Autor Wątek: Ogrzewanie  (Przeczytany 1656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ogrzewanie
« dnia: Grudzień 20, 2009, 13:09:41 pm »

Wiking

  • Gość
Wymieniłem ogrzewanie z caro na te plusowe i napotkał mnie problem. Co zrobić z instalacją podciśnienia, tzn. czy trzeba wymienić kolektor ssący (pod gaźnikiem) żeby można było doprowadzić podciśnienie do regulacji nawiewu?  Ewentualnie skąd można je jeszcze doprowadzić do tej czarnej puszki?

Będę wdzięczny za każdą radę bo zima przyszła.... :roll:

Ogrzewanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2009, 13:20:51 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Podciśnienie możesz złapać z:
przewodu idącego do serwa

dajesz trójnik i już masz dodatkowe wyjście na podciśnienie dla zespołu siłowników nagrzewnicy.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Ogrzewanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:00:50 pm »

Offline Pudzian#1942

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 215
  • Tył napęd rządzi :D
    • C+, Omega BFL, Borat TDI XD
A ja mam inny problem szukałem i nie znalazłem... Jak sobie jadę normalnie bez deptania nawet takiego delikatnego to jest tak że wszystko prawie działa i jest dobrze ale niestety żeby przełączyło się na nawiew na twarz to oj trzeba wyłączyć nawiew poczekac chwile i powolutku się przełączy no ale to jeden ból, bo drugi to jest to że podczas jazdy i depnieciu po proastu casami przestaje w ogóle dmuchac i poźniej ustawia sie na szybe i nogi albo i szybe zalezy co bylo wybrane wczesniej...  Może ktoś pomoże??
Jest C+ 1.6 GLI "97 :D
Full opcja bez skóry, klimy, grzanych foteli.
Opel Omega
B FL 2.5td Caravan
Borat 1.9 TDI

Ogrzewanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:25:12 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Jeżeli przestaje dmuchać we właściwe miejsce przy depnieciu, to oznacza uszkodzony zaworek w zbiorniku podciśnienia. Gdy wdepniesz pedał, gazy do "dechy", podciśnienie w kolektorze jest minimalne, a właśnie podciśnienie otwiera i zamyka nawiewy w nagrzewnicy PLUSA. Ja zamontowałem zaworek od rowera od dętki, aby utrzymywał podciśnienie w tym kulistym zbiorniku. Pomogło, ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wstawienie nowego zbiornika. Z tego co wiem, sporo kosztuje... .
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Ogrzewanie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:30:34 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "altowiolista"

Z tego co wiem, sporo kosztuje... .

Tak, całe 15 zł.
Pomóżmy Jackowi!

Ogrzewanie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:32:38 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Widocznie "cenka opada"!
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Ogrzewanie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2009, 19:22:48 pm »

Offline Pudzian#1942

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 215
  • Tył napęd rządzi :D
    • C+, Omega BFL, Borat TDI XD
No dzięki dzieki... Tak mysłałem ale ktos kiedy mi wspominał że nie bedzie tego winna...

Cenka opada jak przechylam glowe do przodu... ;p ha ha ha
Jest C+ 1.6 GLI "97 :D
Full opcja bez skóry, klimy, grzanych foteli.
Opel Omega
B FL 2.5td Caravan
Borat 1.9 TDI