Autor Wątek: białe lampy - czy za to można dostać mandat?  (Przeczytany 6152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« dnia: Sierpień 11, 2004, 17:10:59 pm »

gifek

  • Gość
czy mając w polonezie białe, tylnie lampy można za to dostać mandat? słyszałem że trzeba naklejać jakies odblaski barwy czerwonej - czy ktoś wie coś na ten temat?
 z góry dzieki

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2004, 18:38:18 pm »

odiss

  • Gość
Jak masz białe klosze to musisz miec przynajmniej odblaski w kolorze czerwonym. Można je nakleić np. na klapie obok tych białych.

Ale i tak będą sie do ciebie gliny przyczepiać - więc spokojnie możesz sobie taki "tuning" darować. IMHO

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2004, 19:54:30 pm »

Maciek#938

  • Gość
Wogóle takie lampy chyba nie posiadają homologacji, więc gra jest nie warta świeczki. Ponadto należy się zastanowić czy takie lampy faktycznie wyglądają ładniej. Moim zdaniem wyglądają gorzej, ale to kwestia gustu.

Pozdrawiam

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2004, 12:50:03 pm »

marior#1828

  • Gość
Jeśli będziesz miał homologację i naklejone odblaski, to raczej nie, ale zawsze możesz trafić na zły dzień gliniarza...

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2004, 20:28:10 pm »

vollvo#1821

  • Gość
Ja mam naklejone odblaski ale  i tak jak przejeżdzam koło pał to serduszko mocniej pyka.
Planuje sobie wypalić lub wytopić czy coś w tym rodzaju oznaczenie homiologacji może mi się uda . tak mi dzisiaj doradził znajomy mechanik

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2004, 21:19:35 pm »

Piotrek_

  • Gość
Słyszałem, że niektóre białe klosze były odlewane z fabrycznych form, także...homologację musiały mieć ;) Inna rzecz, że przepisy nie mówią o barwie klosza, ale o barwie światła. Jeżeli taka biała lampa emituje prawidłowe barwy, a dodatkowo z tyłu jest czerwony odblask(biały nad pozycją nie może odbijać światła jak w oryginalnych lampach!), to żadna pała Ci nie podskoczy.

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2004, 22:59:13 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Piotrek#389"
to żadna pała Ci nie podskoczy.

Będzie gorzej jak stanie w najmniej odpowiednim momencie...

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2006, 15:56:01 pm »

Arnold

  • Gość
Sorki że wyci?gam trupa z szafy  :mrgreen: ale nie chcę tworzyć nowego tematu (moderatorzy będ? mieli mniej roboty - nie musz? podczepiać).
Noszę się z zamiarem kupna takich lamp, bo ceny na allegro s? już przystępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Chociaż pewnie na Słomczynie dostanie jeszcze taniej. No ale skoro minęło 1,5 roku od ostatniego posta to może co? się zmieniło / wydarzyło. Może komu? za to zabrali dowód? Może kto? dostał w dziób? Może kto? policjantowi dał w dziób?  :mrgreen: Jak mam dać po okazyjnej cenie 100 zł za lampy a potem za mandat 500 zł to... No ale te lampy jak tylko pierwszy raz w życiu wzi?łem do ręki "GT" i zobaczyłem (jeszcze srajtek byłem) to wiedziałem że jak będę miał Poldiego to muszę je mieć.

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2006, 16:47:31 pm »

Arnold

  • Gość
Skoro mówisz że na allegro taniej niż na Żeraniu to spoko bo wła?nie się zastanawiałem. Biało czerwone też s? ok ale chyba nie z moim kolorem lakieru ;) Chyba zaryzykuję... najwyżej sprzedam :D  A na spot przyjadę tylko na razie jako? tak nie mogę się zorganizować. Ale dzięki.

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2006, 17:48:36 pm »

ka3or#1818

  • Gość
Arnold#1910,  według kodeksu w samochodzie musi z tyłu znajdować się tylni odblask. Pan policjant jednak twierdzi, że w kodeksie pisze, że ten czerwony odblask musi być w lampie, a nie poza ni?. No cóż. A toyota prius czy inne auta maj? odblaski w innym miejscu i to już w oryginale. Niestety, w naszym kraju tuning to tak jak kiedy? wprowadzenie cenzury, wszystko staje się nielegalne. Nie wiem co to komu przeszkadza :(
Wystarczy pojechać za granicę i tam zobaczyć jakie fury jeżdż? i po jakim tunungu. 3/4 z nich w naszym kraju musiałoby powrócić do stanu oryginalnego :/

co do tych białych lamp, tez miałem zamiar je kupić, ale w końcu zdecydowałem się na biało-czerwone odpowiedniki i jestem z tego zadowolony. PS: białe klosze widziałem na gliwickiej giełdzie za 80zł z atestem, ale to było tylko raz bo potem go?cia nie widziałem

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2006, 22:25:39 pm »

Arnold

  • Gość
Zaryzykuję :) Kontroli jeszcze nie miałem, tylko mnie złapali za prędko?ć. I to mnie wkurza że ?cigałem się z Passatem i przy 140 km/h zwalniałem do 60 bo wiedziałem że stoj? bo zawsze w pi?tki tam stoj? a Pasek jak leciał tak poleciał a oni zatrzymali mnie  :?   I jeszcze twierdzili że 82 jechałem. Akurat. Chciałem im powiedzieć że im radar przekłamuje  :mrgreen:  Najwyżej sobie maznę te odblaski na kloszu czym?. Da radę?

