Autor Wątek: Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej  (Przeczytany 13773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« dnia: Luty 14, 2010, 19:34:43 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Idzie do mnie paczka z USA(sprezarka rootsa) która zatrzymali w urzedzie celnym w W-wie i przysłali mi zawiadomienie ze mam dostarczyc nastepujace dokumenty w celu dokonania zgłoszenia celnego:

1)Fakture/paragon/inny dokument potwierdzający dokonanie zakupu -dołanczam wydruk z ebaya i Pay-pal
2)Ksero dowodu osobistego
3)Specyfikacje towarowa jezeli faktura nie spełnia wymogów specyfikacji
4) Inne dokumenty jezeli sa wymagane na podstawie osobnych przepisów

I teraz nie wiem co to jest ta specyfikacja towarowa -w urzedzie celnym baba na informacji nic konkretnego nie potrafi powiedziec, wiec jutro dzwonie jeszcze raz ale moze ktos wie czy ta specyfikacje wypełnia sie recznie czy jest na to wymagany jakis druk i co ma sie tam znalesc, a moze akurat w moim wypadku nie jest wymagana ?

W zawiadomieniu przyszedł
-druk zawiadomienia poczty polskiej
-kopia listu przewozowego
-formularz CN 24z komisyjnego otwarcia paczki przez celników
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2010, 19:47:40 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Google wyrzuciło mi coś takiego.

Specyfikacja towarowa. W dokumencie tym wyszczególniona jest całkowita ilość towaru zawarta w każdej paczce, ciężar netto i brutto oraz jego wymiary. Specyfikacja towarowa jest niezbędna dla przeprowadzenia odprawy i kontroli na miejscu.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2010, 20:14:15 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Elwood#1887"
Idzie do mnie paczka z USA(sprezarka rootsa) która zatrzymali w urzedzie celnym

może myśleli,żeś z Alkaidy i dlatego :lol:

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2010, 20:16:07 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Elwood#1887, wysyłałeś drogą morską  :?:
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2010, 20:23:05 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Paczke wysyłał gosc ze stanów, przyszła droga lotnicza niestety :?  Otworzyli ja poniewaz była ciezsza niz waga zadeklarowana(albo tylko tak napisali poniewaz wazy to okolo 18Kg)

Cytat: "Pio555"
może myśleli,żeś z Alkaidy i dlatego :lol:
Pio555, daruj sobie takie zarty - jak masz pisać  farmazony nie na temat to nie pisz lepiej nic...
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2010, 20:35:41 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
Drogą lotnicza zawsze tak jest tam Ci wyślą bez problemu a na miejscu w polsce zawsze szukają dziury w całym. To tak jak mój ojciec przywoził części dla wujka do mustanga to też sie czepiali na miejscu.. to tak jak piszesz paragon lub fakturka ksero dowodu i te inne pierdoły z tego co wiem będziesz miał dużo ciągania

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2010, 19:53:43 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
ostatnio zamawialem z usa cos i tez mi zatrzymali w UC. wartosc okolo 1700zl. tez niby inna waga niz zadeklarowana (jakies 100 gramow roznicy hehehehehhehe) przygotowalem rozne papiery, a oni i tak wzieli odemnie tylko ksero dowodu  :mrgreen: , i mialem napisac dokladnie co zamowilem. i to wszystko. potem mi przyslali za pobraniem i naliczyli mi 350zl cla.
to ja, byly Marcin#839

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2010, 22:30:53 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "-Marcin-"
tez niby inna waga niz zadeklarowana (jakies 100 gramow roznicy hehehehehhehe)

No u mnie róznica ponad 2KG ale to mogl sie amerykanin walnac poniewaz podał wage tylko kompresora a do niego ma byc jeszcze dolot . Jak przyjdzie to zobaczymy czy celnicy sciemniaja  :wink:

Juz sie dowiedzialem co to jest ta specyfikacja :) jest to okreslenie ilosci i rodzaju towaru np jak wysyłamy jedna paczka kilka róznych rzeczy do róznych aut albo np tysiac breloczków do kluczy ;). W przypadku kiedy zawartosc paczki stanowi jedna konkretna rzecz nie jest wymagana
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2010, 22:46:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Powinni byli F-16 na cle zatrzymać bo też dotarły drogą lotniczą i w kawałkach.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2010, 21:27:00 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
I co tam Michał? Wyjasniło sie?


Pytam bo mam te sama sytuacje wlasnie teraz , droga morska :)

Kumpel wyslal Wzmacniacz (18kg)...
Dostalem dokladnie te same dokumenty do wypelnienia.
NA UC oczywiscie zmowa milczenia, ale mam znajomego pracujacego w agencji celnej...

