Autor Wątek: Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)  (Przeczytany 11927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:09:30 pm »

skaner

  • Gość
Fotka mojego poldka z ciemnymi szybami. Folia 5% przepuszczalności światła z 7 letnią gwarancją na zarysowanie :-)


Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:10:49 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Pomaluj ramki na czarno, bo te odpryski psują cały efekt  :roll:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:10:52 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
ramki pomaluj

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:12:42 pm »

skaner

  • Gość
pomaluję :-) jutro, bo dzisiaj już ciemno :-)

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2009, 20:08:32 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
A z przodu pewnie bez jakiejkolwiek folii w obawie przed milicją, równie dobrze mogłeś je pomalować czarną farbą albo zaspawać.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2009, 20:13:55 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja bym jeszcze pomalował słupek między tylnymi drzwiami, a trójkątną szybą. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2009, 20:52:16 pm »

200sx

  • Gość
Mr.D, tez mnie to smieszy,jak cwaniactwo to na całego,ściemnic wszystkie równo a nie jak w VANie...

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:26:35 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Czym tu sie mam podjarac? Chociazbys sobie go umyl :lol:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:30:00 am »

skaner

  • Gość
fotka była robiona w czasie wypadu na ryby. A ciemne szyby nie są oznaką cwaniactwa. Nie mówię tu o folii za 30zł z giełdy samochodowej, tylko o dobrej profesjonalnej folii do przyciemniania szyb samochodowych. Postaw kiedyś auto w pełnym słońcu w lipcu to zobaczysz różnicę. Wnętrze dużo mniej się nagrzewa, w nocy nie oślepiają cię światła samochodów jadących z tyłu. Od środka widzisz wszystko. Ciemne szyby miałem w każdym aucie i w każdym następnym też będę miał :-)

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:49:57 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Do tego można złożyć siedzenia, rozłożyć kocyk i wyskoczyć z dziewczyną na "zieloną trawkę"... ;) Hmm... - Ciekaw jestem jak koledzy zareagują na fakt posiadania przeze mnie w każdym samochodzie zasłonek.  :mrgreen:
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2009, 13:38:12 pm »

skaner

  • Gość
Cytat: "Grzech#1938"
Do tego można złożyć siedzenia, rozłożyć kocyk i wyskoczyć z dziewczyną na "zieloną trawkę"... ;) Hmm... - Ciekaw jestem jak koledzy zareagują na fakt posiadania przeze mnie w każdym samochodzie zasłonek.  :mrgreen:


O "zielonej trawce" to już nawet nie wspominam bo to jest chyba największym plusem ;-) Zresztą z ciemnymi szybami jest jak z instalacją LPG, narzeka ten kto nie ma :-)

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:11:45 pm »

200sx

  • Gość
Cytat: "skaner"
fotka była robiona w czasie wypadu na ryby. A ciemne szyby nie są oznaką cwaniactwa. Nie mówię tu o folii za 30zł z giełdy samochodowej, tylko o dobrej profesjonalnej folii do przyciemniania szyb samochodowych. Postaw kiedyś auto w pełnym słońcu w lipcu to zobaczysz różnicę. Wnętrze dużo mniej się nagrzewa, w nocy nie oślepiają cię światła samochodów jadących z tyłu. Od środka widzisz wszystko. Ciemne szyby miałem w każdym aucie i w każdym następnym też będę miał :-)
podaj mi szczegółowe różnice pomiędzy folią za 30 zł a folią za 60zł to raz

dwa , widocznosc w nocy jest gorsza,i nie zaprzeczysz,to ze nie oslepiaja to mały plus na tle samych minusów,

ciekaw jestem kto szybciej zaparkuje w ciemnym miejscu tyłem w nocy? ja czy Ty?

druga sprawa folia sie rysuje, i nie wmówisz mi ze nie bo miałem do czynienia z foliami w różnych przedziałach cenowych

i reklame swojej firmy rob gdzies indziej (podpis)

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:29:01 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Widoczność do tyłu w nocy jest jak w furgonetce bez szyb, za to w dzień w aucie nie jest jednak całkiem ciemno. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:30:39 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Zawsze można przyciemnić tylko boczne w tylnych drzwiach i trójkąty w słupkach, bez tylnej klapy.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:35:18 pm »

skaner

  • Gość
Ja nie robię reklamy firmy, tym bardziej na forum poloneza gdzie wszystkie szyby są na uszczelki i po wyjęciu można je łatwo przyciemnić. a jakie są różnice? :

- folia za 30 zł nie zatrzymuje promieni UV, ta za 60 zł też nie. Promienie UV są właśnie odpowiedzialne za wyblaknięcia i spękania we wnętrzu pojazdu

- tania folia nie jest termokurczliwa, tzn nie da się jej wyprofilować pod szybę giętą, bardzo często widać na szybach przyciemnionych paski z nadmiaru folii, a pod nią powietrze

- tania folia bardzo szybko traci kolor (blaknie)

- tania folia nie redukuje refleksów, tylko je rozprasza, co bardzo szybko męczy wzrok

- droga folia nie posiada związków metali które skutecznie potrafią zakłócić prace GPS

- folia dobrej firmy właśnie się nie rysuje, jak chcesz to zapraszam do mojego auta gdzie wożę małego psa, który trzyma łapy na boczkach wystawiając noc za uchyloną szybę i ciągnie pazurami po folii aż miło :-)

Właśnie dlatego przyciemnienie auta w dobrym warsztacie kosztuje ok 1000zł, bo połowa to koszt samej folii.

Jedyne folie jakie polecam to 3M i Armorlite

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:28:42 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "skaner"
A ciemne szyby nie są oznaką cwaniactwa.

Ale przyciemnienie wyłącznie szyb tylnych wygląda beznadziejnie.
Cytat: "skaner"

Właśnie dlatego przyciemnienie auta w dobrym warsztacie kosztuje ok 1000zł, bo połowa to koszt samej folii.

Za te kwotę można mieć szyby przyciemnione piecowo. Adamdn miał to chyba zrobione za mniejszą sumę.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:49:33 pm »

skaner

  • Gość
Cytat: "Mr.D"
Ale przyciemnienie wyłącznie szyb tylnych wygląda beznadziejnie


Może to nie wygląda jakoś rewelacyjnie, ale polskie przepisy mówią o tym, że kierowca w polu widzenia 180st musi mieć szyby o przepuszczalności światła minimum 70 %. Mi to nie przeszkadza. Gusta każdy ma inne. Mnie bardziej razi założenie pseudo tuningowego tłumika końcowego, bez ingerencji w resztę wydechu niż białe szyby przednie.

Za tę cenę masz szyby piecowo przyciemniane tylko jeśli je zdemontujesz. A pokaż mi człowieka który np. w półrocznym BMW X5 pozwoli sobie wyciąć wklejane szyby karoseryjne boczne i tylną z klapy. Folia ma ten plus, że do jej montażu nie trzeba wycinać szyby. A już nie mówię o szybach klejonych (np większość szyb tylnych w Mercedesach, praktycznie od W124, w S klasie jeszcze boczne drzwiowe) i akustycznych , których piecowo nie wolno przyciemniać.

A co do ceny, to 1000zł to jest średnia cena w Warszawie. Znam firmę z Łodzi, która to samo robi za 700zł.

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:48:11 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ja jak bym przyciemniał u siebie to wszystkie nie bardziej niż 20% wtedy są delikatnie ciemne, i to ma być kosmetyka a nie faktycznie ciemne szyby. jeździłem pare dni autem z ciemnymi szybami .. patologia w nocy zaparkować gdzies. (tak samo jak tragedią jest brak wywcieraczki na tylnej szybie podczas parkowania wieczorem w gestym deszczu np w BMW E34 lub E36

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2009, 23:20:12 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Każdy ma inne "zdrowe podejście do tematu". Mnie się np. przyciemnione tylko z tyłu podobają.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Mój poloniusz w ciemnych szybach :-)
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2009, 08:51:30 am »

skaner

  • Gość
Armorlite ma jeszcze folie 12%, 36%, 50% i zupełnie przezroczyste antywłamaniowe. Te ostatnie to też nie jest głupi pomysł, ostatnio wymieniałem szybę w Seacie Ibiza, gdzie złodzieje musieli młotkiem lub małym toporkiem dziurę w bocznej szybie wywalić. Narobili tyle hałasu że radio, nawigacja i CB zostało w aucie :-)

To fakt, że przy 5% folii w nocy na nieoświetlonej uliczce jest ciemno, ale od czego są boczne lusterka :-) Panowie kłania się widza podstawowa z zakresu prowadzenia samochodu :-)