Autor Wątek: Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym  (Przeczytany 1811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym
« dnia: Listopad 29, 2009, 23:24:55 pm »

Cichy18

  • Gość
Witam, Moje pytanie brzmi czy wogóle stosował ktoś taki preparat? Daje jakiś rezultat? Mam zamiar to nalać mam LPG i są specjalne preparaty do LPG. I ogólnie proszę o  wypowiedzi ludzi co mieli z tym styczność Pozdro.

Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2009, 23:34:04 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
Ja u siebie wyjeździłem ok 2 albo 3 buteleczek takich preparatów (do wtryskiwaczy). Czy daje  to coś, ciężko powiedzieć, nie wiem czy to dzięki temu czy innym naprawom ale w ciągu jednego roku jak poldek nie miał siły na PB to po roku na PB ciągnie już normalnie.
Jak będziesz miał za dużo wlanego tego preparatu to samochód też nie będzie miał siły jechać.
Jak się jeździ z wlanym preparatem to czasami coś szarpnie samochód strzeli ale według mnie to właśnie wtedy pozbywa się syfu :P
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2009, 23:41:10 pm »

Cichy18

  • Gość
Wogóle słyszałem rożne opinie. Jedni mówią zęby nie lać bo tylko zaszkodzi a nie pomoże inni mówią śmiało lej! Poczekam możne więcej użytkowników się wypowie na ten temat ponieważ mój Polonez ma już trochę nastukane (200tys) a mam zamiar jeszcze nim troche pojezdzic :) . Pozdro

Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2009, 00:06:05 am »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
Ja się już do 200 zbliżam :)

PS. Temat nie powinien być w dziale LPG ?
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2009, 20:27:18 pm »

Cichy18

  • Gość
To jak wypowie się ktoś o tym preparacie? Preparat stoi na szafce i czeka na leprze czasy(a ja nie wiem kiedy one nadejdą:P )

Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2009, 20:57:17 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
To ja może powiem z doświadczenia.
W moim baku pordzewiałym znajdowało się mnóstwo rdzy (milion ton) do tego stopnia że można ją było wybierać chochlą !
Dzięki temu padła pompa paliwa, i cały układ paliwowy był tak zabity że nawet czyszczenie mechaniczne , kompresorem i wodą z węża ogrodowego nie usunęło zabrudzeń w 100% (muł po wyschnięciu zamieniał się w BARDZO DROBNY PYŁ podobny do tonera z drukarki/ksero tyle że rudy.

Posłuchałem rady ojca i za 6.5zł kupiłem 70ml butelkę preparatu którego nazwy nie przypomnę sobie za chiny ludowe. TO co pamiętam to fakt że taka flacha starczała na 60L paliwa.  Po wyjeżdżeniu jednego zbiornika paliwa samochód odżył. Po wyjeżdżeniu drugiego wymieniłem filtr paliwa i to co zobaczyłęm przeraziło mnie. Cała masa tego mułu , skoro tyle zostało w przewodach i tak skutecznie ten siuwaks rozpuścił ten syf to uważam że to co osadzało się we wtryskach też szlag trafił.

To groszowa sprawa, a tego typu specyfiki są głównie oparte na bardzo mocnym alkoholu :)

Czy to chwyt marketingowy nie wiem... ale kiedyś do baku raz na jakiś czas wlewało się flaszkę denaturatu żeby wyciągnął wodę z paliwa i wszelkie zanieczyszczenia...

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:30:22 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Moje doswiadczenie jest takie: mi na benzynie gasl na wolnych obrotach, najczesciej przy zwalnianiu silnikiem ,po wcisnieciu sprzegla gasl od razu, ja zalalem butelke ,,stp" za 15 zł, to starcza na 50 L benz. , no i u mnie akurat pomoglo ,nie gasnie juz

Preparaty do czyszczenia wtrysków, gaźników i tym podobnym
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2009, 00:42:07 am »

Cichy18

  • Gość
No ja mam coś takiego ze czasami lubi przydusić go na gazie(nie ważne jaki gaz naleje) myślę ze to pomoże. No zobaczymy wleje i zdam relacje. Pozdrawiam