Autor Wątek: Renowacja znaczka  (Przeczytany 2836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Renowacja znaczka
« dnia: Wrzesień 04, 2004, 13:11:23 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Mam takie pytanko. Otoz mam znaczek do kierowalki od malca ktora mam zamontowana w podolocie nie taki jak byl orginalnie montowany w malcu bo jest w tym znaczu grawerowamy (badz odlewany) mosiezny kapselek ktory byl oryginalnie malowany we wgebieniach. Jak wiadomo po latach taka farbka lubi sie zestrzec i odpasc, dlatego chcesie zpytac czy ktos mial podobny probem z renowacja jakich kolwiek takich znaczkow i czy wie jak mozna ladnie go pomalowac :?:
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Renowacja znaczka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2004, 15:37:06 pm »

Chudson

  • Gość
rozumiem że chcesz pomalować wtłoczony napis ( taki wklęsły ) ??
Można bawić się pędzelkiem malutkim (w sklepach modelarskich mają duuuży wybór ) lub obkleić całość taśmą papierowa i następnie zyletką wyciąć literki ( druga możliwość jest łatwa gdy literki są głębokie )  i prysnąć sprayem

Renowacja znaczka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2004, 00:01:33 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Znaczy sie jest na odwrot literki sa wypukle. Predziej by chyba mi wyszlo z tym pedzelkiem (ale moze mi niezbyt wyjsc bo mam parkinsona ;) i mi sie lapki trzesa ja se nie wypije). Dzieki za pomysl spoboje tak jak mowisz, bo chyba sprobowac nie zaszkodzi, nie?
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Renowacja znaczka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2004, 02:29:44 am »

DooMinick#1823

  • Gość
Sa w sprzedazy pisaki srebrne i zlote, jednak efekt ladny tylko z daleka, z bliska syf :( Polecam psiknac jakims ladnym lakierem wszystko, a pozniej z literek papierem sciernym zetrzec, albo pomalowac literki lakierem do paznokci, na to natrysnac i pozniej zmywaczem, zeby zeszlo z literek. Efekt bedzie chyba najlepszy :)

Renowacja znaczka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2004, 11:41:11 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
ja bawiłem się znaczkami z kierwnic z DF i PN (te małe podłużne znaczki FSO) - przyklejalem je pod białe kierunki na błotnikach - ale wcześniej na delikanym papierze starłem resztki tego orginalnego ala-srebrnego malowania a następnie kupiłem lakier zaprawkowy z pędzelkiem, srebrny i to delikatnie pomalowałem - lakier zaprawkw są gęstsze i nie ściekają - calość (nie chwaląc się  :mrgreen: ) wygląda extra ;)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Renowacja znaczka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2004, 12:05:04 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Problem z tym ze jak dam za gesty lakier to on moze zle wypelnic szczeniny. Robota sie nie spieszy to sie jeszcze pomysli opracuje odpowiednia technike  ;)  malowania
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka