Autor Wątek: Jak wykonać i jakie koszta zabudowy  (Przeczytany 4340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« dnia: Kwiecień 09, 2010, 10:02:05 am »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
Na początku, Witam wszystkich na forum, jestem tutaj nowy i chciałbym zdać parę pytań;

Chciałbym w swoim poldku zrobić zabudowe z mdfu, znać się raczej na tym nie znam za bardzo, bardziej na podłączeniu tego wszystkiego, tzn;
 głośnik w skrzyni jaki posiadam to narazie clarion SW3013B no niestety póki co finanse nie pozwalają.
Wzmacniacz boshmann, niestety dokładnej nazwy nie znam w wolnej chwili przed pracą fotki wsadzę to będzie wiadomo.

Chciałbym aby boki były proste, w środku wzmacniacz pod plexą ale boje się że się spali i nie wiem co jeszcze dać aby było chłodzenie.
Na półce mam jeszcze głośniki magnata trzydrożne po 100 rms każdy i także mogłyby być w tej zabudowie i tu pytanie?.

Ile mniej więcej by mnie kosztowało zrobienie zabudowy, metoda obicia to albo eco skóra jakaś czarna albo zwykłym materiałem którym obija się seryjne głośniki basowe.
W poszukiwaniu.........

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2010, 10:55:35 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
CoveName, po pierwsze, zacznij używać znaków interpunkcyjnych - z szacunku do tych, którzy będą czytać twoje posty; po drugie polecam lekturę for car audio, np: strefacaraudio .
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2010, 12:47:15 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
Cytuj (zaznaczone)
głośnik w skrzyni jaki posiadam to narazie clarion SW3013B


jak zrobisz pod niego zabudowe i zmienisz glosnik, to bedziesz musial do nowego glosnika robic nowa zabudowe :P

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2010, 12:54:18 pm »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
ale mi nie chodzi o to żeby zmienić głośnik, szczerze powiem że zostałbym przy tym, może w przyszłości drugi taki i po dwóch stronach nadkoli te same, tylko jakie by były tego koszta :)
W poszukiwaniu.........

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2010, 12:58:11 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
najprostszym sposobem oszacowania kosztow jest:

1. zmierzyc
2. sprawdzic cene mdfu w sklepie
3. sprawdzic cene tkaniny

musisz liczyc na bank kilkaset zlotych jak chesz zrobic to konkretnie i na tyle porzadnie zeby robic to 1 raz a nie 5.

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:04:37 pm »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
co do mdfu to średnio koszt to około 150 złotych przy moich planach, tzn; płaski dół zabudować nadkola a co dalej do tego, pomiędzy łączeniami silikon i jak się nazywa ten materiał którym obija się głośniki? Myślę że byłby on wiele tańszy jak eco skóra, i powiem szczerze na to przeznaczone mam około 350 złotych
W poszukiwaniu.........

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:26:06 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
skaj?

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2010, 20:38:34 pm »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2010, 08:47:52 am »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
Ok Ok już jest w trakcie pracy to wszystko trochę mnie nie było ale mam nadzieję że się z czasem zmieszcze do zlotu:) Wiem że napewno bym się zmieścił ale niemam go dużo i zróżnicowane zmiany w pracy, wszystko będzie materiałem obiciowym do głośników pod koniec swojej pracy wstawię fotki ;]
W poszukiwaniu.........

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2010, 22:22:57 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Pod koc nie trzeba specjalnie przykłądac sie do szpachli :)

Cytat: "BARTEK#1925"
po drugie polecam lekturę for car audio, np: strefacaraudio .
Szczególnie zapraszam :)
  • Jef
  • Czaku

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2010, 11:16:51 am »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
No i teraz moje pytanie :) szpachli? bo mam już w połowie wykonaną zabudowę tzn płyty z mdfu na podłogę i płyty wiórowe aby zakryć nadkola, tylko nie orientowałem się że przed nałożeniem materiału trzeba położyć szpachlę mi się wydawało że prosto na mdf daje butapren, i na to kocyk lub inny materiał? Czy się mylę?
W poszukiwaniu.........

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2010, 13:15:07 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
pod koc nie trzeba zbytnio szpachlować,wystaczy spiłować ostre kanty żeby sie nie przetarł za szybko i jak będziesz podklejał to uważaj z ilością kleju żeby ci przypadkiem przez ten koc nie przelazł na drugą stronę bo będzie bidnie wyglądać.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2010, 17:17:49 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytat: "CoveName"
, tylko nie orientowałem się że przed nałożeniem materiału trzeba położyć szpachlę mi się wydawało że prosto na mdf daje butapren, i na to kocyk lub inny materiał? Czy się mylę?
bo to nie jest koneiczne ale ewentualne okrągłosci nalezy wyszpachlowac:


Kilka rzeczy które robiłęm dal siebie z uzyciem zywicy i szpachli ... Kolejnosc musisz sobie poukładac po prostu... :
http://img257.imageshack.us/gal.php?g=p1020044d.jpg
  • Jef
  • Czaku

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2010, 10:47:12 am »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
także faktycznie w bagażniku co nieco poprawie szpachlą, dzięki bardzo właśnie co nieco zauważyłem i bardzo mi pomogłeś ale pytanie jeszcze mam do Ciebie. Jak robiłeś dystanse pod 165 bodajże to wykonujesz stelażyk z mdfu do tego dystans a na to stara koszulka lub pończocha i żywica? pięknie wyszło oj takich zdolności to mi brakuje pewnie:)
W poszukiwaniu.........

