Autor Wątek: Wymiana dwururki z tłumikiem pierwszym  (Przeczytany 3467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana dwururki z tłumikiem pierwszym
« dnia: Maj 12, 2010, 15:27:50 pm »

jacek37

  • Gość
Witam
Mam polonez atu 1.6 gli. Ma przejechane 195000 km i coś już za głośno chodzi. Odbija się głos pomiędzy budynkami wszystkie tłumiki rok temu wymieniłem.
Za niedługo chciałbym wymienić dwururkę z sondą i katalizator na zwykły tłumik.
Czy ktoś już to robił
Czy będzie konieczność odkręcania całego kolektora wydechowego aby zdjąc dwururkę.
Co zrobic żeby nie pourywać śrub.
 Czy jak zmienie katalizator na zwykły tłumik to coś się stanie.

Wymiana dwururki z tłumikiem pierwszym
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2010, 15:34:10 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Jak zmienisz kata na tłumik, nic sie nie stanie - co do reszty to nie wiem.

Wymiana dwururki z tłumikiem pierwszym
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2010, 15:40:23 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Cytat: "jacek37"
Czy będzie konieczność odkręcania całego kolektora wydechowego aby zdjąc dwururkę.

niema takie potrzeby o ile uda Ci się odkręcić śruby łączące dwururkę z kolektorem.
Cytat: "jacek37"
Co zrobic żeby nie pourywać śrub.

oczyścić gwint, zalać czymś penetrującym i przy okazji odrdzewiającym   :mrgreen: (nafta, płyn hamulcowy, coca cola) Ja miałem problem z 2 z 4 śrub, ale odkręcałem bez tych wcześniejszych zabiegów.
Cytat: "jacek37"
Czy jak zmienie katalizator na zwykły tłumik to coś się stanie.

Powinien się do Ciebie czepić diagnosta na przeglądzie, że nie masz kata.
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Wymiana dwururki z tłumikiem pierwszym
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2010, 21:25:03 pm »

Offline Roofi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 491
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj ...
    • Był C+ 2000r 2.0 i.E.
"Czy jak zmienie katalizator na zwykły tłumik to coś się stanie." - ja w swoim GSI wywaliłem katalizator - wstawiłem strumiennicę :) zostawiłem środkowy tłumik a zamiast org.końcowego wstawiłem jakiś taki deczko basowy.

Podoba mi się dźwięk z tego układu :)

Wymiana dwururki z tłumikiem pierwszym
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2010, 14:40:58 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Piszesz że chcesz wywalić kata i wstawić tam normalny 1 tłumik - oki, nie ma problemu, spróbuj delikatnie odkręcić śruby mocujące "galoty" z katem, łączenie jest na sprężynach co sprawia że trzeba je dociągnąć a co za tym idzie - ich gwint jest dosyć długi i łatwo je niestety ukręcić (przerabiałem to niedawno), jeśli już je ukręcisz - wtedy nie myśl za wiele i zabieraj się do odkręcania kolektora, przed robotą napuść nakrętki WD-40 lub czymś podobnym, w mojej Polinie, pomimo tego że jest starsza od Twojego Poldka, odkręcenie ich nie stanowiło problemu. poza tym możesz pomyśleć nad wstawieniem kolektora rurowego z GSI.
Co warto zaraz kupić? Oczywiście nowy zestaw śrub, sprężyn i nową plecionkę, kup też podkładkę pod kolektor wydechowy - jeśli będziesz go musiał odkręcać to zaraz je sobie wymienisz, a jak nie - podkładki (są dwie) mogą leżeć - jeść nie wołają a kosztują grosze. Poza tym jak już poskręcasz wszystko, zasmaruj gwinty i nakręć nakrętki (najlepiej miedziane lub ocynkowane) tak by zasłonić gwint na śrubach, nie będą wtedy tak łatwo korodowały.
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: Wymiana dwururki z tłumikiem pierwszym
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2019, 23:29:52 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam, podłączę się pod temat układ wydechowy, pytanie moje jest takie czy ktoś z was montował cały układ wydechowy z caro+ do przejściówki? mam wszystkie uchwyty z + na których wisi wydech.