Autor Wątek: Elektryczne szyby  (Przeczytany 4774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elektryczne szyby
« dnia: Sierpień 29, 2004, 17:21:27 pm »

Goœć

  • Gość
Mam pytanie. Jak podłączyć przyciski do elektrycznych szyb od fiata argenta?

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2004, 19:44:45 pm »

piotrekw2

  • Gość
na ogół wszystkie przyciski sa podobne, jeśli nie dysponujesz omomierzem to chyba sobie nie poradzisz. należy przedewszystkim sprawdzić które z wyprowadzeń łączą po przyciśnięciu przełącznika zawrówno do góry jak i na dól. Potem Plus daj na wspólny, a masę na te końcówki które załączają po wćiśnięciu. Ja podłaczałem u siebie jakieś zupełnie nie wiem od jakiego samochodu, najważniejsze było by weszły w fabryczne otwory, działa bez zarzutu.

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2004, 20:14:58 pm »

Goœć

  • Gość
Niestety nie dysponuje omomierzem. :( Opisze jak wyglada kostka. Jest 6 miejsc na podlaczenie przewodow. Wyglada to tak
1 2
   3
4
5 6

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2004, 22:52:01 pm »

kowal

  • Gość
Ja rozebralem guzik i zobaczylem jak wyglada od srodka i dopiero podlaczalem ;-) przypuszczam ze pod 1-2 i 5-6 nalezy podpiac + i - z instalacji a 3-4 do sterowania silnika od el. szybek

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2004, 22:58:49 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Jak nie masz omomierza to wez baterie i zarowecze od latarki! I bez problemu mozesz sprawdzic.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2004, 07:46:55 am »

piotrekw2

  • Gość
Uważaj tylko żebys nie popalił sobie instalacji, napewno najpierw puściły by bezpieczniki. Jeżeli chodzi o kostkę to opisujesz kostkę o poldka? Jeżeli tak to pamiętaj że plus jest wspólny, pewnie sa dwa na podświetlenie włącznika, a najlepiej podaj Email to postaram Ci się wysłać jakieś zdjecia z podłączania, jesli to nie pomoże zapraszam do mnie podłaczę gratis, jestem z Piotrkowa Tryb.

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2004, 12:58:41 pm »

Anonymous

  • Gość
Czy by mi ktos mogl przyblizyc koszty zakopu wszystkiego co potrzeba do przerobienia szyb na elektrycznie opuszczane.Chodzi mi o nowe i stare czesci a wlasciwie to to zeby bylo tanio

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2004, 13:22:45 pm »

Wafel

  • Gość
oryginalne były po 200 zł na przód, ale już ich nie ma - mozna uniwersalki za 300 zł (czy coś koło tego)

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2004, 14:33:59 pm »

Woj-o#772

  • Gość
A w plusach były dostępne elektryczne??. Bo tam jest inny mechanizm podnoszenia szyby - jest zębatka zamiast linek jak w starszych modelach, więc i elektryka musiała być inna.

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2004, 14:41:53 pm »

Wafel

  • Gość
słucham??!! jaka linka?? od 77 roku do 2002 był dokłądnie ten sam mechanizm z przodu!! z tyłu zresztą też - tzn pródz ze spiralką metalową, tył na lince.

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2004, 14:58:26 pm »

kowal

  • Gość
Linka jest w trucku

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2004, 17:32:04 pm »

OLO35

  • Gość
zazwyczaj jest tak że na oba przewody silniczka jest podawana masa i tylko przy właczeniu któryś ze styków zostaje przełaczony na plus.
W fiacie 132 chyba na pary 1-6 i 2-5 było podane zasilanie i masa a 3 i 4 szły do silnika.

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2004, 23:20:05 pm »

vollvo#1821

  • Gość
Cytat: "Martyn"
Czy by mi ktos mogl przyblizyc koszty zakopu wszystkiego co potrzeba do przerobienia szyb na elektrycznie opuszczane.Chodzi mi o nowe i stare czesci a wlasciwie to to zeby bylo tanio

ceny na żeraniu użyek bo nowych juz brak to 300-360zł kompletne z instalką i przyciskami

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2004, 00:52:12 am »

Anonymous

  • Gość
Wielkie dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2004, 16:41:31 pm »

Woj-o#772

  • Gość
no w caro szyba jest na lince stalowej opuszczana i z tyłu i z przodu. A gdzies czytałem że w plusach jest taki patent jak we francuzach (przynajmnijej Peugeot 205) - tam nie ma żadnej linki tylko taka półkolista wielka zebatka i szyny (podwójna dŹwignia) i ten mechanizm opuszcza i podnosi szybę.

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2004, 17:47:56 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Woj-o#772"
no w caro szyba jest na lince stalowej opuszczana i z tyłu i z przodu. A gdzies czytałem że w plusach jest taki patent jak we francuzach (przynajmnijej Peugeot 205) - tam nie ma żadnej linki tylko taka półkolista wielka zebatka i szyny (podwójna dŹwignia) i ten mechanizm opuszcza i podnosi szybę.


Kurde, woj-o - z przodu mechaniz NIE jest na linke - na linke jest tylko w trucku, wirc i moze w coupe :)
Bede za tydzien w domu to zejde do piwnicy i zrobie zdjecie tej starej manulanej prowadnicy - na 100% tam nie ma linki

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 24, 2004, 10:10:38 am »

Wafel

  • Gość
potwierdzam - z przodu w caro /(jak w każdym poldzie) nie ma żadnej linki - wiem bo elektryka pasuje do wszystkich.

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2005, 16:14:15 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Czy na wolumenie sa tylko takie przyciski jak u Kowala w galerii? http://www.fso.inds.pl/album_page.php?pic_id=491
Czy sa tez podrobki oryginalnych, ktore pasuja w te miejsca z lewej strony lewarka i pasuja pod oryginalne kostki?. Bo bylem dzisiaj na wolumenie, ale zdziebko za pozno i malo ludu bylo i widzialem tylko takie jak ma Kowal.  
Na gieldzie byl kiedys temat o tych przyciskach, ale juz go nie ma. Trzeba bylo przeniesc go do techniki
to ja, byly Marcin#839

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2005, 16:20:17 pm »

Wafel

  • Gość
takie przyciski sa cały tudzień na wolumenie - w sklepie w głębi (taki z car audio) za 8,5. przyciski te pasuj? w miejsca po lewejstronie lewarka - tylko ze w + , nie maj? zadnego zwi?zku z orgyinalnym - zupełnie inne podłaczenia i wytrzymało?ć

Elektryczne szyby
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2005, 16:24:11 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
No i wlasnie chodzilo mi o te inne, takie z dwiema strzalkami w gore i w dol, nie takie jak ma kowal

[ Dodano: 2005-02-06, 18:26 ]
A dokladnie to chodzilo mi o takie:
  <---tylko ze bez tych ramek
i


Widzialem takie kiedys w poldku wlasnie w tych dziurach obok lewarka z lewej strony i pasowaly (z tego co widzialem) idealnie.
Wiem, ze oryginaly sa drogie (okolo 40 zl za 1), ale sa moze na wolumenie albo gdzie indziej podroby  :mrgreen:  ;)
to ja, byly Marcin#839