Autor Wątek: Podczas zapalania śmierdzi gazem pod maską i w garażu  (Przeczytany 2173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podczas zapalania śmierdzi gazem pod maską i w garażu
« dnia: Kwiecień 29, 2010, 10:52:28 am »

punisher

  • Gość
Zastanawiam się czy to normalne że podczas zapalania auta cuchnie gazem przy parowniku? Wystarczy że zapalę i zgaszę auto 3 razy i wali na początku garażu gdzie maska. Nawet jak motor pracuje powiedzmy 3 minuty na biegu jałowym i wyłączę silnk to wali gazem spod maski i tylko tam. Im zimniejszy silnik tym mocniej czuć gazem. Ale jak gdzieś wyjadę i skończę jazdę po kilku km nie czuć gazu ani grama pod maską. Nie używam ssania poczas zapalania i zapalam praktycznie zawsze na gazie no chyba że przymrozki, mam gaźnik bo MR91. Membrany były dawno nie regenerowane, instalacja ustawiona na ekonomię, mam śrubę i LOVATO.
Czy to podejrzane?

Podczas zapalania śmierdzi gazem pod maską i w garażu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2010, 12:17:30 pm »

neig555

  • Gość
najpierw sprawdź czy elektrozawór na parowniku zamyka się szczelnie ,jeśli nie wymień gumkę tłoczka zaworu

Podczas zapalania śmierdzi gazem pod maską i w garażu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2010, 13:56:53 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
punisher, ja mam tak samo, np. wyjadę z garażu zgaszę silnik i otworzę zaraz maskę, no to jest takie stężenie, że aż się niedobrze robi, a smród gazu po zgaszeniu zimnego silnika wynika z tego, że pozostaje on w dolocie i poprostu wydobywa się, na ciepłym silnik tego zjawiska nie ma bo zdąży odparować/spalić się...
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935