Autor Wątek: jaka pompa paliwa do GLE 92  (Przeczytany 1411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaka pompa paliwa do GLE 92
« dnia: Listopad 11, 2010, 21:10:18 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
J.W bo nie chodzi na benzynie tylko na LPG a czasami zabraknie gazu i hol na lince niestety.
 link do aukcji http://allegro.pl/pompa-paliwa-polonez-caro-po-93-mechaniczna-nowa-i1304478682.html  , czy taka pompa http://allegro.pl/pompa-paliwa-polonez-do-93-fso-mechaniczna-nowa-i1304471734.html  .Pytanie takie bo pompy maja 2-3 wyjscia i niewiem.
 pzdr

jaka pompa paliwa do GLE 92
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2010, 22:42:08 pm »

Offline wawrzyniec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 2.0 DOHC 1998
Osobiście wybrał bym z 3 króćcami, nawet jeśli teraz masz z 2. Jeździsz na LPG, więc masz elektrozawór paliwa pomiędzy pompą a gaźnikiem. W przypadku pompy z 2 króćcami powrót jest na gaźniku, a skoro paliwo nie dochodzi (jazda na LPG - elektrozawór zamknięty) to i nie wraca do baku. Jeśli użyjesz pompy 3 króćcami powrót realizowany jest na pompie. Powrót na gaźniku (jeśli jest) należy zaślepić. Tak wynika z moich przemyśleń w tym temacie i na chłopski rozum wydaje się to rozsądne.

Szczerze mówiąc najlepiej zajrzeć pod maskę i zobaczyć co jest w tej chwili zamontowane.
- To jesteś fanem polsko - włosko - koreańskiej motoryzacji

jaka pompa paliwa do GLE 92
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2010, 20:58:31 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
Walki z pompką paliwa ciąg dalszy -wymiana na uzywaną z rozebranego trucka nic nie dała pompka popsuta. Jutro kupno nowej i znowu z buta 4 km do pracy a auto u mechanika .A możę kupić od Łady pompkę paliwa ?. A opisze mi ktoś jak podłączyć pompkę na rysunkach samemu-albo sprawdzić na butelce plastikowej z paliwem , zanim podłącze do przewodów paliwowych od baku. Na paliwie to nie pamiętam kiedy -jeżdził , ja od marca jeżdze na gazie , a ładować 100 zł na przewody paliwowe , troche bez sensu-mam za to 50 l gazu. A paliwo tylko do awaryjnego odpalania.

jaka pompa paliwa do GLE 92
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2010, 21:08:16 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
skoro 2 pompka nie działa, to może problem tkwi w wytartym popychaczu, wytartej krzywce na wałku, albo za grubej podkładce dystansowej pod pompą, a nie samej pompie.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

jaka pompa paliwa do GLE 92
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2010, 21:30:42 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
Ja zostawiam mechanikowi -dziś sprawdzał tez popychacz  i zobaczymy jutro z nową pompką i ewentualnie doleje z 10 litrów paliwa.Chociaż szkoda kasy na paliwo.

[ Dodano: 17 Lis 2010 22:58 ]
Z braku dziś czasu i potrzebnego samochodu od 6 rano , nowa pompka dziś kupiona( produkcja moto+polmo sp.zoo łódż cena 65 zł w sklepie elbląg , strona www.motoplus.pl }i leży na biurku+ uszczelka i jutro chyba wymiana . Co ciekawe maja różne pompki w tym też do łady jak widziałem z ręczną dżwignią .