Autor Wątek: Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI  (Przeczytany 4406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:58:02 pm »

DJF1978

  • Gość
Muszę wymienić membrany w moim reduktorze i nie jestem pewien czy to akurat te będą pasowały.Na moim parowniku pisze 67R-010078 CLASS 1/2A a komplet naprawczy ma oznaczenie 100K02 (Type 100 GES/GEX)

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:08:51 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
zapytaj sprzedawcy.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:18:41 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Proponuje rozebrać parownik i sprawdzić membrany czy są takie same Roboty przy tym dużo nie ma wystarczy śrubokręt i klucz ampulowy o ile się nie mylę

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2010, 00:06:37 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Tak, tylko z rozebranym parownikiem.. czekać na przesyłkę to średnia frajda.
Membrane niskiego ciśnienia można zobaczyć w 90% przypadków bez wyciągania reduktora. I bez większej ingerencji.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2010, 08:40:32 am »

DJF1978

  • Gość
Sprzedawca niestety to ma i sprzedaje ale nie wie czy będzie pasował,mam taki reduktor jak na tej aukcji  http://www.allegro.pl/item991043467_reduktor_parownik_zavoli_ges_gex_dwie_regulacje.html#gallery

[ Dodano: 10 Kwi 2010 08:42 ]
Dodam że mój reduktor ma dwie regulacje,druga to ta śrubka na górze na płaski śrubokręt,ten reduktor na tej aukcji też ma dwie regulacje

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2010, 16:07:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pokaz zdjecie membran i drugiej strony parownika ,
zazwyczaj nie ma wielkich roznic w membranach ,wiec jak model parownika podobny (ten sam producent i oznaczenie zblizone) i membrany wygladaja na pasujace ,to beda pasowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:27:32 pm »

DJF1978

  • Gość
Okazuje się że jednak to są te membrany i pasują tak jak trzeba,mam nadzieję że po wymianie tych membran zmniejszy się zużycie gazu bo palił mi 19 litrów w mieście a wymieniłem już wszystko co było zepsute i reduktor ustawiałem na wszelkie możliwe sposoby.Benzyny mi pali około 10 litrów w mieście a na trasie koło 8 litrów,zastanawia mnie czy ta wymiana membran pomoże bo stare widać że były zużyte i kupę syfu w środku było,oleju na membranach również.

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:40:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
powinno pomoc skoro stare sa sztywne,
tylko dobrze wyczysc parownik
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Wymiana membran w reduktorze ZAVOLI
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2010, 23:15:20 pm »

DJF1978

  • Gość
No były sztywne a zwłaszcza membrana wodna,widać było że ktoś już wcześniej go rozbierał i próbował czyścić ale nic w im nie wymieniał.