Autor Wątek: Z cyklu chwale sie....  (Przeczytany 4286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Z cyklu chwale sie....
« dnia: Styczeń 04, 2010, 20:49:04 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
Witajcie chciałbym przedstawic wam mojego poloneza i jego długą i przewlekłą historie. Wiec z taśmy montazowej z żerania zjechał w 1982r pierwszy właściciel kupił go za dolary w Pewexie. W 1990r mój wujek kupił go na słomczynie na oko było widać że miał położony nowy lakier.. W 1991r wujek miał wypadek jakaś awaria układu kierowniczego spowodowana zła naprawą poprzedniego właściciela karoseria był przekoszona i nieopłacało sie jej latać na szpachle.. Wujek miał znajomości w FSO i załatwił nową bude od Caro niewiem jakim cudem pole numerowe jest takie same a na dowodzie rejestracyjnym widnieje rok 1982. Niestety kupił potem PF w kombi i nim sie niezajoł aby go dokończyć. Pół roku temu oddał mi go z nadzieja że go ukończe i mam taki zamiar. Oto jego fotka inne fotki dam w swoim czasie. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d5699b3a525690f.html

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:45:19 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Pokarz jego przód, z tyłu wygląda na przejściówkę, a nie na Caro. Jeżeli to naprawdę jest Caro to starszej Carówki chyba nikt niema :twisted:
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:50:20 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
ładny 82  :lol:  :lol:  :lol:
ale kamień z serca, że nie będziesz borka profanował.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:14:56 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
No to jest raczej przejściówka, moim zdaniem najładniejszy Polonez jaki może być. Nie profanuj go jakimiś lampami od Punto :? Natomiast jeśli masz auto w rozsypce, to jest to dobra okazja do zrobienia swapa na silnik Fiata Twin Cam.
LOW & SLOW

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:54:36 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
O rany - masz większy bajzel w garażu niż ja :mrgreen:
walcz. Oby zapału nie zabrakło (i kasy) :)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 18:27:38 pm »

polon

  • Gość
Cytat: "Jaro"
No to jest raczej przejściówka, moim zdaniem najładniejszy Polonez jaki może być.



zgadzam sie :)


kobza14 wiecej fotek poprosze :) i jak okragle masz lampy z przodu to przejsciowka nie caro, chyba ze taki skladaczek tyl przejsciowka przod caro :)

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2010, 22:06:33 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
Kasy niezabaraknie bo oszczędzam i pracuje. i profanki robić niebęde jednak podjełem decyzje że zrobie go w stanie prawie orginał możliwe jakieś halogenki i dam te orginalne stalówki na poszerzenie a kapsle za chromowanie:)właśnie brakuje mi metalowego noska przód, błotnika przód prawy zderzaka i wzmocniania przód bo niestety tamten jest w rozsypce:/ a ogólnie autko jest w lekkiej rozsypce we wnątrz ma tylko wykładzine a w komorze silnika coś sie sklada ale niemoge poradzić sobie z instalacją:/ połowa jest poplątana... A garaż niejest mój poldek stoi tam gdzie stał od kąd była nowa buda był zakurzony i teraz tam go składam:) leżą w tym garażu silnik 1500 i 1300 oraz dużo części do innych autek z czasów prl np orginalne lampy do Warszawy 224 te z chromowaną obwódką z rarytasów np:zderzak z tzw noskami do pf 125 z pierwszych lat produkcji. I inne ciekawe rzeczy w nastepnym tygodniu zapodam wszystkie fotki z garażu:)

[ Dodano: 09 Sty 2010 21:45 ]
Oto nowe fotki sorka za kipisz w garażu ale od lat garaż był nieużywany dopiero teraz go do ładu doprowadzam znalałmen nawet tam shl-ke z pierwszych lat produkcji:)










auto ma z przodu i z tyłu nowe lampy z Fso które leżały na półce w garażu były zapakowane w folie. narazie musze wymienić wszystkie uszczelki w silniku blacharka będzie robiona za miesiąc

[ Dodano: 09 Sty 2010 21:48 ]
I jeszcze bym zapomniał jak jest ktoś chętny na jakieś części do PF lub borewicza to pisać

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2010, 13:17:04 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
linki poprawiono

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:00:12 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A przedni zderzak masz do kompletu jaki? Z miejscami na kierunki czy bez? Bo jak bez to by wychodziło, że masz przód od borka, a tył od przejściówki...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:06:30 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
zderzaka brak uszkodzony podczas wypadku jak stara buda jeszcze była atrape mam od przojściówki i od borka w najbliższym czasie mam zamiar kupić na strażackiej całego borka na części.

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:08:16 pm »

Offline Marcin.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Peloponez
    • Fso Polonez Caro 1,6GLI L98
No to życzę szczęścia bo z tymi matołami na Strażackiej cięzko sie jest dogadać mają swoją dziwną teorie że lepiej oddac na złom niz taniej sprzedać ;)
Renault Safrane 3,0 V6 Baccara Automat
Renault Megane 2,0 RTE Automat
Ford Transit 2,0 TDDI 
Daewoo Leganza CDX 2,0

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:16:25 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
może sie dogadam jak nie to znajde coś na allegro.

[ Dodano: 10 Sty 2010 17:27 ]
możliwe ze za 1,5-2 lat zjawie sie na pierwszym zlocie:)

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2010, 19:32:26 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Będziesz miał wesoło z kabelkami :mrgreen: życzę powodzenia, sam marzę żeby zrobić coś takiego (rozebrać, konkretnie ogarnąć i złożyć i przy okazji wiele się nauczyć) a w związku z tym, że marzenia trzeba spełniać po wakacjach planuje zakup kanciaka :)

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2010, 19:41:56 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Cytat: "Pawel."
to szukaj od razu na allegro, szkoda czasu na strazacka

Popieram
Nie jedź tam szkoda czasu i kosztów dojazdu, ceny jak nowych a czasami to i drożej w przypadku niektórych części.  :roll:  Ja już tam nie jeżdże.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2010, 20:09:26 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "kobza14"
zderzaka brak uszkodzony podczas wypadku jak stara buda jeszcze była atrape mam od przojściówki i od borka w najbliższym czasie mam zamiar kupić na strażackiej całego borka na części.

Lepiej już z ogłoszenia, albo na Allegro jak koledzy radzą. Ewentualnie można pojeździć po mniejszych złomowiskach na obrzeżach Warszawy i w podwarszawskich miejscowościach.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Z cyklu chwale sie....
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2010, 20:40:34 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
dzięki za pomoc wiem że w sokołowie podlaskim stoi przejściówka z 500zł w średnim stanie wiec moze ja wezme