Autor Wątek: Sprężyna łapy sprzęgła  (Przeczytany 1755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sprężyna łapy sprzęgła
« dnia: Grudzień 29, 2009, 10:31:55 am »

micho83

  • Gość
Witam mam pytanie o ww sprężynę.Otóż chodzi mi o to czy była ona zakładana we wszystkich polonezach czy tylko w pewnych określonych rocznikach?Jeden mechanik powiedział mi że powinna być drugi że nie we wszystkich była.Auto to Caro 1.6 96 Lucas.

Sprężyna łapy sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2009, 20:16:53 pm »

micho83

  • Gość
Szczerze to dokładnie nie wiem bo ja pod autem nie byłem.Kilka miesięcy temu skończyło mi się sprzęgło i jeden z mechaników (z serwisu Fiata) stwierdził że powinna być sprężyna odciągająca łapę,ale widocznie się urwała.Założył nową (bodajże z Uno).Są tam jakieś zaczepy do niej,jeden na obudowie skrzyni biegów,drugi na łapie.Mam jednak poważne wątpliwości co do ,,profesjonalizmu" tego mechanika(notabene szefa serwisu),gdyż stwierdził on jednocześnie że sprężyna znajdująca się przy pedale sprzęgła jest zbędna gdyż ciągnie pedał w dół i ją zdemontował.Drugi mechanik któremu jenak bardziej wierzę po wymianie sprzęgła zdemontował sprężynę od łapy mówiąc że była ona w starszych polonezach a ta przy pedale powinna być.Skłaniałbym się jednak ku tej drugiej wersji,ale wolałbym mieć pewność.

Sprężyna łapy sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2009, 21:49:14 pm »

bodzik

  • Gość
Jak założysz sprężynę na łapę to się nic nie stanie, będzie lepiej wyciągało przytartą linkę.
Ta sprężyna prawdopodobnie zniknęła przy okazji modernizacji skrzyni biegów około roku 1995.