Autor Wątek: Kontrolka hamulca i resetowanie komputera na gazie  (Przeczytany 1183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kontrolka hamulca i resetowanie komputera na gazie
« dnia: Wrzesień 23, 2010, 00:25:23 am »

wkexe

  • Gość
Witam, mam następujący problem: chciałbym zresetować komputer w polonezie, jest on na gazie i teraz zgodnie z tym co wyczytałem powinienem odłączyć kleme na 60s, podłączyć i odpalić i na wolnych obrotach pozwolić mu się zagrzać do włączenia wentylatora. Tylko, czy mam go zmusić do przejścia na gaz przełącznikiem czy ma to zrobić na benzynie?

Druga sprawa jest taka, że do dłuższego czasu pali mi się kontrolka od hamulca (pomarańczowa stopa naciskająca hamulec po lewej stronie na dole deski), sprawdziłem oczywiście wszystkie kabel co i jak i przy pedale hamulca dochodzą dwa kabelki to takiego czujnika i jak odłaczę te kable to po zapaleniu silnika kontrolka się nie zapala, a jak jest ten czujnik podpięty to po nacisnięciu hamulca raz zapala się na stałe, czy to jest tylko ten czujnik zepsuty czy on działa prawidłowo wskazując na coś innego? Dodam, że światła stopu działają dobrze.

Samochód to Caro Plus 1.6 na Boshu GLI 2001r.

Kontrolka hamulca i resetowanie komputera na gazie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2010, 09:34:18 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Resetowanie komputera przeprowadzasz tylko i wyłącznie na benzynie. BEZ dotykania gazu.


Kontrolka pedału hamulca, odpowiada za syngalizowanie uszkodzenia którejś z żarówek STOP. Teoretycznie - w praktyce wykrywa ona zwiększone (lub zmniejszone) zapotrzebowanie na prąd w układzie świateł stop. Jeżeli nie gaśnie po pierwszym (no maks drugim) naciśnięciu hamulca - oznacza to że pobór prądu jest niezgodny ze wzorcem...
W związku z powyższym albo gdzieś zaśniedziałe styki czy słaba masa, albo żarówka któraś na wykończeniu , albo masz podłączone trzecie światło stop jakoś kosmicznie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Kontrolka hamulca i resetowanie komputera na gazie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2010, 17:44:27 pm »

wkexe

  • Gość
Ok, to go zresetuje na benzynie, co do dotykania gazu to mam przełącznik bezna-gas-automat.

A co do tej kontrolki to jak ją odłącze od układu tj. odepne to po zapaleniu silnika nie zapala się ta kontrolka od hamowania. Jak podłączę tę konrolkę i ręcznie wcisne bolec to oczywiście się zapala kontrolka na desce, teraz pytanie czy ten czujnik się po prostu popsuł czy to znaczy że coś się naprawde popsute. Bo sprawdzałem już żarówki i kabel i styki. Gdzie jest masa od tylnych świateł? Nie mam 3 światła stopu.

Pozdrawiam.

Kontrolka hamulca i resetowanie komputera na gazie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2010, 17:51:38 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
masa od tylnych swiateł jest tam gdzie masa od tylnych świateł. Czarny przewód podpowiem.

Czujnik na pedale odpowiada tylko i wylacznie za zapalenie swiateł stop. Za kontrolkę odpowiada urzadzenie mikroprocesorowe.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Kontrolka hamulca i resetowanie komputera na gazie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2010, 12:42:11 pm »

misiek_staszic

  • Gość
Boscha resetuje się inaczej niz abimex!

Jesli zimny silnik lub mniej niz 90*C:
 :arrow: Odłączyc akumulator lub komputer na co najmniej minute
 :arrow: Podlaczyc
 :arrow: Uruchomic silnik, i pojezdzic celem nagrzania do 90*C
 :arrow: Wylaczyc silnik
 :arrow: Odlaczyc akumulator lub komputer na co najmniej minute
 :arrow: Podlaczyc
 :arrow: Nie dotykajac pedalu przyspieszenia uruchomic silnik
 :arrow: Nie uzywajac klimatyzacji ani zbednych odbiornikow pradu pozwolic silnikowi pracowac na wolnych obrotach przez co najmniej 30 sekund
 
To tyle. Pisalem nie raz, i macie to takze w fabrycznej instrukcji obslugi samochodu, jak i znaczenie wszystkich kontrolek, polecam... :?