Ogólna sprawa z clem itp jest taka ze jesli nie istnieje deklaracja wartosci na ok 30 USD to maja prawo Ci doliczyc cene rynkowa + koszty wysylki i od tego naliczyc 22%vatt+ kilka procent cła.
U mnie byla deklaracja ale nie spasowało im to i to otworzyli.
Wewnatrz nie znalezli info ze to gift albo nie bylo zadnej faktury czy rachunku i dostalem dokumenty do wypelnienia.
Delkaracja ze stanow byla na "broken amp" i 27usd, oni sobie to przetlumacyli na "wzmacniacz niewiele uzywany"...

Jezeli to odpakuja i nie ma wewnatrz potwierdzenia ze jest giftem albo rachunku, musisz im cos naruchac...
Ja zalatwilem fakture PRO FORMA (moge Ci wyslac druk takowej), wypelnilem wszystko, dopisalem w uwagach ze jest uszkodzony, na fakturze takze to zaznaczono, dodatkowo ze nei jest na odsprzedaz.
Wszystko wyszło 27 USD + 40,4 USD transport i od tego maja mi naliczyc 22%watt i  cło...

Nie to jest ch...e najgorsze jest to ze ich usługa kosztuje 180-290zł + naliczenia...
  • Jef
  • Czaku

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2010, 22:00:09 pm »

Grejfrut

  • Gość
ooooo k***a tanie państwo  :mrgreen:

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2010, 22:02:38 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Ja musialem cos zalatwic... Przeciez jakbym mial zaplacic 22% + 5-6% cła od rynkowej 2300 USD to bym sie pociał..
Ale faktem jest ze jeszcze nie zabulilem... I oby sie udało zalatwic to tak jak opisalem wyzej...

Ale ogolnie nie maja prawa zakwestionowac ceny jesli jest jakakolwiek umowa kupna/sprzedazy
  • Jef
  • Czaku

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:25:28 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "mastah22"
I co tam Michał? Wyjasniło sie?

Tak, cla naliczyli 22 % wyszlo okolo 300zl wiec nei tak tragicznie, musialem wyslac ksero dowodu osobistego, oraz fakture z ebay- musi byc cos na podstawie czego stwierdza cene zeby naliczyc naleznosci celne i podatek, tez napisalem ze nie jest to na cele handlowe, oczywiscie mozna to obejsc wysylajac im umowe kupna sprzedazy w ktorej amerykanin sprzedaje ci sprzet za 5 $ bo tak mu sie podoba :) tyle ze on tez musi miec egzemplarz umowy.  Ceny nie zakwestionuja jezeli dana rzecz jest uzywana/uszkodzona -kupiles za tyle i koniec, w koncu jest demokracja i wolny rynek, i nikomu nic do tego-zawsze mogles sie dogadac z gosciem ze wysle ci za piataka a w zamian ty pozwolisz sobie  nasrac na glowe czy cos w tym stylu. Jak potrzebujecie informacji to nie dzwoncie do UC bo tamte pipy nic nie wiedza, najlepiej zadzwonic na poczte(tam gdzie dowiadujesz sie o stan przesylki)- powiedza wszystko i wyjasnia bez problemu, numery sa na formularzu ktory przychodzi do ciebie

Cytat: "mastah22"
Ja musialem cos zalatwic... Przeciez jakbym mial zaplacic 22% + 5-6% cła od rynkowej 2300 USD to bym sie pociał..
tak by bylo gdybys kupowal w sklepie i bylo to nowe i fabrycznie zapakowane -duze paczki z adresem sklepu otwieraja zawsze, moja tez otworzyli bo niby waga sie nie zgadzala i dodatkowo uszkodzili sprzet :evil:  szkoda ze moja siostra odebrala a nie ja bo inaczej narobilbym rabanu jak cholera ze paczka uszkodzona i maja pokryc koszty naprawy, ktore sam ponioslem i nie byly wcale male
Nie na wszystko jest clo 22%, czesc towarow ma nizsza stawke. Wszystkie czesci samochodowe i elementy do nich maja 22 %, przesylki do pewnej kwoty(licza wartosc+koszt wysylki) sa zwolnione z podatku i cla, kiedy bylo do 50 $ teraz chyba troche wiecej
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2010, 09:29:21 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Skoro kontynuujesz temat to cos Ci pokaze.... Mnie finalnie udało sie załątwic sprawe po wielkich szarpaninach...:

Mineły 2 tygodnie, do wtedy dzwoniłem tam 5 razy, przesylka nie została odprawiona...

Postanowiłem napisac do POLONEZ PARCELL SERVICE krótkiego miala z informacja ze przesylka doreczana przez nich czeka juz dwa tygodnie na odprawe...



