Autor Wątek: Elektryczne szyby w tylnych drzwiach  (Przeczytany 6881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elektryczne szyby w tylnych drzwiach
« dnia: Luty 12, 2010, 19:46:32 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
Witam.
Przedstawiam jak przerobić prowadnice z przednich szyb na elektryczne tylne. Na pewno będzie pytanie "po co...???" skoro można kupić el. przednie i przerobić. Ja po prostu miałem kupione el. szyby tylne ale nie działały jak powinny dlatego wymyśliłem żeby przerobić przednie
   

prowadnice przednie należy odpowiednio skrócić ok 3-4cm (ja skracałem po obu stronach) i przerobić mocowanie. Ja mocowanie usunąłem i zrobiłem dziurę na śrubę. Należy też lekko podgiąć całe cięgno żeby pasowało do drzwi tylnych

   

Kolejnym etapem jest montaż silniczka. Jeżeli zamontujemy go w miejscu korbki to może się okazać że szyba nie uniesie się do końca. Silniczek trzeba zamocować niżej. Oryginalnie mocowanie silniczka jest zgrzewane, ja nie miałem takiej możliwości to zrobiłem tak samo jak jest mocowana korbki. Zrobiłem 4 niewielkie wgniecenia żeby mocowanie się nie przesuwało np. za pomocą gwoździa i wyciąłem nową dziurę na tryby

Silniczek na prowadnicy może się delikatnie przesuwać dlatego trzeba zrobić jakieś usztywnienie np. z kawałka blaszki mocując ją do silnika i do drugiej łapki od prowadnicy.
Dodatkowo silnik został przykręcony do drzwi żeby wszystko było sztywne i nie latało.

Moja spirala ma zupełnie inny trzymak szyby, jest on większy od normalnego i szyba jest ściskana za pomocą blaszki

Po założeniu spirali można śmiało montować wszystko w drzwi. Trzeba wywiercić nową dziurę u góry żeby prowadnica miała się czego trzymać. Regulujemy wszystko, czyli tu podłożyć tam podpiłować, żeby szyba bez oporów suneła po prowadnicy

Dobrze jest zrobić jakiś ogranicznik żeby szyba nie opadała za nisko bo będzie uderzać w silniczek i jest ryzyko zablokowania. Podłączamy przełączniki składamy boczki i gotowe


PS. Jeśli ktoś chce powtórzyć coś takiego to niech się dobrze zastanowi bo mi przeróbka zajeła dobre dwa dni i jeszcze nie wszystko jest skończone. Myślę że przerobienie el. przednich będzie mniej kłopotliwe, bo to co zostało opisane to taki szybki skrót z całej listy prac. Może komuś przyda się mój opis jak będzie chciał zrobić właśnie takie el. szyby z tyłu. Powodzenia :D






pozwoliłem sobie edytować by widoczne były zdjęcia oraz przeniosłem do art. - jimo#1921

Elektryczne szyby w tylnych drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2010, 21:59:29 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
dodatkowe zdjęcie od chudy8604
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;