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2010, 17:22:25 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Pieknie? Przeciez to druciaria niemozliwa...

Pokaze i co nieco opisze, chociaz to nie polonez. W polonezie jest duuzo łatwiej ze wzgledu na prostą tapicerke.:

Pierwsza rzecza jest wykonanie panelu z płyty badz mdf, wole wiórówke bo nie puchnie i nie nasiaka. Grubosc dystansu zalezy od głebokosci głosnika albo od tego jak głęboko może wejsc w drzwi...
Krąek, dwa albo trzy do kupy i panel gotowy... W zaleznosci od tego jak wyprofilowane sa drzwi pod tapicerką piłujemy dystans tak , zeby przylegał do blachy , montujemy go na sylikonie i przykrecamy do blachy:





Naturalnie odpowiednio wczesniej je impregnujemy zeby wilgoc nie miała na nie wpływu:





Czas wiec na wstępne rozrysowanie chirurgicznych cięć, tak  zeby dało sie nałozyc tapicerke na zamontowany dystans,  a dziura była jak najmniejsza abysmy nie musieli zakrywac wiele, nastepnie szlifierka i akcja.




Pierwsze przymiarki i ewentualne  docinki:




Fundament stanowiła maskownica z no name oraz wyprofilowany drut miedziany który przylegał do tapicerki. Kilka drutów, klej na goraco i wstepny stelarz gotowy...:



















Analogicznie z drugiej strony... Nastepnie bierzemy od zony rajstopy które naciagniemy na nasz stelarz. Nie ma co sie zrazac ewentualnymi nierównosciami bo pozniej to nabudujemy szpachla. Nastepnie rozrabiamy zywice, moze to byc po prostu zywica z "zestawu naprawczego" z utwardzaczem... Jesli chcecie zeby szybko stwardniała nie załujcie utwardzacza, zywica po dodaniu utwardzacza ma byc różowa... Tylko nalezy pamietac aby przy dodaniu duzej ilosci utwardzacza zdazyc z nakładaniem jej na elementy :)










Kolejny etap to zuzycie  szpachli  aby nadać tym panelom jakis kształt.
Jezeli w zamysle jest obijanie to szpachlowanie i obróbka szpachli nie musi byc IDEALNE ...
Ale jezeli chcemy panele pomalowac albo oklejac skayem to trzeba sie do szlifu bardzo przyłozyc bo wszelkie nierównosci beda widoczne...



Uploaded with ImageShack.us


Jezeli zamierzamy obic je materiałem to polecam cos grubszego gdzie uda sie zamaskowac łaczenie albo zrobic je tak aby nie rzucało sie specjalnie w oczy...
Obijałem kocem którym obijam skrzynie. Łaczenia najlepiej zrobic w najwezszym miejscu panela i w niewidocznym miejscu. Są fachowcy potrafiący obijac panele skóra bez łączen ale to wyzsza szkoła jazdy i ja tak nie potrafie :)
Do klejenia materiału polecam Patex Uniwersal, swietny klej na bazie butaprenu schchnacy stosunkowo szybko.:













U mnie kieszen mocowana jest od wewnatrz do tapicerki, co po jej polaczeniu z panelem tapicerki daje jedna dosc integralana maskownice.







Ogólna zasada jest taka ze dystans do drzwi, głosnik do dystansu a tapicerka na wierzch, tylko takie mocowanie zapewni szczelna komore dla głosnika i umozliwi jesgo pełne wykorzystanie. Nie wspominam juz nawet o koniecznosci wygłuszenia drzwi, lub chcociaz stworzenia komory poprzez zaklejenie otworów technologicznych.
  • Jef
  • Czaku

Jak wykonać i jakie koszta zabudowy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 21, 2010, 00:10:03 am »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
także tu mi bardzo pomogłeś:)

mam nadzieję że zobaczymy się na zlocie ? Bo ja już zabudowe skończyłem po zlocie zrobie te dystanse na głośniki bo już fundusz nie wytrzyma a jak zabudowa wyszła to zostanie to do lipca i się okaże jak się podoba:)

Jeszcze raz dzięki bardzo już krok do przodu :)
W poszukiwaniu.........