Autor Wątek: Zgubiona karta pojazdu i nieodebrany dowód twardy  (Przeczytany 12156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgubiona karta pojazdu i nieodebrany dowód twardy
« dnia: Grudzień 10, 2009, 23:31:49 pm »

Cichy18

  • Gość
Witam, Mam taki problem mój Ojciec zagubił kartę pojazdu i teraz nie chcą mu wydać dowodu twardego a w miedzy czasie skończyło się badanie techniczne. Powiecie mi teraz co zrobić? Słyszałem ze przy rejestracji wydaja dowód miękki a zabierają kartę pojazdu a oddają ja dopiero przy odbiorze dowodu twardego czy to prawda? Cala sprawa trwała kilka miesięcy mogą nałożyć jakaś kare? Bo sam już nie wiem a WK pani jest bardzo nie mila i gada na inny temat. Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedz

Zgubiona karta pojazdu i nieodebrany dowód twardy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2009, 01:13:21 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Zgłasza sie wniosek o wydanie wtornika Kart Pojazdu. Nie ma czegoś takiego ze wydać jej nie mogą , mają obowiązek zasrany wydac wtórnik. Dowodu twardego nie wydadzą bez karty pojazdu jezeli byla wydana dla pojazdu.

Dokumenty jakie trzeba zloyc:

-Wniosek o wydanie wtórnika karty pojazdu.

-złożenie przez właściciela stosownego oświadczenia o utracie karty pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań

-  zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędnie do rejestracji, złożenie przez właściciela stosownego oświadczenia o utracie karty pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, jeżeli karta została zagubiona

- pisemne potwierdzenie wydane przez producenta i importera, który wydał utraconą kartę pojazdu, że była ona wydana –dotyczy przypadku utraty karty przed pierwszą rejestracją.

-  dowód rejestracyjny (w tym wypadku tymczasowy)

-  polisa OC

- zaswiadczenie z przeprowadzonego badania technicznego (jezeli się skończyła ważnośc badania)

Co do Kart Pojazdu to przy rejestraci i wydawaniu miękkiego dowodu nie maja zadnego obowiązku zabierac Karte Pojazdu. Powinni wpisac dane zostawiajac wolną rubryke z numerem dowodu rejestracyjnego. Przy odbiorze twardego dowodu wtedy z Kartą sie idzie i oni dopisuja w niej numer dowodu nowego. Ale trzeba się upewnić bo może jak zwykle jakis Urząd interpretuje sobie po swojemu i zabiera karty przy wydawaniu dowodu miękkiego i dopiero oddaja jak wydają twardy. Trzeba poprostu dowiedziec sie.

WK zadnej kary nie nalozy za to co wyzej opisaleś.

Jedyną karą jaką mozna dostac to jest zatrzymanie dowodu tymczasowego w razie kontroli przez policje. Dowod tymczasowy jest wazny 30 dni i jezeli nie zostal przedłuzony przez urząd to jest niewazny , jest traktowany między innymi tak jakby pojazd nie miał waznego badania technicznego pomimo iz moglo zostać wpisane na nim do kiedy jest wazne i być ważne.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Zgubiona karta pojazdu i nieodebrany dowód twardy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2009, 01:17:14 am »

Cichy18

  • Gość
A wiesz może jaki jest ewentualny koszt wyrobienia ponownie karty pojazdu? I jak to jest czy jak ojciec złoży wniosek to oddadzą mu twardy dowód?

Zgubiona karta pojazdu i nieodebrany dowód twardy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2009, 01:24:44 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Oddać mu nie oddadzą poniewaz mu twardego dowodu nie zabrali , moga mu wydać twardy dowod ;) , ale tego nie zrobią poniewaz musi mieć Karte Pojazdu podczas wydawania "stalego" dowodu.  Nie maja prawa wydać  dowodu rejestracyjnego jezeli była wydana karta pojazdu do samochodu i własciciel jej nie posiada podczas odbioru nowego dowodu. Niestety jak jest Karta Pojazdu wydana to trzeba jej pilnowac jak relikwi poniewaz to jest "życiorys" pojazdu tak jakby.

Koszt nie wiem jaki  jest , pewnie koło 100-150zł. Sama karta to okolo 70zl.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Zgubiona karta pojazdu i nieodebrany dowód twardy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2009, 02:22:51 am »

Cichy18

  • Gość
A czy będzie można "legalnie" jeździć po drogach w czasie wyrabiania tej karty?

Zgubiona karta pojazdu i nieodebrany dowód twardy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2009, 08:39:38 am »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
u mnie wydziale kartę zostawiają sobie. oddają dowodem stałym.
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Zgubiona karta pojazdu i nieodebrany dowód twardy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:53:30 am »

Cichy18

  • Gość
No właśnie. Słyszałem juz od kliku ludzi ze zabierają karty... Musze się przejechać do WK może trafie na innego pracownika. Pozdro

EDIT:
Wszystko załatwione. Karta pojazdu leżała w urzędzie z dowodem twardym. Musiałem zrobić przegląd i pojechać po dowód i kartę. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc