Autor Wątek: 2 wentylatory, termowyłacznik,czujnik temperatury POMOCY!!!  (Przeczytany 1941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

2 wentylatory, termowyłacznik,czujnik temperatury POMOCY!!!
« dnia: Październik 20, 2009, 21:35:47 pm »

Ace Ventura

  • Gość
Witam
mam problem, posiadam poloneza plusa 1.4  i mam na chłodnicy 2 wentylatory,  problem polega na tym że 1 wentylator ( ten z lewej załącza sie dopiero przy około 105 -110 stopniach) i tylko on działa, dlatego tez stojąc w bardzo  duzym korku silnik nagrzewa się do około 105 stponi zanim zacznie działać wentylator, o ile dobrze pamietam wcześniej wentylator(nie wiem który)  załączał  się przy około 95 stopniach (możliwe że ten prawy od strony kierowcy), teraz pytanie:  co moze byc tego przyczyną??  Domniewam że wentylator jest sprawny , czy to moze być wina jakiegos czujnika bądź  termo włącznika/wyłącznika/ , jeżeli tak to gdzie on się znajduje ?????  Wiem że do lewego wentylatora znajduje się u wyjścia z chłodnicy.

2 wentylatory, termowyłacznik,czujnik temperatury POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2009, 22:01:25 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
odepnij wtyczkę tego wentylatora z prawej i zewrzyj kabelki ze sobą, wentylator POWINIEN zaczac działać, jeśli zadziała, to wymień czujnik w chłodnicy.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

2 wentylatory, termowyłacznik,czujnik temperatury POMOCY!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2009, 08:01:32 am »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Stingerek"
odepnij wtyczkę tego wentylatora z prawej i zewrzyj kabelki ze sobą, wentylator POWINIEN zaczac działać, jeśli zadziała, to wymień czujnik w chłodnicy.


Albo sprawdź, zanim kupisz czujnik i wydasz pieniądze, czy Ci się kable ok.10 cm od czujnika po prawej stronie nie utleniły. W poniedziałek mało nie przegotowałem silnika o to. Okazało się, że struchlała otulina przewodów i w środku przewodzik po prostu się utlenił. Musiałem dać nowe kabelki i nowe złączki. Wentylator po stronie kierowcy zaczął działać.
Zastanowiło mnie natomiast coś innego. Silnik wszedł na ponad 120 stopni i drugi wentylator nie wystartował. Czujnik? Albo znowu przewody.
Pomóżmy Jackowi!

2 wentylatory, termowyłacznik,czujnik temperatury POMOCY!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2009, 09:17:31 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Cytat: "Stingerek"
odepnij wtyczkę tego wentylatora z prawej i zewrzyj kabelki ze sobą, wentylator POWINIEN zaczac działać, jeśli zadziała, to wymień czujnik w chłodnicy.


niby jak?
jak już to odepnij przewody z czujnika i zewrzyj ze sobą  wtedy wentylator powinien zadziałać.  czujniki są rozmieszczone na chłodnicy po skrajnych stronach chłodnicy  względem wiatraków które załanczają tak więc aby zalonczyć ten pierwszy z lewej  trzeba zewrzeć przewody na czujniku po prawej  stronie chłodnicy . Przyczyną może być tez walnięty przekaźnik jeśli są 2 wiatraki to każdy z nich jest na oddzielnym przekaźniku. też możesz zamienić przekaźniki miejscami.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

2 wentylatory, termowyłacznik,czujnik temperatury POMOCY!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2009, 18:01:50 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

niby jak?

Zjadłem słowo :) Miałem na myśli wtyczkę PRZY CZUJNIKU :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...