Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1307638 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5580 dnia: Wrzesień 13, 2017, 00:00:28 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Wystarczy tego OT. Będę nagradzal za kolejne wypociny
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5581 dnia: Wrzesień 13, 2017, 23:18:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Zachar strolowal Wieslawa Waginowskiego https://www.youtube.com/watch?v=JohD90tX-a8
ogladajcie uwaznie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5582 dnia: Wrzesień 13, 2017, 23:34:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Że nieliniowy przelicznik mocy?
Nic dziwnego, gość ma wiedzieć jak wcisnąć kozie bobki w papierku, tak żeby klient jeszcze cieszył się, że przepłacił, nikt od niego nie wymaga wiedzy technicznej nt sprzedawanego produktu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5583 dnia: Wrzesień 14, 2017, 01:24:34 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
nikt od niego nie wymaga wiedzy technicznej nt sprzedawanego produktu.

To mi przypomina sprzedawcę Audi który nie wiedział co to jest Torsen.

Winiarski pojechał jak Vatanen, albo Gigi Galli

https://youtu.be/xe-6EgxirEI?t=12m12s
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 01:57:37 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5584 dnia: Październik 03, 2017, 12:49:14 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5585 dnia: Październik 03, 2017, 14:09:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Że nieliniowy przelicznik mocy?
Nic dziwnego, gość ma wiedzieć jak wcisnąć kozie bobki w papierku, tak żeby klient jeszcze cieszył się, że przepłacił, nikt od niego nie wymaga wiedzy technicznej nt sprzedawanego produktu.
ale na fizyke chodzil,czy nie chodzil w szkole ?
jak widze 55kW to wiem ,ze tam jest ..np. 300KM ;> ?  dokladnie tak <lol>
jakas elementarna wiedza jest niezbedna,zeby nie wyjsc na idiote, nawet w marketingu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5586 dnia: Październik 04, 2017, 01:18:43 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
ale na fizyke chodzil,czy nie chodzil w szkole ?
jak widze 55kW to wiem ,ze tam jest ..np. 300KM ;> ?  dokladnie tak <lol>
jakas elementarna wiedza jest niezbedna,zeby nie wyjsc na idiote, nawet w marketingu

Jak ktoś nie jest idiotą, to czuje się obrażony samą perspektywą pracy w marketingu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5587 dnia: Październik 09, 2017, 15:57:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ktos zebral kilka filmikow w jednym arcie i podsumowal ta patologie,
nie rozumiem dlaczego zaden osioł sie nad tym nie pochyli, przeciez tu mozna zabierac prawka i ladowac duze mandaty bez kontrowersji jakie towarzysza przekroczeniu o 50 w miescie ,bo nie ma zaleznosci od zawodnego urzadzenia jakim jest radar,
tutaj wszystko widac (czarno na bialym? NIE, bo znowu 37% zabierajacych glos nie bedzie widzialo roznicy !!) na kolorowo
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-do-czego-sluzy-w-polsce-pas-awaryjny,nId,2445018?hkt=exclusiveStandalone-2#iwa_source=bloczek_poczta
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5588 dnia: Październik 09, 2017, 21:26:09 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Skoro autostrada służy do stania w korkach za cenę 40zł/140km (ostatni wyjazd do Krakowa autostradą, nigdy więcej, to nie jest odosobniona sytuacja), to czemu pas awaryjny ma nie służyć cwaniakom do wyprzedzania? Taki kraj, panie  ;p Dobrze, że praktycznie nie jeżdżę autostradami A1, A4 na trasy dłuższe niż kilkanaście kilometrów, bo dostałbym zawału, albo wyrwał sobie wszystkie włosy z głowy.

Żeby nie było, nie usprawiedliwiam takiego zachowania, można rzucać mięsem przez szybę, zrobić przerwę na czyszczenie auta i wyrzucać przez okna torby po hamburdogach, wydrzeć się na panią na bramce, trąbić klaksonem-melodyjką żeby "pogonić" korek, ale tworzenie korku na pasie awaryjnym jest głupotą.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2017, 21:31:09 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5589 dnia: Październik 09, 2017, 21:33:49 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Średnio lubię jeździć autostradami, monotonia drogi , do tego w Polonezie głośno, nie wspominając o denerwujacych cwaniakach siedzących na zderzaku i wymagających żebym natychmiast przyspieszył lub zjechał im z drogi w momencie kiedy wyprzedzam tira  <blee> niestety kilka razy do roku autostradą pojechać trzeba... jedyna trasa szybkiego ruchu którą nawet lubię to poczciwa ,,gierkowka'' ;) a Polonezem najprzyjemniej jedzie się krajówkami  <ok>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5590 dnia: Październik 09, 2017, 21:48:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sama prawda, na wakacje gnałem autostradą 130-140 z tłukącymi panewami, ale przyzwyczaiłem się do hałasu w polonezie i mnie to nie rusza. Bardziej mnie irytowały ceny na stacjach, opłaty za drogę (za co, do cholery? za przebudowę drogi co kilka kilometrów i jazdę 50km/h?), wspomniani przedstawiciele handlowi w SUVach,  walący ksenonami po oczach w momencie wyprzedzania tirów, zajeżdżanie drogi bez kierunkowskazów... Kiedy mogę, wybieram drogi krajowe, wiochy, cokolwiek, byle nie autostradę.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5591 dnia: Październik 09, 2017, 21:56:08 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dieslem po autostradzie lecę w okolicach 110 km/h , wtedy jeszcze jest do wytrzymania, ale gdy trzeba wyprzedzić sznur tirow przyspieszam do 130, gdybym miał tyle jechać dłuższy czas to od hałasu bym oszalał  :P Ale taki już urok Starego diesla. Chciałbym kiedyś w twarz zadać takiemu palantowi pytanie pod tytułem ,,czy naprawdę myślisz ze jak wyprzedzam kilka tirow to przez to ze będziesz jechał milimetry ode mnie albo walił długimi to  nagle przyspiesze do cholera wie ilu ?'' ;-| tego typu problemów nie miałem za to w Roverze  :P

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5592 dnia: Październik 09, 2017, 22:16:43 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
na wakacje gnałem autostradą 130-140
Zawsze mogłeś lecieć autem miejskim (Pedzio 106 1,0) ~650 km w jedną stronę, z 4 osobami na pokładzie + bagaż. Po 200 km było ciężko usiedzieć w samochodzie (hałas dobiegający z tłumika i spod maski dramatyczny - i to przy średniej autostradowej ~100-110 km/h). Dobrze, że mieliśmy międzylądowanie w Płocku bo bym chyba och**ał za tą kierownicą  <blee>

Co do jazdy autostradą polonezem, tak jak napisał Dawid, 110-120 km/h jest do zniesienia da się więcej, ale w zależności od stanu samochodu (a właściwie wału i mostu) komfort spada. Polonez nie za bardzo nadaje się na jazdę po drogach z A w nazwie. Najlepiej się nim jeździ po krajówkach i wojewódzkich.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5593 dnia: Październik 09, 2017, 22:20:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przecież wyjące mosty zazwyczaj cichną powyżej 120, wibracje niewyważonego wału też są jakby mniejsze  ]:->.  Na tą chwilę mam w aucie wszystko ciche i wyważone. Znajomy ma caro z absolutnie cichymi panewkami i wyregulowany zaworami, można sunąć 130-140 i nie mieć bólu głowy. Ale mimo wszystko, wolę drogi krajowe - wspominana monotonia drogi, ekranoza skutecznie potrafi uśpić czujność.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5594 dnia: Październik 09, 2017, 23:27:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tu nie chodzi o autostrady same w sobie, nie tylko na autostradach sa pasy awaryjne i nie tylko  tam burasi sie same sieja,
ja platnymi autostradami nie jezdze, bo to sie nie oplaca pod zadnym wzgledem, co nie rozwiazuje problemow opisanych w materiale
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5595 dnia: Październik 10, 2017, 00:07:34 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Przecież wyjące mosty zazwyczaj cichną powyżej 120, wibracje niewyważonego wału też są jakby mniejsze  ]:->.  Na tą chwilę mam w aucie wszystko ciche i wyważone. Znajomy ma caro z absolutnie cichymi panewkami i wyregulowany zaworami, można sunąć 130-140 i nie mieć bólu głowy. Ale mimo wszystko, wolę drogi krajowe - wspominana monotonia drogi, ekranoza skutecznie potrafi uśpić czujność.
Dokładnie. Wystarczy poświęcić trochę uwagi i czasu swojemu autu, no ale po co skoro jedzie...
Sprawny most, wyważony wał bez luzów na krzyżakach, łożyska w kole i Polonez na prawdę potrafi zaskoczyć. Jeżeli ktoś w to wątpi to proszę zapytać Dawida- jeździł moim z prędkościami grubo pow 100km/h i rozmawialiśmy prawie szeptem.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5596 dnia: Październik 10, 2017, 00:11:05 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
To prawda  <spoko> Stan auta + wygłuszenie robi robotę ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5597 dnia: Październik 10, 2017, 00:19:07 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Zapomniałeś dodać że masz sporo mat wygłuszających, w serii nieobecnych.

