Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1637206 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7720 dnia: Sierpień 23, 2020, 21:50:04 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Akurat to Atu jest jednym z ciekawszych aut na forum. Już zapomniałem, że kolega quziok ma tak ładnie zrobiony bad look ;) A pod maską też jest parę ciekawostek. Dzięki Daniel za relację.

To jest Coupe.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7721 dnia: Sierpień 23, 2020, 21:51:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
To nie coupe tylko sedan 2-drzwiowy.
tak, zawsze na zywo mecze qziok'a , zeby dokleil szeroki srodkowy slupek, najlepiej koloru srebrnego - wtedy wyjdzie prawilne coupe ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7722 dnia: Sierpień 23, 2020, 21:52:13 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
nawet to badziewne i obciachowe atu plus coupe. Mam nadzieję, że nikt już nie tworzy takich kalekich ulepów.
Przeważnie największy ból dupy o tego typu przerobione samochody mają osoby które same są kalekami jeśli chodzi o zrobienie czegokolwiek samodzielnie przy własnym aucie  <spoko>
Amen

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7723 dnia: Sierpień 23, 2020, 22:47:52 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
nawet to badziewne i obciachowe atu plus coupe. Mam nadzieję, że nikt już nie tworzy takich kalekich ulepów.
Przeważnie największy ból dupy o tego typu przerobione samochody mają osoby które same są kalekami jeśli chodzi o zrobienie czegokolwiek samodzielnie przy własnym aucie  <spoko>
Amen

 :d +1

Według mnie efekt wizualny jest słaby, bo to jednak atu pluszak 2d, ale fakt faktem na zlocie mnie najbardziej zaciekawił. Komuś się chciało, i to jest ciekawe, w dodatku nie wygląda na ulepa, jest to zrobione w miarę estetycznie. Baza była atu plusem, które masowo są ciągle złomowane przez znikome zainteresowanie tą wersją, także wielkiej szkody nie ma.

Swoją drogą, jak widać sporo było ciekawie zrobionych 125p, nie byłem jedyny z 1.6 pod maską i z tego co wiem więcej aut będzie miało taką wersję silnikową <spoko> Trzeba uderzyć do jakiegoś grawera, żeby zaczął robić znaczki "1600".

Czy te Barkowice to są nad zalewem sulejowskim?

Dokładnie tak.

Wrzucę jeszcze jedną ciekawostkę, która mnie na miejscu zdziwiła - tak zniekształca widoczność brązowa przednia szyba, jak się patrzy pod kątem:

« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2020, 23:11:21 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7724 dnia: Sierpień 24, 2020, 00:02:23 am »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Widziany w Niedziele w Kołobrzegu przy PKP

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7725 dnia: Sierpień 24, 2020, 07:23:15 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
nawet to badziewne i obciachowe atu plus coupe. Mam nadzieję, że nikt już nie tworzy takich kalekich ulepów.
Przeważnie największy ból dupy o tego typu przerobione samochody mają osoby które same są kalekami jeśli chodzi o zrobienie czegokolwiek samodzielnie przy własnym aucie  <spoko>

Dobrze napisałeś ;) A co do samego auta to jest świetne. Jak dla mnie to jeden z najładniejszych polonezów coupe

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7726 dnia: Sierpień 24, 2020, 14:29:14 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak dla mnie to "coupe" znacznie zyskałoby na wyglądzie, gdyby słupek B był tak jak w pierwowzorze poszerzony, a tak to tylna szybą jest nieproporcjonalnie długa. Ale i tak chylę czoła za same chęci stworzenia czegoś oryginalnego.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7727 dnia: Sierpień 24, 2020, 16:06:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
nawet to badziewne i obciachowe atu plus coupe. Mam nadzieję, że nikt już nie tworzy takich kalekich ulepów.
Przeważnie największy ból dupy o tego typu przerobione samochody mają osoby które same są kalekami jeśli chodzi o zrobienie czegokolwiek samodzielnie przy własnym aucie  <spoko>
Racja; przeważnie tak jest. :)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7728 dnia: Sierpień 24, 2020, 16:13:35 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
chylę czoła za same chęci stworzenia czegoś oryginalnego.
Poczekajmy na trzydrzwiowe kombi ;d

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7729 dnia: Sierpień 24, 2020, 21:45:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Trzydrzwiowe kombi w polonezie to już wyższa matematyka, bo w grę wchodzą jeszcze kompozyty.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7730 dnia: Sierpień 24, 2020, 22:42:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Ja myślałem żeby poświęcić jakiegoś Plusa który i tak by trafił na złom, i zrobić budżetową replikę 2000 Turbo.

