Autor Wątek: Na benzynie pracuje tylko przy włączonym ssaniu  (Przeczytany 1436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Na benzynie pracuje tylko przy włączonym ssaniu
« dnia: Wrzesień 15, 2009, 14:58:57 pm »

pitfol

  • Gość
Witam,
Odebrałem poldka od mechanika po czyszczeniu gaźnika, pompy paliwa i regulacji zapłonu (wcześniej przestał chodzić na benzynie - wiadomo za długo LPG). Po przejechaniu ok 50 km obroty nagle zaczęły lecieć w dół i auto stanęło dosłownie na środku ulicy. Przełączony na LPG pojechał bez problemu.

Teraz praca na benzynie wygląda tak:
1. odpala tylko na ssaniu i spokojnie wkręca się na 2000 obrotów
2. powolne wciśnięcie gazu powoduje zwiększenie obrotów jednak silnik chodzi bardzo nierówno
3. szybsze wciśnięcie gazu natychmiast gasi silnik
4. próba jechania przy włączonym ssaniu kończy się zgaśnięciem po kilkudziesięciu metrach

Na LPG chodzi bez problemów.
Nie chcę znowu dawać go temu mechanikowi, tym bardziej że w końcu mam czas żeby sam podłubać. Pytanie tylko od czego zacząć, bo robione było sporo a nie chcę rozgrzebywać wszystkiego na raz. Tak się zastanawiam czy to nie pompa paliwa, ale wtedy by chyba nie chodził nawet na ssaniu?
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Na benzynie pracuje tylko przy włączonym ssaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2009, 15:03:38 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
sprawdź ustawienie poziomu paliwa w komorze pływakowej.
Jesteś pewny, że mechanik umył/wymoczył Ci gaźnik?
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Na benzynie pracuje tylko przy włączonym ssaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2009, 15:13:28 pm »

pitfol

  • Gość
Muszę wierzyć mu na słowo, w każdym razie z zewnątrz czysty i wyraźnie odznacza się czystością od reszty elementów więc na bank był demontowany. Jak sprawdzę ustawienie poziomu paliwa to coś napiszę. Dzięki.

Na benzynie pracuje tylko przy włączonym ssaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2009, 15:35:28 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A ja to bym zaczął od wykręcenia i przedmuchania dyszy wolnych obrotów. Jest niewielka i byle co potrafi ją zapchać. Ta czynność to 5 min.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Na benzynie pracuje tylko przy włączonym ssaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2009, 22:38:15 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
To niestety gupek a nie mechanik.
wykręć gaźnik, przeczyść wszystkie dysze.
Zobacz czy zawór iglicowy pracuje płynnie.Sprawdź czy pływak nie jest dziurawy (od braku benzyny ociera się o ścianki komory i się potrafi przetrzeć)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...