Autor Wątek: Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?  (Przeczytany 5201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2010, 23:18:06 pm »

Piotrekk

  • Gość
Ja niczym nie smaruje i w ogóle nigdy o tym zbytnio nie myślałem i jest git. Nigdy nie miałem problemu z jakimiś zamarzającymi zamkami... umyć dobrze i lekko smaru co by lżej chodziło i zostawic.  Bateryjki w pilocie nie mam celowo bo auto się otwierało przypadkowo z kieszeni  :D

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:12:11 pm »

zipposirocco

  • Gość
Wczoraj zamarzły mi na dobre zamki po stronie kierowcy i pasażera mimo że były nasmarowane i przeczyszczone. Kluczyk ładnie wchodzi, zamek da się bez problemów obrócić w prawo i lewo  a guzik w środku nie podnosi się do góry. Oczywiście drzwi nie drgną. O co tym razem biega?

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:51:24 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
więc co do mrozu,jak zabezpieczyć uszczelki gumowe w drzwiach :?:
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:59:16 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
nasmarować porządnie
328i

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2010, 18:06:32 pm »

zipposirocco

  • Gość
Uszczelki przejechałem kiedyś smarem silikonowym w sprayu są OK, natomiast kluczyk w zamku jestem w stanie obracać w prawo i lewo (bo smarowałem zamek wcześniej olejem silnikowym) a mimo to guzik w środku (od kierowcy i pasażera) przy szybie nie podnosi się do góry i to jest dziwne.  Przez cały tydzień mają być mrozy, a chcę się dostać do Poloneza jak najszybciej.

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 11, 2010, 18:16:12 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Pawel., pomocna rada :lol: ale czym może wodą :?: :P

czyli silikon w sprayu,dzięki
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 11, 2010, 18:37:43 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "zipposirocco"
Uszczelki przejechałem kiedyś smarem silikonowym w sprayu są OK, natomiast kluczyk w zamku jestem w stanie obracać w prawo i lewo (bo smarowałem zamek wcześniej olejem silnikowym) a mimo to guzik w środku (od kierowcy i pasażera) przy szybie nie podnosi się do góry i to jest dziwne.  Przez cały tydzień mają być mrozy, a chcę się dostać do Poloneza jak najszybciej.


Skoro kręcisz kluczykiem, to musi być coś z cięgnami. Może popękały końcówki. Ale żeby dwie od razu, to musiałbyś mieć pecha.

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 11, 2010, 19:37:13 pm »

zipposirocco

  • Gość
Tak, kluczykiem z jednej i drugiej strony auta mogę przekręcić w prawo i w lewo, nie czuję dużego oporu i nie słyszałem aby coś w środku pękło, ale guzik nie podskakuje do góry, w zasadzie wogóle się nie rusza. Nie chciałbym zakładać posta jak włamać się do swojego auta ani rozbijać szyby/zamka. Jakiś pomysł chłopaki?

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:27:43 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Mi odziwo centralny zaczął szwankować :/ Tak drgnie lekko. Otworzy sie ale sie nie zamknie. Takie tylko "pyk" jest... ale po paru probach wraca do normy. I dzisiaj drzwi prawe (przednie i tylne) musialem otwierac "z buta" od srodka, tak france przymarzły. Dobrze ze od kierowcy sie otowrzyły. Musze popsikać tym sprayem (mam teflonowy jakis, jest napisane ze do gumy czyli do uszczelek pewne tez sie nada :?:  ).

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:34:42 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
brudny#1924, poratujesz podobnym privem? Bo moje zamki to zimą jedna wielka niewiadoma, czy auto wpusci mnie do srodka, czy nie:/

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 12, 2010, 11:10:57 am »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
brudny#1924 woda lepiej nie, mam w domu gdzies kilka takich smarowidel w sztyfcie do uszczelek, kiedy moge ci cos takiego podrzucic  :)
328i

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2010, 11:29:30 am »

FSO maniak

  • Gość
Do uszczelek polecam olejek rycynowy... Buteleczka to koszt 2 zł i wystarcza na 2 samochody... Smarowałem miesiąc temu w Poldku i Fiacie i jest git..
Zamek najlepiej jest wyczyscic z róznych syfków, wysuszyc i nasmarowac porządnie... Zrobiłem tak w fiacie, bo drzwi nie dalo się zamknąc na mrozie :D Podobno taki problem w fiatach/alfach z tego okresu.

Jak otwierać i zabezpieczać zamki oraz uszczelki na mrozie?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2010, 11:52:21 am »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
ja rowniez polecam spray silikonowy,fakt ze moje auto rzadko kiedy stoi na mrozie,bo mam garaz ale kilka razy stal w nocy i zero problemow z dostaniem sie
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW