Autor Wątek: Czyszczenie miksera i zaworu z silnikiem krokowym  (Przeczytany 2750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czyszczenie miksera i zaworu z silnikiem krokowym
« dnia: Styczeń 21, 2004, 17:28:34 pm »

Maciek#938

  • Gość
Ostatnio nasz PN zrobił się coś taki przymulony. Słabo przyspieszał, czasami nawt gasł, a wszystko to działo się tylko przy jeŹdzie na gazie. Na benzynie było idealnie. Postanowiłem się przyjżeć dokładnie instalacji gazowej. A com widział i usłyszał bajka teraz Wam opowie. :)

Potrzebne narzędzia i materiały:
- aceton do mycia
- papierowe ręczniki lub szmaty
- pędzel
- kpl. wkrętaków
- klp. kluczy imbusowych
- urządzenie udarowo-wstrząsowe, zwane dalej młotkiem 200g

1. przy pomocy klucza nasadowego zdejmujemy obudowę filtru powietrza


2. kluczem imbusowym odkręcamy urządzenie wtryskowe


3. odkręcamy opaskę zaciskową na wężu gumowym dorowadzającym gaz do miksera i tym oto sposobem mamy wymontowany mikser


4. wymontowany mikser wygląda tak:


5. zbudowany jest z aluminium i składa się z 2 części. Korpusu i okrągłego elementu z dyszami. Obydwa elementy pasowane są na wcisk i rozbieramy je delikatnie przy pomocy młotka (naprawdę delikatnie, to tylko aluminium). A oto co zobaczyłem w środku.


6. obydwie części miksera czyścimy. Najpierw wydłubując ze środka substancję która się tam nazbierała, a potem myjemy wszystko acetonem. Wycieramy wszystko papierowym ręcznikiem.


7. następnym elementem instalacji gazowej którym się dzisiaj zajmiemy jest zawór kulowy z silnikiem krokowym. W tym celu odkręcamy opaski zaciskowe na wężach gumowych dochodzących do zaworu.


8. zawór wygląda tak:


9. odkręcamy dwa wkręty na silniczku krokowym


10. i ostrożnie rozbieramy wyjmując silnik z zaworu.


11. tak jak i mikser trzeba wszystko wyczyścić z tej mazi i umyć w acetonie. Nie wiem co będzie kiedy aceton dostanie się do wnętrza silnika, więc lepiej go nie kąpać w nim, a tylko umyć.


12. na koniec pozostaje nam poskładać wszystko do kupy i wmontować z powrotem do samochods. Oczywiście wszystkie czynności robimy dokładnie w odwrotnej kolejności.