Autor Wątek: Pytania odnośnie regulaminu KJS  (Przeczytany 2622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytania odnośnie regulaminu KJS
« dnia: Styczeń 09, 2010, 09:19:01 am »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Witam,
Mam kilka pytań odnośnie regulaminu:

Cytuj (zaznaczone)
Planowane przeciętne prędkości przejazdu, na poszczególnych odcinkach drogowych nie mogą przekroczyć 45 km/h

Chodzi o dojazd do kolejnego OS, że przy dojazdach max 45km/h?
Cytuj (zaznaczone)

Średnia prędkość na próbie nie może przekroczyć 50 km/h

Tzn. że na próbach sprawnościowych nie można aż tak zapieprzać by nie przekroczyć 50km/h?

Cytuj (zaznaczone)
9.1 Uczestnicy KJS są normalnymi użytkownikami dróg publicznych RP i muszą przestrzegać obowiązujących na tych drogach zasad i przepisów w szczególności dotyczących ograniczenia prędkości. Za ich naruszenie odpowiada osobiście kierujący pojazdem.

To jak? Jak w mieście jest OS to mam na nim jechać max 50km/h bo teren zabudowany, jak ograniczenie do 30km/h to też jadę max 30km/h.

Resztę doskonale zrozumiałem, nawet to dobrze że badania hałasu sprawdzają przy 3500rpm. Może mi się uda nie przekroczyć :P

Re: Pytania odnośnie regulaminu KJS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:41:06 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Gandziorz"
Witam,
Mam kilka pytań odnośnie regulaminu:

Cytuj (zaznaczone)
Planowane przeciętne prędkości przejazdu, na poszczególnych odcinkach drogowych nie mogą przekroczyć 45 km/h

Chodzi o dojazd do kolejnego OS, że przy dojazdach max 45km/h?

Na odcinkach dojazdowych obowiązuje PoRD. Tak są wyliczone czasy przejazdu by nie trzeba było przekraczać dozwolonych prędkości a jednocześnie był czas na drobne poprawki przy aucie, typu zmiana koła lub po prostu zregenerowanie się.
Cytat: "Gandziorz"

Cytuj (zaznaczone)

Średnia prędkość na próbie nie może przekroczyć 50 km/h

Tzn. że na próbach sprawnościowych nie można aż tak zapieprzać by nie przekroczyć 50km/h?


Prędkość średnia a prędkość chwilowa to zupełnie dwie różne wartości. Generalnie na próbie cel jest jeden, dojechać do końca próby w jak najkrótszym czasie nie łapiąc przy tym żadnych kar regulaminowych. Oczywiście, że uzyskuje się wyższe wartości niż 50km/h, ale np. szereg szykan czy też nawrotów jest tak zrobiny, że jedziesz 20km/h - wtedy spada Ci ogólna średnia.
50km/h dotyczy tylko prędkości średniej. Nikt nie mierzy zawodnikom prędkości chwilowych - bo nie z tego są oni rozliczani.

Cytat: "Gandziorz"
Cytuj (zaznaczone)
9.1 Uczestnicy KJS są normalnymi użytkownikami dróg publicznych RP i muszą przestrzegać obowiązujących na tych drogach zasad i przepisów w szczególności dotyczących ograniczenia prędkości. Za ich naruszenie odpowiada osobiście kierujący pojazdem.

To jak? Jak w mieście jest OS to mam na nim jechać max 50km/h bo teren zabudowany, jak ograniczenie do 30km/h to też jadę max 30km/h.


Dokładnie tak! Odcinki prób są wyłączone z ruchu i tam obowiązuje wewnętrzny regulamin KJS. Natomiast jak opuszczasz strefę kontroli czasu po odcinki stajesz się zwykłym Kowalskim. Jak na odcinku dojazdowym do kolejnej próby sprawnościowej złapie Cię policja po raz wtóry zostajesz usunięty z rajdu. Pierwsze wykroczenie zanotowane przez Policję to kara czasowa (jest tak duża, że dyskwalifikuje Cię praktycznie z walki o jakiekolwiek sensowne pozycje), drugie wykroczenie to dodatkowa kara pieniężna. Trzecie to jak pisałem usunięcie z rajdu. :)

Cytat: "Gandziorz"
Resztę doskonale zrozumiałem, nawet to dobrze że badania hałasu sprawdzają przy 3500rpm. Może mi się uda nie przekroczyć :P


Sprawdzają albo i nie ;) To zależy jak leży ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Pytania odnośnie regulaminu KJS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2010, 05:17:13 am »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Podziękował i wszystko jasne.