Autor Wątek: Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...  (Przeczytany 12975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« dnia: Sierpień 31, 2004, 21:57:04 pm »

Raptor

  • Gość
Sprawa wygląda tak, że wkrótce polonez mojego taty będzie należał do mnie :) Ale będę musiał go prawdopodobnie przerejestrować na siebie... gdyż ojciec nie chce stracić zniżki w razie jakiejś mojej stłuczki (a w pracy niezbędny jest mu samochód). A i samochód będzie mi oddany w formie darowizny... Ile płaci się za darowiznę i ile zapłacę za rejestrację i ubezpieczenie?? (silnik 1.5 GLE, to mój pierwszy samochód więc nie ma zniżek) Może są zniżki dla młodych kirowców czy coś takiego??

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2004, 22:08:33 pm »

vollvo#1821

  • Gość
ZNIŻKI DLA MŁODYCH KIEROWCÓW :lol:  CHYBA ZWYSZKI PIERWSZE TWOJE AUTO NA CIEBIE BEDZIE(MOWA O OC) CIĘ KOSZTROWAŁO NIE 100% A 130% :eek:  30% WIECEJ . MIEDZI INNYMI Z TAKICH WZGLĘDÓW ŻE JESTES MLODYM KIEROWCĄ  ŻE NIE MASZ OD 5 LAT PRAWA JAZDY I ŻE NIE MASZ SKOŃCZONYCH 25 LAT. TAKIE TO ZŁODZIEJSTWO PANIE  :!:  :twisted:

[ Dodano: 2004-08-31, 22:09 ]
REJESTRACJA OK 130ZŁ
A JAKIE KOLEJKI :shock:

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2004, 22:15:53 pm »

kowal

  • Gość
To przenies sie do innego towarzystwa ubezpieczeniowego i miej auto na ojca :)

Ja mam PZU, ojciec ma Warte... i nie ma problemu... Jakby sie cos dzialo (odpukac) to tracimy znizki tylko na 1 auto

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2004, 22:31:56 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Spisz ze starszym umowe na jaka sume pieniedzy ponizej 1000 zl bo wtedy nie bedziesz musial isc do urzedu skarkowego. Bo od darowizny to maja jakies wlasne cenniki i to sie nie opolaca.

[ Dodano: 2004-08-31, 20:34 ]
Jezeli auto bylo na nowych blachach to przerejestowanie kosztuje chyba 80 zl. Bo zmieniaja tylko naklejki a blachy bedziesz mial te same.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:03:54 am »

kowal

  • Gość
Ja place OC ~350zl rok :)

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:21:24 am »

Tomala#1829

  • Gość
350 ZŁ ale pewnie jeteś jako współwłaściciel np. z ojcem to owszem, bo przy twoim wieku jak byś był właścicielem samochodu to raczej więcej byś płacił

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2004, 10:07:39 am »

kowal

  • Gość
Auto jest na mnie i na ojca...

[ Dodano: 2004-09-01, 10:08 ]
ps. place OC w PZU

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2004, 10:38:25 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
Ja niestety musiałem to przejść i zapłacić ponad 700 zł za same OC.

Ja za pierwszy rok zapłaciłem 1300 mimo że mój poldek nawet dzisiaj jeszcze nie ma 10 lat. Teraz po przekroczeniu magicznej granicy 25 lat i przy trzecim roku ubezpoieczenia zapłaciłem 650zł.

PS. Jak nie na ojca to na matkę ;). Właścicel pojazdu nie musi mieć prawa jazdy. A jak nie na matkę to na dziadka, wujka, sąsiada.... ktokolwiek aby starszego jak 25 lat.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2004, 10:54:02 am »

Tomala#1829

  • Gość
Poprzedniego miałem na siebie i ojca i płaciłem 360 zł na rok taka suma jest do przyjęcia ale tu sytuacja wymagała żebym miał go tylko na siebie a do 10% znizki w poprzedniej ubezpieczalni zabrakło mi jakieś 2 miesiące (tylko usiąść i płakać :cry: ).
Następne OC płace w lutym i powiedzieli mi że jak będe u nich dalej opłaceł to odpadnie mi te 25% za wiek samochodu dostane 10% zniżki za pełny bezwypadkowy rok i 5% za Kontynuacje czyli razem 40% no to już będzie coś

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2004, 12:31:28 pm »

Tomala#1829

  • Gość
Ja przechodziłem rejestracje na białe blachy dwa razy ale pierwszy raz poldi był z innego powiatu więc zmiana tablic, miekki dowód na 30 dni a potem dowód stały - koszt ponad 160 zł, drugim razem niby kupiłem obecnego od ojca ale miał czarne tablice i dodatkowo plastikowe chyba były przy nim od nowości ale pierwszy włściciel był z Sierpca (tylko że kiedyś nie było obowiązku zmiany numerów więc ojciec jeŹdził ny tych samych) i tu niestety też białe blachy, miekki dowód na 30 dni a nastepnie dowód stały - koszt ponad 160 zł. I chcę podkreślić że oba te samochody miały ważny przegląd.
Tablice nowe owszem daja stałe ale dowód zawsze dostajesz miekki na 30 dni.

Cytuj (zaznaczone)
Oj chyba nawet jak jest na białych blachach a następóje zmiana właściciela to trzeba blachy zmienić


Napisalem tak bo wydaje mi się że gość który był któryś za mną w kolejce do rejestracji był w takiej sytuacji i raczej musiał zmienić tablce ale ręki nie dam sobie uciąć bo do końca nie pamiętam

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2004, 12:43:18 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytuj (zaznaczone)
I chcę podkreślić że oba te samochody miały ważny przegląd.
Tablice nowe owszem daja stałe ale dowód zawsze dostajesz miekki na 30 dni.

