Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1636957 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7520 dnia: Wrzesień 29, 2019, 22:38:13 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Dzisiaj zameldowałem się przed fabryką
Ochroniarz do Ciebie nie wyszedł ? Jak byłem ze 2 tygodnie temu to wytoczył się ledwo ciepły szeryf i miał do mnie pretensje ze mam okrągłe zegary w kancie ( 88 rocznik ) i on by takiego ulepa nie kupił 😂
Nie cisza spokój nawet podjechał ford SMax i kierowca sobie foty cykał... i naszej całej rodzince też cykneli ;-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7521 dnia: Wrzesień 29, 2019, 22:51:23 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
w tym także "słynny" 125p z Fugazi - jedno z pierwszych zagazowanych aut w Polsce

Zaraz, jak jeden z pierwszych jak oni go gazowali w 2010 roku ?

Skąd info? Jak spytałem, czy to ten jeden z pierwszych zagazowanych 125p w Polsce to właściciel odpowiedział twierdząco <mysli>

W tej chwili zwiedza świat na 1 generacji, ale właściciel zdradził, że ma pomysł na montaż w nim... sekwencji  <cwaniak2> Podobno na sterowniku stag-diesel. Na gaźniku. Podobno pomysł jest, tylko nie ma czasu na realizację, ale mam nadzieję kiedyś to zobaczyć.
uwielbiam takie idiotyczne pomysly, chetnie zabieralbym za nie dowody  :d

Powtórzę po Bocianie: czemu? Uważasz, że nie miałoby prawa to działać?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7522 dnia: Wrzesień 29, 2019, 22:55:40 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czemu?
sterownik do diesla raczej nie ma homologacji do zasilania silnika o zaplonie iskrowym - to wystarczy,
a pomysl jest glupi, bo sterownik do diesla nie ma mechanizmow pozwalajacyh precyzyjnie zasilac silnik gaznikowy,
komus sie pomieszalo w glowce, ze skoro gaznik nie wtryskuje paliwa, tylko miesza go z powietrzem, to wtryskiwanie niesekwencyjne wytworzy mieszanke w kolektorze i bedzie to dzialac,
tzn. nie ma problemu z wytworzeniem mieszanki niesekwencyjnie, tak dziala abimex w stanach przejsciowych, ale abimex tak zostal zaprogramowany, a wczesniej przystosowany mechanicznie,
sterownik gazowy do diesla wytwarza mieszanke w kolektorze, ale gnojowkojadzie to z grubsza obojetne jaki sklad bedzie miala ta mieszanka, a w iskrowcu musi miec okreslony sklad przy szybko zmieniajacym sie podcis. w kolektorze,
a tam nie m odpowiednich czujnikow, nie ma glupiej sondy lambda, bo sterowniki do diesla bazuja na temp. spalin

koszt sterownika do diesla jest duzo wiekszy niz normalnego benzynowego, a rzezba gruba i efekty beda marne,
a wszystko okraszone brakiem legalnosci takiego rozwiazania - słabość bije po oczach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7523 dnia: Wrzesień 30, 2019, 02:03:16 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
O i to jest argument, a nawet kilka... może trzeba to powiedzieć właścicielowi tego auta.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7524 dnia: Wrzesień 30, 2019, 08:57:26 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak spytałem, czy to ten jeden z pierwszych zagazowanych 125p w Polsce to właściciel odpowiedział twierdząco
Ale nie masz pewności, że za Twoimi plecami nie śmiał się w kułak, że uwierzyłeś.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7525 dnia: Wrzesień 30, 2019, 11:04:14 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak spytałem, czy to ten jeden z pierwszych zagazowanych 125p w Polsce to właściciel odpowiedział twierdząco
Ale nie masz pewności, że za Twoimi plecami nie śmiał się w kułak, że uwierzyłeś.

Nie sądzę, miło się z nim rozmawiało i nie sprawiał wrażenia dupka :). Prędzej uwierzę, że się nie zrozumieliśmy, bo w momencie rozpoczęcia oględzin auta spiker stojący prawie obok nas z głośnikami skutecznie nas zagłuszał zapowiedziami.

O i to jest argument, a nawet kilka... może trzeba to powiedzieć właścicielowi tego auta.

Myślę, że skoro od 26 lat prowadzą stację montażu auto-gazu, to sami wpadną na to, że to będzie kiepski pomysł. Dzięki za rozjaśnienie, KGB. Faktycznie II gen jest dużo bardziej sensowna w takim wypadku.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7526 dnia: Wrzesień 30, 2019, 20:56:57 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Skąd info? Jak spytałem, czy to ten jeden z pierwszych zagazowanych 125p w Polsce to właściciel odpowiedział twierdząco <mysli>



https://www.youtube.com/watch?v=C9zyvKRCYIc

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7527 dnia: Październik 01, 2019, 17:53:51 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
smiem twierdzic, ze w 2010 to nie byl jeden z pierwszych zagazowanych DFow, tylko raczej jeden z ostatnich <lol>
DF moich rodzicow byl(by)  (gdyby jeszcze istnial) wtedy 15lat po DEMONTAŻU instalacji, a nie sadze, ze byl jednym z pierwszych gazowanych,

w ogole nie wierze w opowiesci o pierwszych autach nad ktorymi cos robiono, bo niby jak to zweryfikowac, skoro wtedy nie bylo internetu, a nawet w jego czasach nie kazdy zaraz sie chwali na pejbukach, insta czy forach,
samo parcie na bycie pierwszym tez jakies naciagane, bo podobno ostatni beda pierwszymi

co do pierwszosci gazowania aut w PL to sliska sprawa, bo jakimi kategoriami to rozstrzygac ?
nawet udokumentowane pierwsze auto pierwszego zakladu w PL z pierwszym wpisem w DR nie bedzie pierwszym zagazowanym autem w PL, a nawet nie mialo okazji stac kolo pierwszego lub dziesiatego,
w ksiazce z 1978 znalazlem opis instalacji gazowej, a skoro w juz w tym roku byl opis, to na pewno wielu go przeczytalo i na pewno kilku podlapalo pomysl, gdy benzyna byla na kartki,
newralgicznym elementem ukladanki byl wtedy parownik, ktory mozna bylo sprowadzic z Włoch, choc pewnie znalezli sie smialkowie, ktorzy probowali wykonac go sami od podstaw,
dlaczego pisze o parownikach z Włoch ?  czytalem opowiesci o tym jak w polowie lat 80' ktos jezdzil na gazie z butla 11kg w bagazniku, gumowymi przewodami gazowymi, mikserem wlasnej roboty i parownikiem przywiezionym z Włoch,
zapewne taki DF z butla 11kg w bagazniku to prawdziwy jeden z pierwszych gazowanych DFow w PL
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7528 dnia: Październik 01, 2019, 19:02:24 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mój wujek w 1991 roku jeździł ladzina w kombi i z butlą 11kg w bagażniku. I z tego co pamiętam nie było to nic wyjątkowego.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7529 dnia: Październik 01, 2019, 19:40:20 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7530 dnia: Październik 01, 2019, 20:52:07 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Myślę że ten był prawdziwym pionierem.

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/pierwszy-samochod-na-lpg-w-polsce/elk363f
Wczoraj chciałem o tym napisać, ale już spać się chciało. Pan Domański to Ojciec polskiego gazownictwa i fachowiec jakich mało. W latach dziewięćdziesiątych prawie każde auto w Wielkopolsce było gazowane w warsztacie Pana Domańskiego. Pamiętam charakterystyczne naklejki na tylnych szybach "Autogaz Domański" :) Bardzo szybko jak grzyby po deszczu zaczęły jednak powstawać kolejne warsztaty. Pan Domański zmarł w zeszłym roku i jego warsztat już niestety nie istnieje. Ale jeszcze dwa lata temu działał i miał bardzo dobrą renomę.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7531 dnia: Październik 01, 2019, 20:59:13 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
On chyba też zagazowal 126p które użytkowane było jako L-ka.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7532 dnia: Październik 02, 2019, 10:34:32 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tego pierwszego DF-a znałem, dlatego napisałem jeden z pierwszych, nie pierwszy :) Widocznie się musieliśmy jak pisałem wyżej, się nie zrozumieć. Dzięki Majonez za rozjaśnienie sprawy.

Myślałem o zagazowanym legalnie i profesjonalnie aucie, bo pojedyncze samoróbki z turystycznymi butlami gazowymi w bagażniku były już znane w PRL i w czasach kartek parę takich aut jeździło po Polsce :)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2019, 10:36:55 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7533 dnia: Październik 06, 2019, 16:27:44 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Trzej bracia

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7534 dnia: Październik 06, 2019, 16:51:45 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Mały brat.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7535 dnia: Październik 07, 2019, 00:22:05 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Inwalidzki dupowóz na osiedlu w Starachowicach :)

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7536 dnia: Październik 11, 2019, 10:13:56 am »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7537 dnia: Październik 11, 2019, 10:28:06 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Ja w wakacje widziałem Trucka w Albanii w jakieś wiosce 70 km na południe od Tirany. Na widok był już dość zmęczony (z resztą jak większość samochodów w Albanii  :P )

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7538 dnia: Październik 12, 2019, 04:51:48 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Truck w dieslu na południu Europy to jeszcze żadna sensacja, ale żuka w Azji naprawdę bym się nie spodziewał, chociaż Związek Radziecki sąsiadował z Polską, więc w sumie też nic niezwykłego. :)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7539 dnia: Październik 20, 2019, 12:44:30 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Widziany na myjni.