Autor Wątek: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS  (Przeczytany 20690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2011, 18:59:00 pm »

Sroka

  • Gość
Witam ponownie :D
Mam już nowe radyjko. Jest na kasety, ale to mi nie przeszkadza. Ma moc ponoć 4x100W, ale nie jestem pewien, z resztą nie w tym sęk.
Mam teraz z tyłu głośnikii o których pisałem wcześniej, czyli 2x18W 130mm i z przodu nawet nie wiem co(to co było jak kupiłem auto). Generalnie jakość dźwięku jest ok,  a bassu zadowalająca. Myślałem, aby wstawić 160mm w półkę bądź 130mm w fabryczne miejsca z tyłu. Niestety nie wiem jak jest z przodem. Doczytałem się na forum, że niby można wstawić 130mm w fabryczne miejsca w drzwiach. Wszyscy piszą o wstawieniu 160mm w drzwi, ale jak się domyślam, jest to dużo roboty, a ja nie mam ani garażu, ani własnego podwórka(mieszkanie w bloku <3). Jak to wszystko rozwiązać??

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2011, 19:27:32 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
też mieszkam w bloku i jakoś przeżyłem wymiane wnetrza i 4 swapy :P Co do głośników to zakup panele pod głośniki 160 lub 165mm
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 02, 2011, 19:48:46 pm »

Sroka

  • Gość
hans#1950, zapewne oddałeś auto do warsztatu, bądź zrobiłeś to u kumpla:) Ja mam 18 lat więc wiesz;p
Gdzie takowe panele można zakupić?

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2011, 20:44:49 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
Ma moc ponoć 4x100W,
Niestety muszę Cię rozczarować ale nie masz więcej niż 22 w porywach do 30W czystej mocy użytecznej :)
Myślałem, aby wstawić 160mm w półkę bądź 130mm w fabryczne miejsca z tyłu
W półkę spokojnie wejdą głośniki 200mm a z dorobieniem podstawek 300mm tak jak u mnie, na to dałem materiał ładny żeby kogoś w oczy nie kuły ;p

Wszyscy piszą o wstawieniu 160mm w drzwi, ale jak się domyślam, jest to dużo roboty

Wcale nie :) potrzebujesz wyrzynarkę i troche płyty meblowej ( czasami stare meble wystawiają pod klatke to byłoby jak znalazł ;) ) wymiarujesz i wycinasz potem obijasz jakimś materiałem i przykręcasz do boczka ;) dla debiutanta to dzień roboty w kuchni :)
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 02, 2011, 20:45:53 pm »

Offline TranceEternity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1.6 Orciari 1995r.
Na forum są wymiary idź z nimi do stolarza i będzie ok, tylko pamiętaj że decha musi mieć z 5 cm grubości żeby na pewno dobry głośnik wszedł w drzwi :)
Polonez 1.6 Rover Orciari
Mercedes w116 300SD
Mercedes W124 250TD

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2011, 21:14:52 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
Na forum są wymiary idź z nimi do stolarza i będzie ok, tylko pamiętaj że decha musi mieć z 5 cm grubości żeby na pewno dobry głośnik wszedł w drzwi :)

Opcja niezła tyle że  stolarz skasuje swoje i materiał tez kosztuje;)
A z tymi 5cm to racja, zapomniałem o tym wspomnieć  :-[
W każdym razie do dwie płyty meblowe poskładane razem ;)
wyrzynarkę kupisz za 40zł http://allegro.pl/promocja-super-wyrzynarka-sts-55-400w-i1479674227.html
nie wydaje mi się żeby  stolarz wziął mniej jeśli się znajomości nie ma.
Tak czy siak narzędzie zostanie i przyda się potem:D co prawda jest to badziew, ale płytę tym utnie  nie raz  :D
Ja zużywałem jedną wyrzynarkę na 4pary kolumn 100litrowych 8)
Robota nie jest trudna tylko trzeba dobrze dopasować do wyciętego fragmentu boczka w którym jest miejsce na fabryczny głośnik ;)

Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2011, 21:36:30 pm »

Sroka

  • Gość
No ale potem te boczki trzeba obić materiałem nie?

