Autor Wątek: Brak kierunkowskazów + inne - Chyba zwarcie  (Przeczytany 3416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brak kierunkowskazów + inne - Chyba zwarcie
« dnia: Październik 16, 2010, 12:41:08 pm »

adam1114

  • Gość
Witam,

mam pewny problem, może któryś z forumowiczów spotkał się z czymś podobnym.

W samochodzie ( jest to truck z 1997 roku ) był zmieniamy silnik. Wczoraj wieczorem po odbiorze zauważyłem że lekko świecą się kontrolki prawie wszystkie na lewo od obrotomierza, najbardziej widać ładowanie i olej, pobór prądu to 0.5A na postoju.

Najciekawsze jest to, że żeby auto zgasło trzeba nacisnąć hamulec :), dodatkowo na postoju jeśli naciśnie się hamulec lub włączy kierunkowskaz, to te ledwo świecące kontrolki znikają, natomiast zapala się mocno, jak by normalnie, kontrolka zielona od haka i pod spodem brązowa ( nie wiem co to ? jakiś pedał jak by ? ) taka sama sytuacja jest jak włączę kierunkowskazy, te ledwo świecące znikają a zapala się mocno kontrolka od haku i ta brązowa poniżej. Aha no i migacze nie działają.

Doszedłem do tego że jak wyciągnę biały bezpiecznik 25A od migaczy to problemu nie ma. Nic się nie świeci itd... jak go wkładam to słyszę że cyka ten wielki przekażnik opisany jako urządzenie mikroprocesorowe - rozumie że to pewnie jest powód lekkiego świecenia się kontrolek od ładowania i ciśnienia oleju.

Nie wiem czy ta sytuacja ma związek z wymianą silnika, a przede wszystkim, gdzie szukać chyba zwarcia. Wypiąłem  kostki od komputera wtrysku BOSCH ( jest jeszcze jakiś inny komputer czy ten prz lampie jest jedyny ? ) powypinałem wtyczki od przełącznika kierunkowskazów... dalej to samo, czyli jak by gdzieś na wiązce.

Dodatkowo jak sobie wypnę wtyczkę od przedniego migacza i ją zmierzę, to oba przewody są zwarte... to chyba też nie jest prawidłowe..


Może ktoś spotkał się z podobnym problemem ??

Pozdrawiam.

Brak kierunkowskazów + inne - Chyba zwarcie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2010, 13:00:58 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Podmień urządzenie mikroprocesorowe :) Najlepiej od kogoś pożycz kto ma sprawne.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Brak kierunkowskazów + inne - Chyba zwarcie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2010, 13:18:02 pm »

adam1114

  • Gość
Ale mówisz o tym za lampą  przednią ? czy jest jeszcze jakieś inne ?  

Tylko że co jest ciekawe, przed wymianą silnika wszystko było na 100 % ok, migacze działały itd.  Także mogło się aż coś takiego popsuć ?

Ewidentnie jak wkładam ten biały bezpiecznik od kierunków  to klika mi ten wielki przekaźnik w skrzynce bezpieczników ( ten długi jak 3 zwykle ) .

-------
Dobra już znalazłem że to urządzenie to ten wielki przekaźnik w skrzynce... ale podmienić nie mam jak w sumie. Ale to by było dość dziwne że tak po wymianie silnika by padło ??  na pewno nie może to być jakieś zwarcie ??

Na zapłonie / zapalonym silniku kontrolki świecą się poprawnie, ale migacz nie działa.


W sumie  otworzyłem go, 1 rezystor jest dość przegrzany,  1 ścieżka przerwana... także spróboję go naprawić.

Dzięki za naprowadzenie. Nie wpadł bym że w polonezie taki patent jest, raczej bym auto rozbierał i szukał jakiegoś modułu który steruje migaczami:)

Brak kierunkowskazów + inne - Chyba zwarcie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2010, 14:20:49 pm »

Offline KubaPsk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 515
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU+ '98r. 1.6GLI
Jeżeli dobrze myślę to Stingerkowi chodziło o urządzenie mikroprocesorowe w skrzynce bezpieczników, bo to co jest zalewą lampą to komp. :)
Trzy genialne stwierdzenia które idealnie do siebie pasują :D
Basta - "Nic się nie ryj"
Zoltan#1930 - "Będzie dobrze"
Stingerek - "Dogadamy się" :D

Brak kierunkowskazów + inne - Chyba zwarcie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2010, 14:28:13 pm »

adam1114

  • Gość
Tak tak, zlokalizowałem to, nie wiedziałem że taki patent jest w polonezie, chciałem raczej kopać za osobnym modułem.

Czy jest na forum jakaś dobra osoba, która może ma trucka :) ( chyba że tak samo to wygląda w innych modułach ) i jest w stanie mi powiedzieć jaka jest wartość spalonego rezystora ze zdjęcia, lub powiedzieć jakie kolory mają paski ?
Byłbym naprawdę bardzo bardzo wdzięczny za pomoc.

http://img828.imageshack.us/img828/2082/zdj123.jpg

Brak kierunkowskazów + inne - Chyba zwarcie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2010, 18:34:34 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ty nie wymieniaj rezystora... tylko najpierw zastanów się za co on odpowiada... i DLACZEGO SIĘ SPALIŁ.. bo wymienisz i znowu się zjara. Kawałek porcelanki nie pali się "tak poprostu"

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Brak kierunkowskazów + inne - Chyba zwarcie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2010, 20:15:49 pm »

adam1114

  • Gość
Wiem, tylko chyba wiem od czego to się mogło spalić, mechanik coś tam spawał z przodu, pewnie nie powypinał przewodów.

Walczyłem trochę z tym układem mikroprocesorowym - chyba tak to się nazywa i aktualnie ze stanu opisanego w 1 poście, jest różnica:

- nie ma zwarcia
- na liczniku nic się nie pali
- auto gasi się kluczykiem, nie trzeba naciskać hamulca
- awaryjne działają ładnie ( wcześniej nie działały )
- niestety zwykłe migacze nie działają na razie
- nie zapalają się jakieś inne kontrolki przy naciskaniu hamulca, włączeniu kierunków itd itp...

Rozumie że schematu wyprowadzeń z tego układu i za co one odpowiadają nie ma ktoś przypadkiem ? czy są takie rzeczy dostępne ?

[ Dodano: 30 Paź 2010 00:25 ]
Dziękuję za pomoc i podpowiedź, faktycznie uszkodzony był ten układ mikroprocesorowy, po wymianie na nowy wszystko pięknie działa.

Pozdrawiam.