Autor Wątek: Polonez GSI - jak powinny rozpylać wrtyskiwacze  (Przeczytany 1433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez GSI - jak powinny rozpylać wrtyskiwacze
« dnia: Wrzesień 26, 2010, 06:53:02 am »

Roadrunner

  • Gość
Witam. Posiadam Poloneza GSI, który pracuje nierówno na benzynie. Pompa paliwa jest sprawna ciśnienie było mierzone to teraz kolej na wtryski. Wyjąłem listwę wtryskową pod pompowałem paliwo i po kolei dawałem napięcie na wtryski i tak: dwa dają mgiełkę na wprost, a dwa rozpylają w stożek, z tego widać wyraźnie dwa strumienie z boku i mgiełkę po środku (pomiędzy strumieniami). Pytanie brzmi jak powinien poprawnie rozpylać taki wtryskiwacz? Posiada on 6 otworków.  Czy taki wtryskiwacz można przeczyścić sprężonym powietrzem bo to chyba zanieczyszczenie powoduje taką pracę a nie zapieczenie ponieważ wszystkie działają tzn otwierają się i zamykają. Dodam, że posiada zamontowaną instalacje gazową i na gazie chodzi bez zarzutu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Polonez GSI - jak powinny rozpylać wrtyskiwacze
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2010, 08:40:10 am »

stachozss

  • Gość
rozpylacze powinny tworzyć jak najbardziej rozdrobniony czynnik wiec powinna być tylko mgiełka, a co do przeczyszczenia rozpylaczy sprężarką to odpada, to są otwory precyzyjnie kalibrowane i jeżeli naprawdę zależy Ci na prawidłowej pracy trzeba by je oddać do regeneracji (o ile to możliwe) lub kupić za grosze cała listwę na szrocie działającą sprawnie i częściej jeździć na paliwie.

Polonez GSI - jak powinny rozpylać wrtyskiwacze
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2010, 09:20:50 am »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
raczej na allegro. na szrocie bywa ze chca za komplet za 300 gdy na allegro mozna łyknac caly kolektor za 100 ze wszystkim.

Polonez GSI - jak powinny rozpylać wrtyskiwacze
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2010, 09:44:36 am »

stachozss

  • Gość
To zależy gdzie, kumpel ostatni zakupił po 25zł od wtryskiwacza, to już kwestia poszukania dobrej oferty :)

Polonez GSI - jak powinny rozpylać wrtyskiwacze
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2010, 13:48:09 pm »

Roadrunner

  • Gość
Kupiłem na szrocie kompletną listwę za całe 100zł i chodził trochę lepiej ale bez rewelacji i ją oddałem. Potraktowałem dzisiaj wtryski wd-40 i sprężonym powietrzem ale efekt znikomy. Pozostaje mi tylko zrobić objazd po szrotach i może się na jakieś dobre trafi.

Polonez GSI - jak powinny rozpylać wrtyskiwacze
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2010, 15:37:20 pm »

stachozss

  • Gość
No wiadomo na szrot często trafiają nieźle zajechane poldki, znalezienie czegoś dobrego będzie ciężką sprawą, ale jest to możliwe :) najlepiej szukaj od takiego bez gazu tam powinno wszystko grać :)