Wyobrazcie sobie ze z pretensjami zadzwonil do mnie  dyrektor agencji celnej. Napisalem do firmy kurierskiej z Polonez Parcell Service maila za 2 tyg czekam na paczke w ramach usług agencji z Czestochowy. Sam pan dyrektor zadzwonil z pretensjami ze szkaluje ich dobre imie ze tyle to trwa, ze moglem wczesniej zadzwonic... Tlumacze bgosciowi, ze ile mozna dzwonic? 5 razy dzwonilem, do nich za kazdym, razem mnie zbywali ze jutro, ze za 2 dni... Napisalem wiec do firmy kurierskiej niech wiedza z kim wspolpracuja.
Dosadnie wyjasnilem panu jakie jest moje zdanie na temat jego agencji i jakosci swiadczonych przez nich usług.
Zarzucil mi ze szkaluje ich na forach, ze pisze nieprawde. Wyjasnilem ze dopiero to sie stanie... Sadzilem ze dzwoni celem wyjasnien a nie z atakiem, ze tak sie chyba nie traktuje klienta, najpierw zaproponowal kortzystanie z innych agencji na co przytaknalem a pozniej mu juz rureczka miekla...



W kazdym razie tak mnie zdenerwował ze postanowilem napisac ponownego maila do Polonez Parcel Service :

Witam, w pierwsyzm momencie zdenerwowałem se ze do agencji SAGA trafił moj
mail wysłany do Panstwa.
Po zastanowieniu sie jednak jestem wdzięczny za reakcję.

Dziś miałem wątpliwą przyjemnośc odbyc rozmowę z "pracownikiem" firmy
SAGA który zarzucił mi szkalowanie i oczernianie ich firmy na forach
internetowych.
Mniemam, iż był to urazony własciciel agencji, jednak nie raczył się
przedstawić choc nie ukrywał złosci, a pierwszym bezczelnym pytaniem było
czy orzymałem ich paczke... Naturalnie nie otrzymałem...
Mało tego w całej rozmowie nie padły zadne konkrety, nie zdolalem sie
dowiedziec czy wogole raczyli juz zajac sie moja przesyłką.


Nie omieszkałem zaznaczyc w rozmowie, iz dzwoniłem wielokrotnie z
prośbami o przyspieszenie odprawienia paczki, mimo to zostałem zapewniony iz 2 tyg.
to normalny czas, bo w pierwszej kolejnosci odprawia sie "wazniejsze rzeczy
niz wzmacniacze" , ze w przyszłosci poleca on skorzytanie z innej "szybszej"
agencji skoro jestem niezadowolony z dwu tygodniowego czasu oczekiwania.
Wydaje mi sie to dziwne, ze w konkurencyjnych agencjach trwa to maksymalnie
kilka dni a u nich tak długo.

Nie miałbym pretensji i pewnie nawet nie napisałbym tego maila do Panstwa,
gdyby telefon ten był forma wyjasnienia. Był on jednak 10 minutowym
wyrzutem "braku cywilnej odwagi" i ciaglej checi wpierania mi iz szkaluje dobre
imie agencji, tym iż nakresliłem czas w którym zajmuja sie odprawianiem
przesyłek w poprzednim mailu do Panstwa.


Ten mail ma na celu chęć ukazania "Sagi" z troszeczke innej strony, ze
strony w której urazony "watpliwym donosem" "pracownik" dzwoni z pretensjami i
wyrzutami zamiast z propozycja ugody czy checia wyjasnienia sytuacji.

DANE OSOBOWE

nr przesylki : 501129
state FI


Nie zgadniecie kto kolejnego dnia dzwonił ładnie sie przedstawiajac...
Mój przyjaciel z Sagi ...
Wyobrazcie sobie ze znalazl mozliwosc wysylki przyspieszonej kurierem pomijajac ich czas oczekiwania...
Mialem tylko zrobic przelew na ich konto ,bo kurier nie pobiera oplat.
Popatrzcie jak sie to szybko odprawiło, w 2 dni...
I wiecie co jeszcze?

Nie naliczono mi cła i vatt  , przelalem tylko 129,15 zł ich kosztów...
  • Jef
  • Czaku

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:51:01 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Prawda jest taka ze musza czuc twoj oddech na plecach inaczej guzik zalatwisz bo kazdy ma to w dupie :?  Pieniadze to kazdy chetnie bierze tylko robic nie ma komu :| Niestety w 99% jest to wina beznadziejnego zarzadzania firma przez wszelkiej masci prezesow i kierowniczkow.  Zreszta z tym placeniem za przesylke to tez nie wiem jak do konca jest -czemu trzeba placic dwa razy(z urzedu celnego do domu) skoro za przesylke z USA juz zaplaciles ?
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Czesci z USA zatrzymanie paczki przed urząd celny i co dalej
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:53:16 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
jak jej nie otworza jakims cudem to placisz tylko raz, to co juz zaplaciles w kosztach transportu z USA
  • Jef
  • Czaku