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:41:41 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
możesz ewentualnie prysn?ć sprayem do lamp sam odblask ( plus przykleić odblask na klapie) lub ewentualnie okleić ta?m? do przyciemniania ( s? czerwone ) ale czy warto kupować cał? rolkę dla kawałka lampy?
Spray wyjdzie taniej.

ja mam czerwono białe i jestem zadowolony :smile:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2006, 19:59:36 pm »

Arnold

  • Gość
Ale jak sobie robię VT z czerwono-białymi to jako? mi to nie wygl?da za ciekawie. Może mój kolor lakieru taki niefotogeniczny ;) Chyba na razie dam sobie spokój, bo po pierwsze pojawiły się inne wydatki, a po drugie same białe lampy jako? tak łyso wygl?daj? :D Co innego w towarzystwie ospojlerowania...

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2006, 20:26:03 pm »

keichi

  • Gość
Cytat: "Arnold#1910"
Sorki że wyci?gam trupa z szafy  :mrgreen: ale nie chcę tworzyć nowego tematu (moderatorzy będ? mieli mniej roboty - nie musz? podczepiać).
Noszę się z zamiarem kupna takich lamp, bo ceny na allegro s? już przystępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Chociaż pewnie na Słomczynie dostanie jeszcze taniej. No ale skoro minęło 1,5 roku od ostatniego posta to może co? się zmieniło / wydarzyło. Może komu? za to zabrali dowód? Może kto? dostał w dziób? Może kto? policjantowi dał w dziób?  :mrgreen: Jak mam dać po okazyjnej cenie 100 zł za lampy a potem za mandat 500 zł to... No ale te lampy jak tylko pierwszy raz w życiu wzi?łem do ręki "GT" i zobaczyłem (jeszcze srajtek byłem) to wiedziałem że jak będę miał Poldiego to muszę je mieć.


Mi sie udalo stracic dowod oraz dostac mandat chyba 100 zl za "niedopilnowanie stanu technicznego pojazdu". Oczywiscie powdem byly biale klosze a przedewszystkim zarowka czerwona postojowa na ktorej sie wypalila farba i swiecila juz prawie na bialo. Jednak pyty stwierdzily ze te lampy nie maja homologacji (nie mialy w rzeczy samej) i dlatego pojazd nie nadaje sie do jazdy. Jeszcze mi hamy wypisali kwitek tylko do konca dnia a zlapali mnie cos kolo godziny 23:00 !!! Ja sie pytam jak mam dojechac wiec na przeglad a oni w simech ze to moj problem.

Tak wiec polecam sie 3 razy zastanowic zanim zalozysie biale lampy bo raz ze w sumie to jest z reguly wiejski tuning (nie do kazdego koloru auta pasuja) a dwa ze ciezko utrzymac odpowiedni kolor swiecenia lamp (kapturki oraz spraje nie zdaja egzaminu) a po trzecie, psy tylko czekaja na takich gagatkow z lampami.

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2006, 21:19:05 pm »

Arnold

  • Gość
Ok. Dzięki. Zastanawia mnie tylko co wg Was nie jest wiejskim tuningiem  :?  Bo ostatnio jako? co kto? się zapyta to od razu straszycie go wiejskim tuningiem. Nie mówię do Ciebie keichi, ale ogólnie. Brewki ?le, białe lampy ?le, wszystko ?le. Jako? nie każdy ma czas, pieni?dze albo umiejętno?ci na robienie np. bad-looka. A jak kto? się poradzi jak to wykonać to coraz czę?ciej jest wy?miewany i uważany za gówniarza. Nie obra?cie się za to co piszę.

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2006, 09:59:28 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Kto? co? ma do wsi?


Odno?nie białych lamp z tyłu, to istniej? takie, w których s? zwykłe żarówki, ale klosz jest tak zbudowany (specjalne filtry itp), że emitowane jest ?wiatło o odpowiednim kolorze. Tyle że takich lamp nie da się kupić za 100zł. Proszę poczytać o produktach firmy Hella.

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2006, 13:15:24 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
u mnie wygl?da to mniej więcej tak:






wg mnie, przy tym kolorku nadwozia biało-czerwone sprawdzaj? się rewelacyjnie i co ważne - ?wiec? rewelacyjnie ( znaczy - na czerwono! przy białych warto kupić diodowe żarówki !!! )
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2006, 16:16:48 pm »

Arnold

  • Gość
zaraz sobie zrobię VT i zobaczę co mi wyjdzie :)

[ Dodano: 2006-06-15, 16:34 ]
No i nie za specjalnie wyszło na biało-czerwonych a na białych jeszcze gorzej  :?  Brakuje ospoilerowania wg mnie. W niedzielę direction Żerań :)

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2006, 16:21:42 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Ja będę zakładał białe lampki do mojego, ale chce też założyć czerwone odblaski pod nimi (na tylnym nosku). Nie powinno być wtedy problemu, a poza tym Arnold#1910 zależy na jakiego człowieka trafisz w drogówce.

P.S. Dostanie mandatu z powodu odpry?nięcia farby z żarówki można raczej uznać za wynik swojego lenistwa i opieszalstwa. Proponuję mieć pretensje do siebie,

Pozdr ;)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

białe lampy - czy za to można dostać mandat?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2006, 17:38:00 pm »

Arnold

  • Gość
Ale nikt tu nie mówi o przypadkach odpry?nięcia lakieru czy farby. Tu chodzi o to m.in. że te lampy nie maj? podobno homologacji a nawet jakbty miały to i tak niektórzy z drogówki się czepiaj?. Podobnie z przyciemnianymi z przodu szybami. Przyjdzie ci taki, nawet nie zmierzy przepuszczalno?ci i od razu każe zrywać. I co mu zrobisz? Niewiele :(