Na codzień jeżdżę z prędkościami do 80-90 km/h, niemniej w tym roku zrobiłem dłuższą trasę gdzie na odcinku 30-40km jechałem dwa razy szybciej i nie widzę w tym problemu.
Żadnego drżenia, hałas na znośnym poziomie

Wracając do zasadniczego tematu, wolę jak ktoś przy dobrej widoczności, niewielkim ruchu i z zachowaniem odległości jedzie 170 niż nagle mi wyskakuje z pasa awaryjnego i strzela w bok bo się tam go nie spodziewam.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5598 dnia: Październik 10, 2017, 00:28:46 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
https://www.youtube.com/watch?v=1-Z_eO8_uok
https://www.youtube.com/watch?v=cS2fjSv9M98&t=191s
Ależ  oczywiście że w serii są maty wygłuszające i to całkiem spora ilość. Są maty bitumiczne jak i filcowe. Podtrzymuję też swoje zdanie: Polonez.- o ile jest sprawny i zadbany- jest dość cichym autem- jego głośność nie odstępuje od aut klasy Punto mk1 czy Golf3. Pamiętam kiedy miałem 16 lat i w roku 95 ojciec kupił nówkę Abimexa. Przesiedliśmy się wtedy ze Skody Favorit. Ku*wa, jaka to była przepaść. Właśnie ta cisza i spokój. Jedziesz 120 i nic nie wyje- da się normalnie gadać z matką. Nie miałeś wrażenia że zaraz odczepi się drugi człon i będzie lądowanie na księżycu.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 00:33:53 am wysłana przez Varisella »
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5599 dnia: Październik 10, 2017, 00:37:53 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
U mnie przy 95-100 most milknie i jest całkiem przyjemnie, przy 110 km/h właściwie słychać tylko szum powietrza i braki w wygłuszeniu :) Kiedyś jak sprawdzałem ile pójdzie mi 1,6 16V to się rozpędziłem do ok. 170 km/h (przynajmniej licznikowego) i jeszcze auto rwało do przodu, ale mi już się robiło nieprzyjemnie, po pierwsze polonez zrobił się bardzo nerwowy, a po drugie znacznie mocniej było czuć nie równości na drodze i niedoskonałości w wyważeniu kuł.

W temacie jazdy po autostradzie, od kiedy na niej polonez odmówił współpracy raczej unikam, głównie z tego powodu, że na trasie na której najczęściej jeżdżę mam do wyboru drogę, która w prawdzie jest nieco gorszej jakości, ale jest kilkanaście km krótsza, czas przejazdu pomimo niższej prędkości średniej jest niemal ten sam, droga ta jest niemal pusta, bo wszyscy wybierają autostradę. A w razie czego można holować <lol>
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 00:55:49 am wysłana przez Gomulsky »