Autor Wątek: Jak zabezpieczyć elementy progów przed wspawaniem.  (Przeczytany 997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak zabezpieczyć elementy progów przed wspawaniem.
« dnia: Kwiecień 27, 2010, 09:38:49 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Witam.

Jako że zdecydowaliśmy z żoną ratować najstarszego (starzem) poloneza w klubie zanabyłem okazyjnie potrzebne elementy blacharskie. Niby nowe ale niestety już wiiekowe i mają na sobie ślady korozji. Do wymiany są progi i lewy tylny błotnik.

W zwiazku z tym że główne prace planuję w polowie czerwca chciałem przygotować to co mam do wymiany. Korozja na "nowych" elementach jest powierzchowna więc bez problemu wycyzszcę to do gołej blachy.

No i przechodzimy do sedna. Czym takie wyczszczone elementy pomalować aby zabezpieczyć to przed wspawaniem. Jakie środki polecacie przed i po wspawaniu. Jak zabezpieczyć miejsce łączenia blach w progach aby na spawach nie korodowało. Czy taka farba podkładowa nie spali się od spawania migomatem

Czytałem że brunox jest dobry ale tylko na rdzę a nie na oczyszczoną blachę.

Chciałbym aby to auto jeszcze pośmigało dlatego licze na was i wasze doświadczenia w tej sprawie.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.