Autor Wątek: Używane Continental czy nowe Barum?  (Przeczytany 6027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Używane Continental czy nowe Barum?
« dnia: Marzec 16, 2010, 08:43:01 am »

Offline pies

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
Temat był już trochę dłubnięty, ale dotyczyło to różnych marek i rozmiarów co nie pozwala jednoznacznie określić, które są w końcu lepsze? Założyłem nowy temat dotyczący tylko dwóch opon żeby nie zrobił się z niego temat woda! Wytypowałem z klasy premium oponę Continental ponieważ moje teoretyczne i praktyczne doświadczenia wskazują iż jednak ją można uznać za najlepszą niezależnie czy był to stary czy nowy model. Jako nową wybrałem Barum aktualnie Bravuris 2. Więc moje pytanie brzmi:

Continental 3-5letnia bieżnik 5-6mm za ok.100zł/szt. z założeniem

                         vs

Barum Bravuris 2 nowa (bieżnik 8mm) za ok.150zł z założeniem

Nie podlega wątpliwości, że nowa Continentala jest lepsza od nowej Barumki, ale czy wyższy bieżnik i nowsza guma są w stanie jej dorównać, a może nawet pokonać ???
I czy warto za to dopłacać?
był 2xPN Caro 1.6GLI, Caro+ 1.6GLI,
Atu+ 1.6GSI:  http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/9573
Jest: PN Caro->Borek 1.6 K16 -> 1.8 K16:  http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_Caro/85927

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2010, 09:30:29 am »

Offline konrad1981

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1983 2.0 DOHC
Ja bym brał zdecydowanie nowe. Tylko niekoniecznie barumy, lepiej wydaje mi się fuldy ecocontrol, cenowo to samo (od baruma wolałbym nawet dębicę, jeździłem na bravurisach I i po 2 sezonach nie było bieżnika).

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2010, 14:09:21 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
też celowałbym w nowe, masz gwarancję nie ryzykujesz co przeszła używka (3-5 letnia opona może wyglądać ładnie ale może mieć walniętą osnowę czego nie widać gołym okiem, może leżała dwa lata w oleju albo w słońcu?)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 15:16:47 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
136zł barum w tym rozmiarze nowy +założenie z wywazeniem 10-15zł więc nie patrze nawet na używki
http://opony.interia.pl/producent1.asp?link=&ID=59669&producent=Barum&model=Bravuris%202

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2010, 15:41:26 pm »

Grejfrut

  • Gość
pare dni temu miałem te same rozterki.... i wybrałem 3 opcje :)
dołożyłem kilka złotych i kupiłem nowe TOYO T1R.
co do używek to nie jest problem bieżnika... tylko starości gumy...
roczne jeszcze bym zaryzykował ale jak piszesz 3-5 letnie nigdy...

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2010, 19:45:50 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "Grejfrut"
dołożyłem kilka złotych i kupiłem nowe TOYO T1R.

Najrozsądniej, odpuścić sobie zakup kilku piw i dołożyć do porządnych nowych opon.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2010, 20:05:47 pm »

Buszek

  • Gość
Kupisz 5 letnie opony i pojeździsz 1 sezon ? Wiesz jaki negatywny wpływ ma wiek na stan opony ? Na takich rzeczach się nie oszczędza .

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2010, 21:13:05 pm »

Offline Plus98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Kombi 1.6 MPi
Cytat: "Buszek"
Kupisz 5 letnie opony i pojeździsz 1 sezon ? Wiesz jaki negatywny wpływ ma wiek na stan opony ? Na takich rzeczach się nie oszczędza .


Wyjątkowo można tak zrobić, tylko że 5 letnia guma w popularnym rozmiarze kosztuje 30,00 zł a nie 100,00 więc tu raczej chodzi o oponę 2, 3 letnią a takiej chyba nie uważasz za zagrażającą  bezpieczeństwu?

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2010, 02:33:42 am »

Grejfrut

  • Gość
Cytat: "Plus98"
Cytat: "Grejfrut"

co do używek to nie jest problem bieżnika... tylko starości gumy...
roczne jeszcze bym zaryzykował ale jak piszesz 3-5 letnie nigdy...


Rozumiem, że wymieniasz opony co roku na nowe i nie ryzykujesz jazdy na starych gumach?


kolego czytaj ze zrozumieniem.... a nie ma w ofercie rocznych opon??
ktoś nie kupuje np. nowego auta i wstawia większe felgi??
nie skapuje typ a startuje w polemike :)

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2010, 07:28:25 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
bierz nowe. 3 miesiące temu kupiłem ze 50zł dwie używane zimówki , bieżnik niby ok , ale po 2,5 miesiącach jazdy opona ,,rozeszła się " na boku ze starości  :roll:  z używanymi oponami to loteria , nie wiadomo na co się trafi...

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2010, 07:31:49 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
producent zaleca wymiane opon po 60 tys lub po 5 latach nie ma co dyskutować  z opony mozna odczytac rok produkcji a stan zuzycia widac po niej, tak więc każdy kupuje co uważa za stosowne i jeżdzi na tym na czym chce. Co do nowe czy uzywane  w tym temacie Continental jest o wiele lepszą opona niz Barum  ale przy róznicy tylko 200zł na komplecie to raczej lepiej wziąść juz nowe
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2010, 16:00:46 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "mati_lecha"
Pies - jakiego rozmiaru szukasz?


"Które opony letnie są lepsze w rozmiarze 195/50R15 ? "  ;)

W tytule tematu podane jest ;)
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2010, 18:31:50 pm »

Offline pies

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
No właśnie jakby było jak Sterciu mówi to bym tematu nie zakładał tzn. prawie jak mówił miałem kiedyś taką sytuację (i to nie raz), że miałem już lekko zużyte Continentalki miały jakieś 6-7lat i założyłem tylko na przód 4letnie Vredstainy z dość dużym bieżnikiem i....o mało się nie zabiłem na mokrym! Przełożyłem z tyłu na przód zużyte Continentalki i wszystko wróciło do normy, no prawie wszystko bo jak tylko spadł deszcz to dupa zamiatała jak głupia! Na suchym z resztą też była taka se.  Dlatego boje się, że jak kupię taką nową "budżetową" oponę to sytuacja się powtórzy.

[ Dodano: 17 Mar 2010 18:33 ]
Bo jak już ktoś napisał opona to nie tylko sam bieżnik, ale i mieszanka gumowa, która jest albo dobra przez długi czas, albo dobra przez np. pierwsze 5 lat, albo w ogóle jest do d...
był 2xPN Caro 1.6GLI, Caro+ 1.6GLI,
Atu+ 1.6GSI:  http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/9573
Jest: PN Caro->Borek 1.6 K16 -> 1.8 K16:  http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_Caro/85927

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2010, 21:02:23 pm »

Nikita

  • Gość
ja powiem tak ze nowa to jednak nowa zwlaszcza jak tu juz pare osob slusznie zauwazylo 5 latek to jednak troche sporo to juz praktyczni koncowka zywota opony a wiec tak jezeli chcesz jezdzic na codzien to nowe jezeli maja byc do kjs to starsze i tak je zjedziesz po 2 startach wiec tu sie musisz zastanowic co bedziesz na nich robil :D

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2010, 21:20:31 pm »

Grejfrut

  • Gość
Cytat: "pies"
No właśnie jakby było jak Sterciu mówi to bym tematu nie zakładał tzn. prawie jak mówił miałem kiedyś taką sytuację (i to nie raz), że miałem już lekko zużyte Continentalki miały jakieś 6-7lat i założyłem tylko na przód 4letnie Vredstainy z dość dużym bieżnikiem i....o mało się nie zabiłem na mokrym! Przełożyłem z tyłu na przód zużyte Continentalki i wszystko wróciło do normy, no prawie wszystko bo jak tylko spadł deszcz to dupa zamiatała jak głupia! Na suchym z resztą też była taka se.  Dlatego boje się, że jak kupię taką nową "budżetową" oponę to sytuacja się powtórzy.

[ Dodano: 17 Mar 2010 18:33 ]
Bo jak już ktoś napisał opona to nie tylko sam bieżnik, ale i mieszanka gumowa, która jest albo dobra przez długi czas, albo dobra przez np. pierwsze 5 lat, albo w ogóle jest do d...


hey kolego obmów sobie 0.7 czystej i kup TOYO raptem 20 zł więcej od bravurisa...
smigałem swego czasu fachowym autem na michałach pilotach sx i 2 lata było super....
potel zaczeły wyć..... dramatycznie a i cholernie śliskie na lekkiej wilgoci...
opony boskie... ale czas je dobił

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2010, 21:40:29 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Patrząc po stronach oponiarskich opony SAVA też mają świetne oceny wg kupujących.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Używane Continental czy nowe Barum?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2010, 21:45:22 pm »

Offline Plus98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Kombi 1.6 MPi
Cytat: "Sterciu"
dopuszcza sie do uzytku do 7 lat od daty DOT zawartego na oponie lub 5 lat w przypadku opony motocyklowej (tak jakby z czego  innego była motocyklowa  :roll: )


No niestety są z zupełnie innej mieszanki i tylko bardzo spokojna jazda pozwala oponie motocyklowej przeżyć więcej jak 8-10kkm. Przy normalnej jeździe potrafią się zużyć po5kkm a komplet (2szt) średniej klasy kosztuje 1200,00 zł.