Autor Wątek: Negatyw - ile?  (Przeczytany 2380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Negatyw - ile?
« dnia: Czerwiec 18, 2010, 18:00:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Wiem że były te sprawy dyskutowane ogólnie, nie pamiętam nic o konkretnych wartościach. Szukałem odpowiednich tematów ale nic konkretnego nie znalazłem.

Pytanie takie- jaki seryjnie był negatyw w plusie i... jaki proponujecie? Z tego co widzę do rajdowe Polonezy z OBRSO były mocno "rozkraczone".
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Negatyw - ile?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2010, 21:27:59 pm »

Negatyw - ile?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2010, 11:40:43 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
O fajnie, dzięki o te stopnie mi chodziło. Kiedyś rozmawiałem z kolegą o negatywie w stopniach ,a on stwierdził że to absurd że raczej dziesiąte stopnia.

Powiedz mi jaką odczułeś różnicę po ustawieniu negatywu? Nie ścina ci opon? Obijała mi się z różnych stron wartość trzech stopni i zastanawiam się nad tym, jak wiadomo przednie zawieszenie Poloneza jest o tyle złośliwe że w zakręcie zewnętrzne koło idzie w pozytyw ,a wewnętrzne czasem nawet się podrywa do lotu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Negatyw - ile?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2010, 21:32:10 pm »

Barnii

  • Gość
Zrobiłem już na tym jakieś 2-3 tys km i jak narazie zbyt większego zużycia opon nie widać, natomiast przyczepność w zakrętach dość odczuwalnie się poprawiła:)

Negatyw - ile?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2010, 18:52:39 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Barnii,  a jak jest na koleinach? i jak masz zbieżność - troche zwiększoną tzn w górnej granicy?
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Negatyw - ile?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2010, 07:10:31 am »

Offline jerzy_jerz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
ja u siebie mam jak narazie bez podkladek gornego wahacza i wydaje mi sie ze to za malo biorac pod uwage szperunek na 100%

Negatyw - ile?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2010, 14:53:50 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Barnii"
Zrobiłem już na tym jakieś 2-3 tys km i jak narazie zbyt większego zużycia opon nie widać, natomiast przyczepność w zakrętach dość odczuwalnie się poprawiła:)


Barnii, właśnie powiedz mi jak to dokładnie ustawiłeś? Co wyjąłeś/ włożyłeś?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E