Autor Wątek: Uszczelniacz w płynie do naprawy szczelności nagrzewnicy?  (Przeczytany 4448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Uszczelniacz w płynie do naprawy szczelności nagrzewnicy?
« dnia: Grudzień 18, 2009, 20:53:09 pm »

zipposirocco

  • Gość
Mam najprawd. dziurawą nagrzewnicę, dywaniki notorycznie zalane wodą, w kabinie zamiast ciepłym powietrzem dmucha ciepłą parą. czasem w nocy widać jak by się dymiło  w kabinie a to zapewne płyn chłodniczy w aerozolu. Oczywiście szyby zaparowane non stop i nic nie widać.

Nie chcę wymieniać nagrzewnicy ponieważ zrobi to mój następca, wymieniam poloneza na poloneza na wiosnę. Czy poskutkuje wlanie uszczelniacza do płynu chłodzącego? W jakiej ilości i jaki?

Uszczelniacz w płynie do naprawy szczelności nagrzewnicy?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2009, 22:11:28 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
I chłodnicę też zabijesz.
Wyjmij nagrzewnicę, zlokalizuj wyciek.
Przeważnie przeciera się "obudowa" po lewej stronie.
Można wyczyścić i zalutować. Ja tak miałem.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Uszczelniacz w płynie do naprawy szczelności nagrzewnicy?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:19:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
polecam uszczelniacz w proszku (lub plynie ,ale tam tez proszek) K2 ,
dziala ,nie zabija chlodnicy ,ani nagrzewnicy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Uszczelniacz w płynie do naprawy szczelności nagrzewnicy?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2009, 19:32:28 pm »

zipposirocco

  • Gość
No najlepiej byłoby przeglądnać nagrzewnicę  sprawdzić połączenia i dziury. Pytalem u 2 mechaników z ciekawości ile roboty z dostaniem się do nagrzewnicy i jej wyczyszczenie, ew. lutowanie. Popatrzyli na wóz i pokiwali głowami ze w pizdu i raczej nie mają ochoty się do tego zabierać bo kiedyś to robili. Zresztą wolalbym i tak to sam zrobić i pewno zrobię jak zejdą mrozy.

KGB: widzę że jedna sztuka wystarczy na pojemność 20 litrów chlodnicy, chodzi o to?:
http://allegro.pl/item835126377_k2_stop_leak_uszczelniacz_do_chlodnic_proszek_ss.html
Nagrzewice mam używaną dobra montowaną w tamtym roku, więc teraz w Święta i przy nowym roku nie mam ochoty na mrozie  wymieniać nagrzewnicę, wolę wlac proszek jak to działa. Jeden proszek wystarczy w moim przypadku?

Uszczelniacz w płynie do naprawy szczelności nagrzewnicy?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2009, 19:48:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wyciaganie nagrzewnicy nie jest akurat najgorsza czynnoscia w przypadku Poloneza - w glupim wypierdku UNO jest wiecej siepania sie z tym

tak to ten uszczelniacz - placilem za niego 4.50pln w sklepie ,a za K2 w plynie 9pln ,
wyprobowalem oba w dwoch Polonezach - w obu przypadkach dziala
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Uszczelniacz w płynie do naprawy szczelności nagrzewnicy?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2009, 01:22:11 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Przyjedź do mnie to ci ogranę nagrzewnicę za flaszkę.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Uszczelniacz w płynie do naprawy szczelności nagrzewnicy?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2009, 09:45:10 am »

zipposirocco

  • Gość
Stingerek: za daleko :), zresztą temat wymiany nagrzewnicy to przeniosę w czasie.