Drzwi przedłużone bez pszenoszenia słupka, szyby z poliwęglanu nakręcone na ramki żeby wizualnie wydawało się że przednie drzwi całe są długie, i zakrywające cienki słupek C+ od trzeciego okna. Fałszywy słupek z tworzywa na oknie drzwi tylnych, szpara drzwi tylnych zaklejona folią lub zalaminowana, a pod maską pomodzone 1.8 Turbo z VW. To dopiero byłyby kontrowersje...
Ale takie auto w razie rozbicia na rajdzie dużo taniej byłoby odtworzyć.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7731 dnia: Sierpień 24, 2020, 23:23:43 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Ja myślałem żeby poświęcić jakiegoś Plusa który i tak by trafił na złom, i zrobić budżetową replikę 2000 Turbo.

Drzwi przedłużone bez pszenoszenia słupka, szyby z poliwęglanu nakręcone na ramki żeby wizualnie wydawało się że przednie drzwi całe są długie, i zakrywające cienki słupek C+ od trzeciego okna. Fałszywy słupek z tworzywa na oknie drzwi tylnych, szpara drzwi tylnych zaklejona folią lub zalaminowana, a pod maską pomodzone 1.8 Turbo z VW. To dopiero byłyby kontrowersje...
Ale takie auto w razie rozbicia na rajdzie dużo taniej byłoby odtworzyć.
Do zastosowań sportowych najlepiej w takim celu wykonać formy w laminacie. Jednostkowo duży koszt, ale potem bez stresu można łamać drzwi, błotniki itp bez obaw o uszkodzenie konstrukcji nośnej i szukanie części przez pół roku albo odbudowę całego auta. Tak jak to zgodnie ze szkołą driftową robi teraz Paweł Polański.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7732 dnia: Sierpień 25, 2020, 00:01:19 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Drzwi przedłużone bez pszenoszenia słupka,

Ciekawe jak chcesz drzwi przedłużyć bez przenoszenia słupka ? Raczej by się nie zamknęły :E
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7733 dnia: Sierpień 25, 2020, 00:08:16 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Drzwi przedłużone bez pszenoszenia słupka,

Ciekawe jak chcesz drzwi przedłużyć bez przenoszenia słupka ? Raczej by się nie zamknęły :E

Oczywiście przerobiłbym drzwi tylne w odpowiedni sposób, zresztą kawałka poszycia bym z nich i tak potrzebował żeby zrobić fałszywe przedłużenie drzwi przednich. W tym pomyśle chodzi tylko o to żeby kawałek blachy w odpowiednim kształcie i fałszywe okno szło dalej, i miało gdzie się schować.

Skądinąd, gdybym to zgłosił do rajdu rangi mistrzostw na podstawie homologacji, to na BK chyba by mieli niezły zonk jak to zinterpretować, bo auto wyglądałoby na trzydrzwiowe, ale technicznie byłby to 5-drzwiowy hatchback.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7734 dnia: Sierpień 25, 2020, 01:22:39 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Czytam i nie mogę wyjść z podziwu.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7735 dnia: Sierpień 25, 2020, 07:17:10 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ktoś tu ma dobry towar  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7736 dnia: Sierpień 25, 2020, 09:49:51 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
albo dotację na "nowego" Poloneza. Lublin miał 8 generacji to czemu nie Polonez ;)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7737 dnia: Sierpień 25, 2020, 17:28:27 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Oczywiście przerobiłbym drzwi tylne w odpowiedni sposób, zresztą kawałka poszycia bym z nich i tak potrzebował żeby zrobić fałszywe przedłużenie drzwi przednich. W tym pomyśle chodzi tylko o to żeby kawałek blachy w odpowiednim kształcie i fałszywe okno szło dalej, i miało gdzie się schować.
Ja od razu zrozumiałem, o co Ci chodzi, ale dla mnie sens jest jeszcze bardziej wątpliwy niż przerabianie auta czterodrzwiowego, na dwudrzwiowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Jak by Ci się wsiadało do czegoś takiego? :) Pomijam już kwestię dwudecymetrowej przylgi, którą należałoby nazwać w tym momencie raczej płetwą <lol2> oraz tego, gdzie miałaby być klamka.  :]

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7738 dnia: Sierpień 25, 2020, 21:38:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jak by Ci się wsiadało do czegoś takiego?  Pomijam już kwestię dwudecymetrowej przylgi, którą należałoby nazwać w tym momencie raczej płetwą  oraz tego, gdzie miałaby być klamka. 

Wsiadałoby się jak do normalnego auta, a co do umiejscowienia klamki, w ruchu i tak by nikt nie zauważył. Myślę że jednak dużo łatwiej i co za tym idzie taniej, jest trochę poprzerabiać drzwi dla efektu wizualnego, niż przenosić cały słupek.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7739 dnia: Sierpień 25, 2020, 21:56:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zrób wizualizację tego projektu.