Autor Wątek: Kupno pierwszego samochodu  (Przeczytany 9851 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 18, 2010, 22:19:01 pm »

waszczo

  • Gość
Mój przy jeździe średnio około 90km/h więcej niż 6 litrów nigdy nie wziął, chociaż jakbym chciał go mocniej cisnąć to pewnie by było więcej - ale od ciśnięcia jest plus, GLD jest dla u mnie dla przyjemności jazdy poldkiem  :D

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 18, 2010, 22:30:45 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Mojemu tacie też zawsze palił koło 6 w jeździe miejskiej. ;)

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 18, 2010, 23:02:19 pm »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Cytat: "Rafał#1951"
no i licz się z tym, że to wolnossący nieśmiertelny Diesel, o osiągach możesz zapomnieć, ale jeśli zadbany to przebiegi rzędu 600-700tys km nie robią na nim wrażenia :P
Jeżeli chodzi o osiągi to rzeczywiście będzie lipa ale i tak będzie lepiej niż w OHV+LPG,zdrowe OHV mają ok 80km bo gaz tuningu ok 70km a jak sobie jeszcze pojeździ ze 150-200tyś km to może będzie z 60km a po 200tyś.km 1.9 GLD jest ledwo dotarte i ma moc w granicach wartości fabrycznych a i jakość silnika francuskiego jest dużo lepsza i na pewno powtarzalność mocy 70km silników jest dużo częstsza niż ok 80km w silnikach Polskich
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 19, 2010, 08:32:25 am »

Vlido

  • Gość
Kiedyś gdzieś wyczytałem, że to właśnie ten Citroenowski silnik dostał nagrodę za trwałość, jak dobry to bierz

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2010, 10:23:27 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
A skoro mowa o 1.9 GLD  to wie może ktoś,czy ten silnik załapał się jeszcze na Plusa? Bo wydaje mi się że widziałem raz jednego takiego i miał na klapie napis 1.9 gld tylko takiego typu jak w Plusach :shock: Z drugiej strony mogło mi się też przewidzieć,albo to jakaś samoróbka :?

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 19, 2010, 11:19:05 am »

Offline KristofX

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.4GSi16v :D
Cytat: "bużka"
A skoro mowa o 1.9 GLD to wie może ktoś,czy ten silnik załapał się jeszcze na Plusa? Bo wydaje mi się że widziałem raz jednego takiego i miał na klapie napis 1.9 gld tylko takiego typu jak w Plusach :shock: Z drugiej strony mogło mi się też przewidzieć,albo to jakaś samoróbka :?

Jedyne plusy GLD to były trucki, a reszta to radosna twórczość właścicieli
Cytat: BMW Autoklub
...wstąp do PTK... Poza doradzeniem w kwestii silnika i ustawień samochodu, potrafią przeprojektować pół auta na odległość.

'97 FSO Polonez Caro 1.6GLi "F-18"
'00 Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.4GSi16v "Wisienka"
'98 Subaru Impreza GT

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 19, 2010, 16:52:52 pm »

Offline Aron

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • `91 Caro 1.5 GLE L80, `96 Caro 1.6 GLI L122
Sam swojego chce zrobić na modłę cult/german, co z tego wyjdzie zobaczymy :mrgreen:
Niemniej jednak to nie w tym temacie.


Dodatkowy atut Poloneza to dostępność i niskie ceny części zamiennych. Praktycznie na każdym szrocie bądź złomie da się znaleźć jakieś części do Poldona.
Awaryjność - to już chyba będzie zależeć od tego, jak będziesz dbał i traktował swój egzemplarz. Niemniej jednak większość awarii daje się usunąć z pomocą książkowych poradników typu "sam naprawiam" :)

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 19, 2010, 21:20:33 pm »

JackXP

  • Gość
Ja bym popatrzał na motoallegro, tam tez można znaleźć ciekawe oferty czasami. Warto przeglądać co jakiś czas. I ja osobiście bym brał 1.9 GLD, myślę, że niezaprzeczalnie najlepszy silnik.