Cytuj (zaznaczone)
W półkę spokojnie wejdą głośniki 200mm a z dorobieniem podstawek 300mm tak jak u mnie, na to dałem materiał ładny żeby kogoś w oczy nie kuły ;p
Ja nie chcę go rozsadzić, tylko mieć czysty dźwięk z miękkim przyjemnym basem :)
W escorcie ojciec miał kiedyś te same radio i 4 głośniki oryginalne forda po 40W i gały niesamowicie. Właśnie takie coś też chciałem zrobić ;)

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2011, 21:44:15 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Skąd jestes... Widze zapału nie masz za grosz, idziesz na latwizne, moze ktos z minimalnymi zdolnosciami z okolicy zechce sobie zarobic, bo robota to banał ze az szok... Chciałbym abys miał np blisko do mnie, 2h mysle spokojnie by wystarczyły na całość prac...
  • Jef
  • Czaku

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 02, 2011, 22:30:12 pm »

Sroka

  • Gość
Faktycznie zapału nie mam za bardzo. Wiesz, chodzę do szkoły - codziennie wracam do domu po 17. Rzeczywiście jestem typem człowieka, który lubi iść na łatwiznę, dlatego zawsze o wszystko się dokładnie wypytuję:)
Co do zamieszkania to Szczecin.

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 02, 2011, 22:41:47 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994

Ja nie chcę go rozsadzić, tylko mieć czysty dźwięk z miękkim przyjemnym basem :)
W escorcie ojciec miał kiedyś te same radio i 4 głośniki oryginalne forda po 40W i gały niesamowicie. Właśnie takie coś też chciałem zrobić ;)
Dobra no to poteoretyzujmy.
Mamy głośnik 30cm jego membrana zakładamy poruszy litr powietrza podczas wychylenia o 4mm
Głośnik 15cm żeby poruszyć litr powietrza potrzebowałbym wychylenia już 8mm
Głośniki mają podobną moc wydzielaną na cewce co za tym idzie  głośnik 30cm jest efektywniejszy i precyzyjniejszy w oddawaniu basu.
Kiedy głośnik 15cm już nie wyrabia bo ograniczany jest skokiem membrany to 30cm dopiero się rozkręca ;)

Powierzchni membrany nie da się oszukać, dla głębokiego i niskiego basu potrzebny jest głośnik przynajmniej 20cm a w poldolocie to minimum.
ładnie pasuje w półkę i dobrze się spisuje z radiem  nawet bez wzmaka.
Jeśli zależy Ci na jakości bierz większe głośniki bo nawet najlepszą firmą nie nadrobisz wymiarów.
Jeśli byłbyś na tyle kreatywny żeby "odciąć" głośniki w drzwiach od niskich basów i dać syki pod szybą, a basówki puścic przez zwrotnicę to gwarantuję Ci że będziesz wolał słuchać muzyki w samochodzie niż w domu.

http://allegro.pl/glosnik-ha-20cm-4-8ohm-170w-woofer-basowy-bas-i1476263333.html
Te całkiem przyjemnie grają mają miękkie zawieszenie więc radio da sobie z nimi rade w zupełności a ze drogie nie są to warto zainwestować ;)
Oczywiście do kompletu trzeba zastosować głośnik wysokotonowy ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 22:47:33 pm wysłana przez pigini »
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 02, 2011, 23:12:05 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
No to zweryfikujmy teorie:


Powierzchni membrany nie da się oszukać, dla głębokiego i niskiego basu potrzebny jest głośnik przynajmniej 20cm a w poldolocie to minimum.
Prawda...


ładnie pasuje w półkę i dobrze się spisuje z radiem  nawet bez wzmaka.
Bzdura... Nic co w półce i robiace za suba nie spisuje sie dobrze... Tym bardziej bez wzmaka...