I z tym musze sie nie zgodzic, ja przerejestrowalem auto z czarnych tablic na biale i poza tym zmnienialem wlasciciela. Mialem umowe wypisana na 450 zl (tyle faktyczne zaplacilem za poldka) dzieki czemu nie musialem isc do skarbowki. Za tablice zaplacilem troche mniej niz 130 bo wtedy bylo troche taniej, dostalem stale sablice i normalny dowod. Jedyna wizyta jaka mialem pozniej w urzedzie, ty czyla sie sprawy zle wpisanego nr silnika co skorygowali w dowodzie (i mnie jeszcze przeprosili! :D). Dowod rej. mam do dzis, mam juz wbite dwa przeglady. Chlopaki to ja niewiem jak zalatwialiscie te sprawy.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2004, 13:11:51 pm »

Tomala#1829

  • Gość
Ten pierwszy o którym pisałem załatwiałem go w marcu 2003 i dostałem miekki dowód a drugigo załatwiałem w marcu tego roku i oczywiście też miekki dowód. Może ty załapałeś się jeszcze na stare zasady.
A mało tego pani w urzędzie powiedziała mi że miekki dowód dostaje nawet ten kto kupóje nowy samochód z salonu że te 30 dni jest na sprawdzeni pojazdu.
Jest to bez sensu ale co robić.

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2004, 13:36:10 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Ja rejestrowalem auto 29.04.2003 r. To zupelnie tego nie rozumiem. Co sprawdzic w uzywanym czy nawtet nowym aucie przez 30 dni jak auta sie nie zwroci (nowe sa na gwarancji)! Cos mi sie zdaje ze tu jakies walki leca i proboja zarobic kase na zyklych "zjadaczach chleba". Bo nie rozumiem sensu wydawania probnych dowodow, jezeli istnieje mozliwosc wydania normalnych.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2004, 13:42:07 pm »

Tomala#1829

  • Gość
I tu jest pies pogrzebany że trzeba wyciągnąć jak najwięcej kasy, zrozumie jak kupóje auto z zagranicy no to tak ale jak kupóje samocjhód od swojego ojca i mamy ten sam adres zamieszkania to dopiero jest dziwne, zresztą w tym kraju juz takie dziwne rzeczy się dzieją że nie powinniśmy się zastanawiać o co tu chodzi bo i tak nic niewskuramy a płacić trzeba.

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2004, 13:49:47 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Najgorsze jest to ze masz racje, trzeba placic zlodziejom! Ale  nie ma sie co dziwic w koncu mieszkamy w Polsce a to jest kraj jedyny w swoim rodzaju.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2004, 19:53:47 pm »

vollvo#1821

  • Gość
moj polonez to moje piąte auto i piate zarejestrowane na mnie bez zadnych wspólwłaściieli od samego poczatku w PZU teraz za poloneza zapłacilem za pół roku 307zł miałem okazje zaplacić za rok 570zł ale braklo kasy :( jeszcze dwa latka jeden miesiąc i jeden dzień a będzie jeszcze mniej bo odpadnie za wiek (25lat) mam prawie 23 lata a oni zarobili namnie jakieś 4tyś zł. :cry:  co ja bym mógł zrobić za te pieniądze teraz  moim aucie :roll: szkoda gadać

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2004, 20:14:44 pm »

Raptor

  • Gość
Cytat: "kowalma#1356"
To przenies sie do innego towarzystwa ubezpieczeniowego i miej auto na ojca :)

Ja mam PZU, ojciec ma Warte... i nie ma problemu... Jakby sie cos dzialo (odpukac) to tracimy znizki tylko na 1 auto


Tak jest naprawde?? A nie jest tak że dane o wypadku spisane przez policję idą do jakiejś bazy danych i stamtąd do towarzystw ubezpieczeniowych? Mam dopiero 18 lat... a auto ma już 11... więc zniżek żadnych nie dostanę...

A jeszcze czy poldek z 93 r. z sporą ilością rdzy mogę wycenić na powiedzmy 950 zł?? Tzn. czy jakiegoś dochodzenia nie będzie czy coś...

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2004, 20:28:25 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Raptor#1827"
Cytat: "kowalma#1356"
To przenies sie do innego towarzystwa ubezpieczeniowego i miej auto na ojca :)

Ja mam PZU, ojciec ma Warte... i nie ma problemu... Jakby sie cos dzialo (odpukac) to tracimy znizki tylko na 1 auto


Tak jest naprawde??


Tak, bo juz raz byla z OC poloneza likwidowana szkoda - mamuska pare lat temu zahaczyla hakiem auto sasiadki i zrobila mala dziure :-) Nissan w Warcie bez strat znizek, polonez wtedy stracil jakies znizki

Cytat: "Raptor#1827"
Tak A nie jest tak że dane o wypadku spisane przez policję idą do jakiejś bazy danych i stamtąd do towarzystw ubezpieczeniowych?


Nie, bo sam sie zglaszasz w TU goscia ktory ci zrobil szkode

Cytat: "Raptor#1827"
Mam dopiero 18 lat... a auto ma już 11... więc zniżek żadnych nie dostanę...


Dostaniesz, ale zwyzke :-)  +30% bodajrze

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2004, 23:31:22 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Mozna zrobic wspolwlascicielstow ja tak mam wsolnie z moja mama i nie place zwyzek! W urzedzie mowisz ze chcesz zrobic kogos wspolwlascicielem. Umowa kupna byla na mnie ale starsza byla zemna i nie bylo wiekszych problemow z takim zarejestrowaniem auta!
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2004, 23:38:36 pm »

kowal

  • Gość
Umowa darowizny, pozniej z tym do US, a na koncu do WK zeby wbili cie w DR a na koncu do pizetju czy innego ubezpieczyciela