiedztwo...

No to wtedy książka w łapę i czytasz... ;)
Cytat: "Bocian_s#313"

Zobaczymy ja się sytuacja dalej rozwinie. Narazie zbieram kasę i jak odejdzie mi samochodowstręt to zamiast MP4 czy innego gadzecika kupię coś do auta. Choćby radio którego nie mam...

I to jest zasadniczo słuszna koncepcja. Ja np niedawno miałem w temacie pomysł, żeby kupić odtwarzacz DVD, który odtwarza też multimedia z kart pamięci i pendriva. (Mógłbym wtedy oglądać to co mam na komputerze na 29-calowym ekranie telewizora). Zacząłem oglądać co można kupić, przeglądać fora i wyszło na to, że one nie będą odtwarzały wszystkiego co mam i jedynym sensownym "odtwarzaczem multimedialnym odtwarzającym wszystko" będzie komputer (najlepiej przenośny).  :D  :lol: Z braku wolnej kasy projekt chwilowo upadł...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 16, 2009, 22:34:20 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

najtaniej z tego wszystkiego wychodzi zmiana przyzwyczajeń

No nie wiem.. po ostatniej wizycie w księgarni zwątpiłem.
Taką książke zjadam w dwa trzy dni... a wydawanie co 3 dni 40-50-80zł za dobrą książkę nie jest najtańszym rozwiązaniem.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 16, 2009, 22:56:29 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4132
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A kto kupuje książki w księgarni? Na Allegro I Świstaku się kupuje... :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 16, 2009, 23:00:46 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ja. Nie ma nic lepszego niż zapach świeżej farby, kleju i papieru, przy dobrej kawie i ciastku. Zamykających się oczach , i matce "idź już wreszcie spać"

Niestety mam wadę... jak dorwę dobrą knigę , to musze ją wyczytać od dechy do dechy.
Nie zasnę inaczej :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 16, 2009, 23:15:36 pm »

WKLIW

  • Gość
A ja poleciłbym PDA ale nie jak koledzy pisali odblokowaną nawi tylko prawdziwe pda znanej marki kilka lat temu kupiłem HP iPAQ h4150 procek 400MHz  filmy działają jak burza znalazłem w necie bez problemu program który odtwarza wszystko i to z napisami bateria nowa trzymała 12h teraz około 7-8h posiada wifi i wiele innych gadżetów czasem można z nudów pograć w jakieś wormsy ale głównie służy mi do oglądania filmów na wykładach i do tego nadaje się wg mnie idealnie. A przy tym jest mały i płaski i zawsze można go mieć w kieszeni.

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 16, 2009, 23:34:35 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Masz Rację, iPaq to fajna sprawucha. myślałem żeby sobie to sprawić, ale to już byłoby zboczone ... 3 komputery PC w domu, + laptop i sieć LAN na chacie to już paranoja :D Jakby do tego doszedł iPaq to matka stwierdziłaby że powinienem mieszkać w jakiejś serwerowni.

A to prawda, że takie PDA wytrzymuje bardzo długo na baterii. Że też wcześniej na to nie wpadłem. Jak pracowałęm jako przedstawiciel handlowy, to miałem takie cudeńko jak Mio P560.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:46:49 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
wczoraj zaciekawiony tym wątkiem uruchomiłem w swoim telefonie(Nokia N80) odtwarzacz divix.Wszystko ładnie pięknie działa ale.....
nie wiem jak można oglądać film na tak małym ekranie(352x416, 256tyś kolorów) oczy o mało nie wyskoczą z orbit
kolejna rzecz to bateria-wiem ,że w N80 jest ona słaba ale przy oglądaniu filmu wytrzymuje o wiele krócej

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 17, 2009, 11:28:45 am »

STax

  • Gość
Cytat: "Grzech#1938"
Miałem na myśli netbooki, a nie "wyroby netbookopodobne" - Najtańszy sensowny to ok. 1300zł czyli 200-300 razy 6-7 (jak napisałem).

Czy ja wiem? Do takich zastosowań nie potrzeba super wypasionej maszyny, takie coś spokojnie wystarczy:

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 17, 2009, 12:23:40 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4132
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie chodziło mi wcale o parametry ("wypasienie" brrr... co za okropny wyraz) tylko o jakość wykonania... Do odtwarzania filmów to wystarczył by i Pentium II.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

MP4 i DIVX??
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 17, 2009, 12:50:51 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
a nie lepiej TO ??