Jeśli zależy Ci na jakości bierz większe głośniki bo nawet najlepszą firmą nie nadrobisz wymiarów.
Kolejna bzdura pisana przez forumowego teoretyka
 CA

Jeśli byłbyś na tyle kreatywny żeby "odciąć" głośniki w drzwiach od niskich basów i dać syki pod szybą, a basówki puścic przez zwrotnicę to gwarantuję Ci że będziesz wolał słuchać muzyki w samochodzie niż w domu.
Prawda, pod warunkiem ze nie ograniczysz sie do zestawu odsepraowanego z budżetlig, zastosujesz sensowna jednostke i podeprzesz montaż solidnym wygłuszeniem oraz wzmacniaczem.


Te całkiem przyjemnie grają
... Umówmy sie...moze raczej "przyjemnie wygladaja" bo napewno nie graja...

mają miękkie zawieszenie więc radio da sobie z nimi rade w zupełności a ze drogie nie są to warto zainwestować
Zawias to żaden wyznacznik, i zdecydowanie nie warto inwestować w półke nawet 20zł...


Oczywiście do kompletu trzeba zastosować głośnik wysokotonowy Mrugnięcie
Dodaj jeszcze ze na półce to umre i wysiadam...
  • Jef
  • Czaku

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 02, 2011, 23:17:07 pm »

Sroka

  • Gość
Po wypowiedzi Pigini miałem napisać:
Cytuj (zaznaczone)
Czyli tak jak gdzieś w którymś temacie o car audio się doczytałem: Z tyłu w półce 2x20cm niskotonowe, a z przodu w drzwiach 13/16cm średniotonowe czy tam wysokotonowe, bądź coś w tym stylu? I oczywiście wygłuszenie przednich drzwi, bo to mam cały czas w planach.

Musiałbym sobie wszystko wybrać co trza kupić, zrobić kosztorys i sprawdzić, czy będzie mnie stać na taki wydatek:D Jak będzie to biorę się do roboty.
P.S
Widząc ten link do allegro od razu pomyślałem "już pewnie ze 100zł za głośnik", ale przy takiej cenie to nie jest zła inwestycja.
Ale po wypowiedzi Mastaha wróciłem do punktu wyjścia i teraz całkowicie się pogubiłem.

W sumie całą moją sprawę można ująć w jednym pytaniu:
Co kupić, za ile i jak zrobić by ładnie grało i dużo nie kosztowało ot co :D

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 02, 2011, 23:26:51 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
wygluszenie- dekarska to calkowite minimum- ok 100zł na pare drzwi

Panel na 16,5cm na gotowo ok 200zł

16,5cm w panel-  minimalnie MDS cs650 / GMS 960 - pod samo radio, tweeter na słupek.


Bagaznik subwoofer- w zaleznoci czy ma uzupelniac pasmo o niski rejestr czy trzasc lustrem w uzywce wraz z zestrojona skrzynia ok 250zł (okresl sie czego sluchasz i do czego ma sluzyc to podam rozsadne propozycje)

Wzmak w zaleznosci od suba w uzywce od 200zł

Sensowny zestaw "odrutowania" ok 120zł


Jesli nie masz gotowki na CA zrob to w ratach a jesli zamierzasz przeznaczyc 200zł, zostan przy fabrycznym naglosnieniu...

Nie warto wyrzucac nawet 200zł w bloto i pluć sobie w brode...
  • Jef
  • Czaku

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2011, 09:39:33 am »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
Cytat: pigini on Wczoraj o 22:41:47
ładnie pasuje w półkę i dobrze się spisuje z radiem  nawet bez wzmaka.
Bzdura... Nic co w półce i robiace za suba nie spisuje sie dobrze... Tym bardziej bez wzmaka...

Cytat: pigini on Wczoraj o 22:41:47
Te całkiem przyjemnie grają
... Umówmy sie...moze raczej "przyjemnie wygladaja" bo napewno nie graja...