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 20, 2010, 11:08:53 am »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Wczoraj pochodziłem sobie po komisach,może się jakiś fajny Poldrover trafi :mrgreen:,w jednym z komisów miły sprzedawca pyta się czego szukam,powiedziałem mu,on to skwitował tak"żeby nie bawić się w zabytki,a on ma tutaj dla mnie nowoczesne auto"i zaproponował mi golfa 2 1.6 nie pierwszej młodości i świeżości z atrapą na drucie i ze zgnitymi drzwiami za jedyne 2000zł :mrgreen:,myślał że może trafił na jelenia bo po zachwaleniu auta,sugerował zadatek bo druga taka okazja się nie trafi :P I to jest polska mentalność :lol:
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2010, 11:37:17 am »

franca

  • Gość
Cytat: "Bogdan611"
Wczoraj pochodziłem sobie po komisach,może się jakiś fajny Poldrover trafi :mrgreen:,w jednym z komisów miły sprzedawca pyta się czego szukam,powiedziałem mu,on to skwitował tak"żeby nie bawić się w zabytki,a on ma tutaj dla mnie nowoczesne auto"i zaproponował mi golfa 2 1.6 nie pierwszej młodości i świeżości z atrapą na drucie i ze zgnitymi drzwiami za jedyne 2000zł :mrgreen:,myślał że może trafił na jelenia bo po zachwaleniu auta,sugerował zadatek bo druga taka okazja się nie trafi :P I to jest polska mentalność :lol:


Łe tam. Trzeba było powiedzieć że chcesz jazde próbną i tam 1 i 2 i do 5tyś. kręcić, może by coś wybuchło :D

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 20, 2010, 12:12:22 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
i jeszcze by mu się oberowało - bo to pewnie było jakieś "speszjal edyszyn"  :mrgreen:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 20, 2010, 13:32:31 pm »

Offline Aron

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • `91 Caro 1.5 GLE L80, `96 Caro 1.6 GLI L122
Cytat: "Bogdan611"
w jednym z komisów miły sprzedawca pyta się czego szukam,powiedziałem mu,on to skwitował tak"żeby nie bawić się w zabytki,a on ma tutaj dla mnie nowoczesne auto"i zaproponował mi golfa 2 1.6
:lol:

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 20, 2010, 15:53:48 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Podobnie jak w Felicjach w których też narobili wersji typu Family, Magic itp, modele różniły się od serii naklejkami, czasem nietypowymi kolorami i jakimiś pakietami wyposażenia, w swetrach dodawano np nakładki z wersji GT/GTI do wersji cywilnych, do tego naklejka i już jest unikalna wersja specjalna :mrgreen:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 21, 2010, 06:31:43 am »

Offline GRAND

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
Tylko Polonez - duży, wygodny, łatwy w naprawie, ale silnik musisz mu wybaczyć, chyba że to rover. :D

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 21, 2010, 15:46:22 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Cytat: "Mateusz"
ale silnik musisz mu wybaczyć, chyba że to rove


Potrzebuje samochodu do jazdy, nie do ścigania się. ;)

Dostałem cynk od faceta, mam nadzieję, że mi się tego diesla uda obejrzeć niedługo. :)

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 21, 2010, 19:43:38 pm »

Offline GRAND

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
Cytat: "errortheory"
Potrzebuje samochodu do jazdy, nie do ścigania się. ;)


Jasna sprawa, ja na swoje OHV też nie narzekam, jednakże bez redukcji z wyprzedzania nici, chyba że masz różnicę prędkości to raz, a dwa - czasami przydaje się moc podczas wyprzedzania i to bez względu na to, czy chcesz się ścigać, czy nie. :)

Szkoda, że w poldkach ze względu na kryzys nie montowali silników o pojemności 2.0L. Gdyby te wozy miały takie silniki to Polacy tylko Nimi by się wozili.  :mrgreen:

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 21, 2010, 20:51:11 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Cytat: "Mateusz"
asami przydaje się moc podczas wyprzedzania i to bez względu na to, czy chcesz się ścigać, czy nie.


Ano, zgodzę się. :)

Cytat: "Mateusz"
Gdyby te wozy miały takie silniki to Polacy tylko Nimi by się wozili. :mrgreen:


Wydaje mi się, że gdyby polacy o nie troszkę bardziej dbali i nie jeździło by tyle "widocznie biodegradowalnych" i hałasujących Poldków to w ogóle ludzie by mieli do Polda inny stosunek. ;) A i same Poldy by też mogły być trochu lepiej zabezpieczone (jakieś cynkowanko jako opcja?).  :roll:

[ Dodano: 30 Paź 2010 10:19 ]
Można zamknąć, nic z tego Poldka nie będzie niestety.

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 18, 2010, 21:51:31 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Witam.
Jestem w takiej samej sytuacji jak kolega errortheory. Zastanawiam się czy warto wydać do 2500zł na jakiegoś Plusa i jak już to z jakim silnikiem GLI czy GSI (Na rovera raczej mnie nie stać)?
Kiedyś już mój tata miał PN więc wiem mniej więcej w co się pcham :)
P.S do jakiego przebiegu warto się interesować a po jakim już można sobie dać spokój.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 18, 2010, 21:54:24 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3767
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Tylko i wyłącznie GSi, lepsza kultura pracy, lepiej się zbiera.  :wink:
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:06:07 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Tylko i wyłącznie Caro minus, wzór piękna ;)