Autor Wątek: Caro nie trzyma temp. nie grzeje  (Przeczytany 3232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:03:13 pm »

tomek1551

  • Gość
Witam mam taki problem i nie wiem jak go rozwiązać liczę na waszą pomoc  :mrgreen:  

a mianowicie PN jak go odpalam zaczyna grzać tak do ok 70st. (ciepłe powietrze z nawiewu) przy 70 zamyka się grzanie temp dochodzi do ok 100-110 st i wtedy termostat otwiera się (tak przypuszczam) włącza się grzanie a temp spada do ok 70st. potem znowu to samo z tym że już przechodzi tylko za 90 i otwiera i zamyka. Termostat wymieniłem na nowy 82st otwarcia stary miał 86 ale nic to nie dało jedynie tyle że teraz minimalnie wcześniej otwiera, odpowietrzałem go na wlocie do nagrzewnicy ale też nic to nie dało, obecnie jest zalany wodą po pęknięciu starej nagrzewnicy ale jeszcze na starej i płynie chł. zaczęło się tak dziać a w obieg z nagrzewnicą jest również lpg podpięte i też go nie dogrzewa co widać po spalaniu :|

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:47:39 pm »

Offline gerfur

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj
    • BMW E46
A nie ma masła pod korkiem oleju??
Był Caro `95 abimex L-122
Był Caro `97 abimex L-146
Był Atu+ `98 boschowtrysk L-74E --> 1.4 GTI Rover ltd

Jest BMW E46`98 2.5 Pb/LPG Cosmoshwarz

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2010, 19:46:23 pm »

tomek1551

  • Gość
no właśnie nie olej jest czysty wody nie ubywa, chodzi ci pewnie o uszczelkę pod głowicą jest w miarę dobrym stanie chociaż nie za bardzo bo w okolicach pompy wody ślimaczy się po trochę olej ale tak już od dawna jest  :mrgreen:  myślę czyby nie kupić takiego płynu co zżera osad jak by się coś tam gdzieś przypchało ale nie wiem  :|

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2010, 20:54:32 pm »

Offline gerfur

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj
    • BMW E46
Proponuje najpierw zalać układ płynem chłodniczymi potem odpowietrzyć wstępnie, Jeżeli jest możliwość postawić na wzniesieniu tyłem w dół i odkręcić korek zbiornika wyrównawczego i niech sobie chodzi na wolnych obrotach aż do otwarcia termostatu wtedy ścisnąć kilkakrotnie te grube węże od ukł chłodzenia.
Był Caro `95 abimex L-122
Był Caro `97 abimex L-146
Był Atu+ `98 boschowtrysk L-74E --> 1.4 GTI Rover ltd

Jest BMW E46`98 2.5 Pb/LPG Cosmoshwarz

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2010, 21:48:43 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
adnego odkręcania korka od zbiorniczka ! Układ jest wysokociśnieniowy i z odkreconym korkiem się go nie odpowietrzy !

Kolego, czy nagrzewnica jest gorąca ? A raczej rurki do niej dochodzące ?
Zalej najpierw cały układ wodą z octem w roztworze 1:6 czyli 6 litrów wody na jeden litr octu. Tak zalanym układem pojeździj trochę, po czym spuść wszystko i zalej ponownie. Po 3 próbach woda powinna już wylatywać czysta. Zalej potem borygo i ma być.

Problem może dotyczyć samej nagrzewnicy, jako że zbliża się zima polecam dokłądnie to sprawdzić. Może cię czekać wymiana nagrzewnicy

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2010, 21:50:23 pm »

tomek1551

  • Gość
ok a powiedz mi czy korek od chłodnicy ma w sobie jakiś termostat bo ja mam wyjętą uszczelkę z niego tak że na wyrównawczy jest cały czas otwarty choć na starym był otwarty też na zewnątrz i nic nie było...

[ Dodano: 29 Wrz 2010 21:51 ]
nagrzewnica świeżo wymieniona drożna szczelna i niezasyfiona

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2010, 22:08:31 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
No to KOREK TO PODSTAWA ! On ma w sobie zawór cisnieniowy ktory otwiera sie dopiero przy jakimś tam cisnieniu. Problem pojawia sie gdy w układzie brakuje cisnienia, przez co płyn nie wypycha powietrza do zbiorniczka wyrównawczego.


Zacznij od korka.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2010, 18:35:07 pm »

Offline gerfur

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj
    • BMW E46
Kolega pisze że nagrzewnica grzeje do 70 st potem nie a powyżej 100 znów grzeje. Ewidentnie zapowietrzony układ tylko że woda ma inną temperaturę wrzenia niż płyn, stąd też uważam ze trzeba go odpowietrzyć ale o ile płyn może dojść do 110 st bez ciśnienia to woda wrze już przy 80st a termostat otwiera się ciut później więc otwiera go para wodna ale nie na tyle długo aby odpowietrzyć układ. U sąsiada to przerabialiśmy że nie dało się odpowietrzyć układu na wodzie. A po drugie zima idzie a 5litrów petrygo 38 PLN-ów kosztuje.
Był Caro `95 abimex L-122
Był Caro `97 abimex L-146
Był Atu+ `98 boschowtrysk L-74E --> 1.4 GTI Rover ltd

Jest BMW E46`98 2.5 Pb/LPG Cosmoshwarz

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2010, 18:41:58 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
Cytat: "gerfur"
Kolega pisze że nagrzewnica grzeje do 70 st potem nie a powyżej 100 znów grzeje. Ewidentnie zapowietrzony układ tylko że woda ma inną temperaturę wrzenia niż płyn, stąd też uważam ze trzeba go odpowietrzyć ale o ile płyn może dojść do 110 st bez ciśnienia to woda wrze już przy 80st a termostat otwiera się ciut później więc otwiera go para wodna ale nie na tyle długo aby odpowietrzyć układ. U sąsiada to przerabialiśmy że nie dało się odpowietrzyć układu na wodzie. A po drugie zima idzie a 5litrów petrygo 38 PLN-ów kosztuje.



w carrefourze w promocji dzis widzialem 5l za 14.99 zl ^^

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2010, 10:07:42 am »

Offline Push18

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Mężczyzna
taki płyn z carrefoura, tesco itp można sobie do d..y wsadzić, tak samo jak olej :roll: sory ale dla mnie w takich sklepach można kupić jedzenie, kosmetyki ale nie coś do auta(oleje, płyny) ja za 1L dynagel płace 10zł, oczywiście 40-50zł na dłuższy czas to nie duży wydatek.... a płyn koniecznie zalej, bo zima się zbliża :mrgreen:
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/23655
Był-Polonez Atu 1.4
Jest-Audi Coupe 2.8 xD

Caro nie trzyma temp. nie grzeje
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2010, 12:15:18 pm »

tomek1551

  • Gość
problem rozwiązany okazała się wywalona uszczelka pod głowicą i dmuchała kompresja na układ chłodzenia można sobie saunę w środku zrobić teraz bo tak grzeje a i silnik jest dużo mocniejszy i płynniej chodzi bo wcześniej palił w pełni tylko ma 2 i 3 cylinder na 4 w ogóle a na 1 czasami na wyższych obrotach....
Pozdrawiam :D