Autor Wątek: Wskazania sondy lambda  (Przeczytany 1420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wskazania sondy lambda
« dnia: Maj 21, 2010, 09:09:03 am »

Bartek_86

  • Gość
Witam. Posiadam poloneza gsi z zamontowanym sterownikiem lpg Stag-XL (w pełni programowalny bez śruby na krokowcu). Ustawiłem go na laptopie i silnik krokowy startował z pozycji 70krokow i działał w zakresie +- 5 kroków w pełnym zakresie obrotów i podczas szybkiego przyspieszania - więc obstawiam że było dobrze ustawione. Mieszanka była cały czas w normie a dokładnie oscylowała od 0.4 do 0.6. Po podłączeniu miernika bezpośrednio do sondy miernik podczas jazdy wskazywał jakieś dziwne wartości z minusem z przodu, po wyrzuceniu na luz odczyt z miernika jest prawidłowy. Dlaczego tak się dzieję? Na laptopie pokazuje że mieszanka jest dobra, a na mierniku jakiś minus. Do pomiaru z którego urządzenia mam się odnieść? Dodam, że jak wstawiłem śrubę zamiast krokowca i był ustawiony na 3000obr (dalsze skręcania powodowało schodzenie z obrotów - i tak zostawiłem), miernik pokazywał dobre wartości bez żadnych minusów. Proszę o pomoc dlaczego tak się dzieje.

Pozdrawiam

Wskazania sondy lambda
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2010, 11:00:11 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
slaby miernik ,nie nadaza za sonda lambda,
sprawdzaj w stagu ,a nie na mierniku
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Wskazania sondy lambda
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2010, 00:16:08 am »

Bartek_86

  • Gość
Oki. Dzięki za odpowiedź.