Autor Wątek: Czasem centralka LPG gaśnie - wyłącza się dopływ gazu  (Przeczytany 3521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czasem centralka LPG gaśnie - wyłącza się dopływ gazu
« dnia: Kwiecień 08, 2010, 22:45:19 pm »

punisher

  • Gość
CZeść. W wilgotne i zimowe dni zauważyłem że podczas jazdy czasem auto gaśnie z powodu całkowitego odcięcia dopływu gazu do silniku. Na centralce przełączającej LPG (instalacja Lovato) na PB są zielone diody, jeśli wóz idzie na LPG świeci się dioda przy LPG, jeśli na PB świeci przy PB. jeśli auto nagle zgaśnie to od razu gaśnie dioda na przełączniku Aby ją włączyć muszę kilka razy przełączyć na PB, potem na LPG i spowrotem aż znów załaczy się przy przycisku dioda, wtedy odpalam i idzie OK. Co może być popsute?

Alternator wymieniłem tydzień temu problemu nie widzę bo jest ciepło. Ale czy to wina alternatora czy raczej elektrozaworu butli czy czegoś innego?

Czasem centralka LPG gaśnie - wyłącza się dopływ gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2010, 23:11:36 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Sprawdź centralkę pod kątem "wyrobionych styków przełącznika" lub izmnych lutów, wtyczka może nie łączyć.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Czasem centralka LPG gaśnie - wyłącza się dopływ gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2010, 23:22:55 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Jak również zasilenie, bezpiecznik i inne styki po drodze mogą być zardzewiałe/luźne
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r