Autor Wątek: Xenony w poldku??  (Przeczytany 9878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xenony w poldku??
« dnia: Wrzesień 30, 2004, 22:20:52 pm »

Ostatni

  • Gość
Dzisiaj wieczorem jechałem sobie obok poligonów wrocławkich...
I nagel oślepoił mnie byłysk Xsenonów - pomyślełme że jakiś Szpaner oślepia mnie swoim nowym autkiem... Ale moje było moje zdziwienie gdy obok mnie śmignoł i to wyglądąło jak polonez... To jest możliwe:>

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2004, 22:49:27 pm »

chudson.

  • Gość
Możliwe ,ze koleś chciał podwoić cene autka , ale może poprostu pomyliłes z jakimiś kilerami  odbłyśników w kloszach pod nazwą  SUPER ULTRA BLUE XENON H4  100/200W

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2004, 00:14:33 am »

Przemek#1844

  • Gość
a moze niebieskie zarowki i po prostu zle ustawione zeby na xenon wygladalo !? ludzie maja nasrane w glowach to co...

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2004, 08:23:01 am »

niezalogowany mleczi

  • Gość
Wiecie co?? Do Mnie Pod Blok Tesz Przyjezdza Poldek z Xsenonami....Tylko Rzadko:(( i Sie Nie MOge Spotkać Z Właścicielem bo bym sie go zapytal.....Ale On Nie Ma Zadnych Zarowek.....Tego Typu 100/200w:-)

Pozdrawiam

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2004, 08:30:41 am »

Wafel

  • Gość
nie ma poldków z XENONAMi :D  - zupełnie inne klosze są potrzebne, bo światła xeononwe nie mają żarówek :D

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2004, 09:02:46 am »

Guciu1801

  • Gość
ksenoeny wymagaja innych lamp, innej instalacji elektrycznej i innej epoki powstania samochochodu. Xenony nie sa dostepne nawet w hondzie civic sedan, znaczy w modelu sprzed face liftu. Wiem bo pytalem sie w salonie.

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2004, 13:30:03 pm »

kabe

  • Gość
panowie nigdy nie montujcie nic co nazywa sie zenon xenon blue light itp, mialem takie zarowki z allegro 90/100W nie polecam nikomu niedosc ze nie swiecily mocniej to jeszcze mi sie kostki potopily (zauwazylem po 2 m-cach) w polonezie i musialem jechac na szrot zeby kupic na wymiane....nie wiem jak reszta instalacji ale kable przy lampach byly potopione, jak wkrecilem zwykle H4 ze staji za 9zl dopiero lampy zaczely naprawde swiecic mocno i ladnie, aczkolwiek najlepiej u mnie w aucie wypadly orginalne philipsy blue vision a pozniej troszke tansze philips premium, te mozna pochwalic za jakosc ale cena blue vision z postojowkami to jakies 100zl z hakiem....wiec po co jak moge kupic 2x po 9zl H4 na shellu i tez sa bardzo dobre!

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2004, 12:40:44 pm »

poltec#762

  • Gość
Witam!!!

Takie ksenony nie kosztują majątku ;) . Można zalożyć do każdej lampy H4 :twisted: , tylko jest jeden problem NIEBIESCY :sad:  będą stwarzać poważne problemy(brak oznaczeń że reflektory są przystosowane do światła ksenonowego, brak automatycznego poziomowania strumienia świateł ksenonowych  :cry: I UWAGA OSTATNIO CZYTAŁEM GDZIEŚ ŻE KSENONY "MADE IN GARAŻ" W SAMOCHDACH KTÓRE NIE MIAŁY KSENONÓW TO RYZYKOWNE - PODOBNO JEST TO PRZESTĘPSTWO :cry: ). No i jest jeszcze jeden problem te tańsze ksenony to nie biksenony więc jak sobie w poldku wstawisz, nie będziesz miał długich w reflektorach. Można sobie jakieś dalekosieżne zarzucić. A kostki do lamp nie tylko topią się od żarówek ;) , nie podważam że mogły :cry: . Ale mogły też zaśniedzieć złącza przez co prąd przepływając powodował powstawanie ciepła. A efekt taki sam!!!

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2004, 16:45:53 pm »

Wafel

  • Gość
xenony nie mają żarówek więc ich w poldzie nie zamontujesz.

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2004, 18:11:00 pm »

BartekGTi

  • Gość
HEJ HEJ HEJ!!!!!a nie pamietacie juz tego tematu wczesniej bo ja pamietam!!!jest w Polsce chyba na slasku firma ktora montuje ksenony i soczewki do kjazdego samochodu..Po prostu maja gotowy zestaw z soczewką i przerabiają klosz do tego.Był nawet link do ich strony.Zresztą sam widzialem xenony w......trucku o tym tez bylo na fsoautoklub i tu chyba tez!!!na bank xenony a nie zarówki z tego co czytałem.A na własne oczy widzialem jak jechał w nocy ten truck i wydaje mi sie ze naprawde to są xenonki.Widzialem jeszcze srebrnego caro plusa w warszawie tez mial soczewki i tez wydaje mi sie ze to bankowo byly xenony a nie takie zarowki.Nie chce sie kłocic ani nic tak mis ie po propstu wydaje//a o tej firmie czytalem z tego forum byl link..wystarczy odnalezc tamten temacik















POZDRAWIAM

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2004, 19:19:50 pm »

Przemek#1844

  • Gość
oprócz xenonków istnieje jeszcze coś takiego jak światła soczewkowe - np w Nissanie Almera takie są, podobne to ale inne

a najgorsze gzenony to ma punto... brr

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2004, 20:02:48 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
temat już był - to fakt...
punto nie ma xenonów tylko dupowate śwaitła soczewkowe (punto II przed liftingiem, oby nigdy ktoś z was nie musiał wracać z nad morza majac za sobą to auto... do dziś mnie oczy bolą...)
xenony na allegro najlepiej od razu wpakować do smietnika (ciekawe jak tam się montuje system poziomujący, bo spryskiwacze które muszą być obowiązkowo to już mniejszy problem...) ale jak kotś ma 4 tysiące to faktycznie może sobie coś takiego zamontować a właściwie firma - ale jak z przeglądami? bo nawet jeśłi zrobi to firma to i tak oficialnego przegladu takie auto przejdzie i pałki też się przyczepią...
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2004, 20:11:56 pm »

Wafel

  • Gość
nie zgodze sie :) - jeśli światła mają homologacje to przejdą przegląd (oczywiście jeśli są zamontowane poprawnie :) ) - np hella robiła całe zestawy świateł xenonowych - takich soczewek z układem poziomowania i spryskiwaczami., a w aś czytałem o dalekosiężnych do każdego auta - ale cena bez montażu 2600...

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2004, 22:04:45 pm »

Przemek#1844

  • Gość
podaj adres, to wszyscy ustawimy sie w kolejce ;)

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2004, 00:35:02 am »

bickersss

  • Gość
był kiedyś temat juz o xenonach i dobrze mówisz ze jst taka firma . ale komu się chce do poldka montowac xenony ? lepiej własnie sobie kupic te wycze4sane żaróweczki dajace niebieksi efekt światła który rozprasza mgłe :-) 16 zł sztuka umnie.

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2004, 01:51:11 am »

poltec#762

  • Gość
nie ma poldków z XENONAMi  - zupełnie inne klosze są potrzebne, bo światła xeononwe nie mają żarówek  

- ciekawe, a według Ciebie co mają???

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2004, 06:36:33 am »

Wafel

  • Gość
z tego co wiem to tam jest żarnik - i jeśli coś sie wymienia to całą lampę

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2004, 10:58:07 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
dokładnie Wafel - wymienia się całą lampę czyli nie ma już homologacji ! a z tego co wiem hella nie robiła homologowanych lamp choćby tylko "zwykłych" soczewkowoych do poldka - czyli przeglądu NIE przejdzie (na legala...)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2004, 22:24:50 pm »

REFLEKTOR

  • Gość
Cytat: "poltec#762"
nie ma poldków z XENONAMi  - zupełnie inne klosze są potrzebne, bo światła xeononwe nie mają żarówek  

- ciekawe, a według Ciebie co mają???



  XENONY to lampy wyładowcze . podobnie jak lampy sodowe ( ośw.uliczne ) ale tylko podobnie.

Xenony w poldku??
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2004, 08:25:16 am »

Ostatni

  • Gość
Jeśli chodzi o przeglądy to sami wiecie w polsce o przegląd to nie trudno... Wystarczy mieć mała koperte...
Co Do Firmy robiącej xennony tez już o niej słyszałem...

Ale zastanawia mnie fakt jeśli to kosztuje ponad 3 tysiace - tak sądze...
To po co montowac to w poldku który jest warty powiedzmy 5 tysięcy???

Ktoś tam ruszły temat punto... chyba przemx
Mam najnowsze punto i tam są xennony i powiem szczeże że jadnac w nim w nocy stwierdzam że te xenony są dobre...  wiec na xenony w puncie nie powiem złego słowa...
i chiałbym mieć takaie w poldku:D