Autor Wątek: zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje  (Przeczytany 4458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« dnia: Grudzień 09, 2009, 18:35:59 pm »

deja17vu

  • Gość
witam!
mam dość spory problem, mianowicie, jak już napisałem w temacie, zatankowałem 3 dni temu do pełna gazu, mam przejechane 320 km na tym zatankowanym gazie a zegar na butli dalej pokazuje że butla jest pełna! nie byłoby to takie istotne gdyby nie fakt, że nie da się zatankować! pojechałem na stacje LPG podłączyli sprzęt i gaz nie chce wchodzić.
Pewnie bede musiał z tym pojechac do gazownika, ale chciałbym wiedzieć jaka może być przyczyna tej usterki i jakie koszty ewentualnej naprawy.
pozdrawiam!

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2009, 20:41:01 pm »

Offline Grakoz

  • RWD Lover
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie: Bez Gwiazdy nie ma Jazdy
    • 97' MB W202 200 KOMPRESSOR
masz problem z zacinającym się zaworem w butli. zanim pojedziesz do gazownika weź kawałek drewna i jakiś większy młotek. przyłóż drewno nad zaworem w butli i walnij młotkiem, powinien opaść pływak a więc i wskaźnik powinien pokazać pusty zbiornik. jedno walnięcie może nie pomóc więc spróbuj kilka razy. jeśli to nie pomoże wtedy jedź do gazownika.
97' MB W202 200 KOMPRESSOR sport + AMG
RIP 96' FSO POLONEZ ATU 1.6 GLI [ 1.4 16V ] powered by Elpidżi

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2009, 21:16:56 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Weź breche i obstukaj (tak fest) wielozawór i butle dookoła wielozaworu. Odpuści.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2009, 10:30:20 am »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
U mnie jak się zaciął to walenie nie pomogło a jak gazownik wyją go to się okazało ze całkowicie się zaciął pływak... i trzeba było wymieniać wielezawór :(
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:24:36 pm »

deja17vu

  • Gość
na wstępie chciałbym zapytać kto i dlaczego usunął moje konto z forum i musiałem się rejestrować drugi raz??

a teraz do rzeczy, nic nie pomogło z tym zaworem i niestety w poniedziałek po świętach jade do serwisu i mają mi wymienić na nowy.
moje pytanie dotyczy kwestii, jak wymiana zaworu ma sie do okresu gwarancji butli?
butla ma okres gwarancji bodajże 10 lat (jak się myle to poprawcie), czy wymiana zaworu jakoś przedłuża ten okres? czy mimo wszystko trzeba bedzie po 10 latach od założenia instalacji wymienić butle?
z góry dziękuje a informacje.

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2009, 23:25:37 pm »

wito

  • Gość
wymiana wielozaworu nie ma żadnego związku z homologacja butli sa to dwa oddzielne elementy, zbiornik ma ważność 10 lat od daty próby wpisanej na świadectwie homologacji. I nie jest to gwarancja nie myl pojęć, jeżeli okres gwarancji na całą instalacje sie skończył za wymianę wielozaworu zapłacisz.

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2009, 08:31:27 am »

deja17vu

  • Gość
ale gdy np. za rok przyjdzie mi wymienić butle to przełożą wielozawór czy znowu trzeba bedzie nowy kupować?

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2009, 12:57:52 pm »

wito

  • Gość
przełożą do nowej butli

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2009, 22:56:44 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
Zrobią to co im powiesz :) Pewnie się zapytają czy nowy czy przekładamy ze starego
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

zegar pokazuje pełną butle a jest pusta i nie zatankuje
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:58:28 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Przydaje się wożenie gumowego młotka w bagażniku. Ja tak robiłem, gdy przycinał się wielozawór w moim Poldoroverze. Podczas tankowania waliłem nim w butlę i dopiero wtedy odbijał. Dwa razy wyciągałem wielozawór i sprawdzałem na kompresorze, bawiąc się ramieniem pływaka. Zawsze był sprawny.
Okazało się potem, że winę za nie odbijanie butli ponosi za duże dławienie na przewodzie butla - parownik. Różnica ciśnień pomiędzy butlą a parownikiem była tak mała, że można było zalać butlę i utopić w niej pływak. Pomogło wyczyszczenie filtra gazu (nie mogę dostać oryginału) i parownika. Na jakiś czas wróciło wszystko do normy.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!