Autor Wątek: Jak wymienić antenę od radia?  (Przeczytany 1296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak wymienić antenę od radia?
« dnia: Styczeń 05, 2010, 23:04:41 pm »

zipposirocco

  • Gość
Cześć. Podczas mrozów złamałem po razu drugi antenę wysuwaną - pustą w środku - teleskopową która zlokalizowana jest z przodu od strony pasażera. Już nie będę jej kleił. Znalazłem w domu niezły bacik ale antenę jednolitą, 1-1.5 metrową. Czy da się w takie gniazdo wkręcić jednolitą antenę lub zmodyfikować jakoś gniazdo antenowe aby wkręcić tą niewysuwaną?

Jak wymienić antenę od radia?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:33:30 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Trzeba wymienić całą antenę razem z mocowaniem przykręcanym do blachy. A tak w ogóle to gdzie Ty ją masz przykręconą?  :?:
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Jak wymienić antenę od radia?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 00:48:02 am »

zipposirocco

  • Gość
Przód strona pasażera, poniżej przedniej szyby czyli niedaleko lini zawiasów klapy silnikowej :).
Czyli na szrot po mocowanie przykręcane do blachy...

Jak wymienić antenę od radia?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 09:33:09 am »

polon

  • Gość
jak to miales wysuwana? :D:D w podszybiu? :D to jak ona sie chowala tam, jak jest przestrzeni moze z 3 cm??  i na zlomie tez mozesz miec problem bo caly ten kikut wystajacy w podszybiu to wedlug mnie jest na stale polaczony do kabla antenowego


mowimy o czyms takim:  ?

Jak wymienić antenę od radia?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 21:50:13 pm »

zipposirocco

  • Gość
Dzisiaj rozkręcilem gniazdo antenowe i antena będąca pusta w środku rzeczywiście nie chowała się do środka do podszybia tylko składała się na 3 części wjeżdżając w siebie tak, że na maskę wystawało ok. 15 cm złożonej antenki, nie dało się jej złożyć krócej.  Cięzko mi będzie kupić na złomie takie gniazdo z anteną którą mam u siebie, spróbuję znaleść dokładnie to co mi pokazałeś na zdjęciu, bo zdobyłem antenę pelną w przekroju która właśnie wkręca się na ten kikut malutki który widzę u Ciebie.