Ma być tanio i prosto żeby koleś dał sobie z tym radę, chyba nie każesz mu obliczać i budować skrzyni?
Zapodałem rozwiązanie w sumie najprostsze i najtańsze a niekoniecznie perfekcyjne  ;) wiadomo że z piasku bicza nie ukręci ale to już grałoby całkiem przyjemnie.


Cytat: pigini on Wczoraj o 22:41:47
Powierzchni membrany nie da się oszukać, dla głębokiego i niskiego basu potrzebny jest głośnik przynajmniej 20cm a w poldolocie to minimum.
Prawda...

Cytat: pigini on Wczoraj o 22:41:47
Jeśli zależy Ci na jakości bierz większe głośniki bo nawet najlepszą firmą nie nadrobisz wymiarów.
Kolejna bzdura pisana przez forumowego teoretyka
 CA
Sam sobie zaprzeczyłeś  :P


Cytat: pigini on Wczoraj o 22:41:47
mają miękkie zawieszenie więc radio da sobie z nimi rade w zupełności a ze drogie nie są to warto zainwestować
Zawias to żaden wyznacznik, i zdecydowanie nie warto inwestować w półke nawet 20zł...

W tym wypadku jest ! aby poruszyć miękkie piankowe zawieszenie  nie potrzeba dużo mocy i nawet kaseciak będzie w stanie dać sobie z nim radę.
Jeśli wpakowałbyś jakiegoś audiona czy innegpo potwora z zawieszeniem szerokości połowy membrany to zgoda, ale mówimy tu o przeskoku pierdziawek w przednich drzwiach na  bardziej rozbudowany system z jakimś tam umiarkowanym przyjemnym basikiem a nie przygotowujemy go do zawodów car audio :P

syki z tyłu dobrze brzmią na słupkach :)

Absolutnie nie podważam Twojej wiedzy czy umiejętności, ale to po prostu nie ta półka... wystarczające do normalnego słuchania "nagłośnienie" można skompletować za 150zł i podejrzewam że Sroka mimo najlepszych chęci więcej nie wyłoży a już na pewno nie  prawie 1000zł...
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 09:50:30 am wysłana przez pigini »
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2011, 13:06:17 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
W tym wypadku jest ! aby poruszyć miękkie piankowe zawieszenie  nie potrzeba dużo mocy i nawet kaseciak będzie w stanie dać sobie z nim radę.
;O
Cytuj (zaznaczone)
syki z tyłu dobrze brzmią na słupkach :)

jak lubisz stac dupa do sceny.

dobry zestaw to koszt okolo 200-300 pln na przod, panele mozna nawet  samemu zrobic. mniej niz 6" nie ma sensu! na poczaetk wzmacniacz nie jest niezbedny jak masz dobra jednostke. potem mozna to rozszerzyc o wzmacniacz i skrzynie do bagaznika (mnie to wynioslo ok 300) i mozna juz cieszyc sie calkiem przyjemnym graniem, ale syki w slupkach z tylu sa dobre chyba tylko do grania w przeciwfazie halasu mostu, zeby go zagluszac.

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 03, 2011, 14:07:40 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
16,5cm w panel-  minimalnie MDS cs650 / GMS 960 - pod samo radio, tweeter na słupek.

Czyli te ---> http://audiopol.com.pl/index.php?a=opis&k=42&kt=&id=63  będą lepsze od tych
----> http://moto.allegro.pl/boschmann-v6-al-350w-glosnik-woofer-i1478290025.html  ?

Pytam się, bo też niedługo będę się rozglądał za 16 na przód  :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 14:08:21 pm wysłana przez Ukash »
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 03, 2011, 14:24:37 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
dupą do sceny jak dupą do sceny ale jeśli masz z przodu syki w słupkach i głośniki w drzwiach a z tyłu na półce tylko pseudobasowe, to potencjalni pasażerowie raczej mało usłyszą...
 Usiądź kiedyś na tylnej kanapie samochodu z samymi basowymi z tyłu, wrażenia raczej średnie a syczki z tyłu bardzo to poprawiają...
Kiedy się zakłada jakieś dwu albo trójdrożne głośniki to dodatkowy sopran z tyłu staje się fanaberią, jednak w tym wypadku to konieczność.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 14:25:24 pm wysłana przez pigini »
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 03, 2011, 16:35:15 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Sam sobie zaprzeczyłeś
Nie, ale Ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem :)
8' to minimum na suba w aucie, ale suba w skrzyni a nie w polce. W dodatku nie kazdy sub jest "dobry" i od firmy zalezy wiele...




Ma być tanio i prosto żeby koleś dał sobie z tym radę, chyba nie każesz mu obliczać i budować skrzyni?
Jesli ma byc dobrze to tak włąsnie nalezy zrobic... Półśrodki nie sa dobra droga bo w koncu 2x sie załuje...


W tym wypadku jest ! aby poruszyć miękkie piankowe zawieszenie  nie potrzeba dużo mocy i nawet kaseciak będzie w stanie dać sobie z nim radę.
Jeśli wpakowałbyś jakiegoś audiona czy innegpo potwora z zawieszeniem szerokości połowy membrany to zgoda, ale mówimy tu o przeskoku pierdziawek w przednich drzwiach na  bardziej rozbudowany system z jakimś tam umiarkowanym przyjemnym basikiem a nie przygotowujemy go do zawodów car audio Język
Nie ma głosnika 8' któremu wystarczy 15-20w rms'u z koncówki radia...


ale syki w slupkach z tylu sa dobre chyba tylko do grania w przeciwfazie halasu mostu, zeby go zagluszac.
True :D



dupą do sceny jak dupą do sceny ale jeśli masz z przodu syki w słupkach i głośniki w drzwiach a z tyłu na półce tylko pseudobasowe, to potencjalni pasażerowie raczej mało usłyszą...
No i własnie... Jakbyś zaczał w prawidłowy sposob pasażerom z tyłu muzyki by nie brakowało - zapewniam...


Absolutnie nie podważam Twojej wiedzy czy umiejętności, ale to po prostu nie ta półka...
Nie uwazam sie za zadnego eksperta.


wystarczające do normalnego słuchania "nagłośnienie" można skompletować za 150zł
No wlasnie nie , bo generujemy w ten sposob kolejne koszty wsadzajac co jakis czas kolejnego "suba w półeczke" i kolo sie zamyka...

A wystarczy spokojnie, po kolei i nie wszystko naraz... Ale prawidłowo!


Pytam się, bo też niedługo będę się rozglądał za 16 na przód  Język
Jesli chcesz zasilac to z radia to GMS bedzie bardziej uniwersalnym. Ale mam nadzieje ze w tweeter do tego midbasu tez zamierzasz zainwestowac? :)
  • Jef
  • Czaku

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 03, 2011, 17:08:25 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Pytam się, bo też niedługo będę się rozglądał za 16 na przód  Język
Jesli chcesz zasilac to z radia to GMS bedzie bardziej uniwersalnym. Ale mam nadzieje ze w tweeter do tego midbasu tez zamierzasz zainwestowac? :)

Tak.
Właśnie myślałem, żeby dać tego BOSCHMANNA w drzwi, bo on wygląda na raczej niskopasmowy głośnik i tweetery w słupki :)
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2011, 18:09:47 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
z z przodu syki w słupkach i głośniki w drzwiach a z tyłu na półce tylko pseudobasowe
dlatego tak nie mam.

do bagaznika dorzuca sie po to sub, zeby UZUPELNIC dzwiek, a nie po to, zeby gralo cokolwiek.

uwierz komus, kto juz przejechal sie na tych syfnych rozwiazaniach jakie ty polecasz, i zrozum, ze jest recepta na budowe car audio. to nei milosc, a uwarunkowana fizyka kalkulacja.