Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1306723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5760 dnia: Styczeń 20, 2018, 07:31:52 am »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Taa juz to widze te wasze bogactwo w latach 80. Jeszcze napiszcie ze za komuny to bylo lepiej i jezdzily same wypasione poldy w wersji lux i z klima na drogach .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5761 dnia: Styczeń 20, 2018, 07:49:47 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jako, że z czasów PRL osobiście pamiętam tylko kolejki po chleb w sobty to nie oceniam tamtych lat.

Mam tylko takie żartobliwe powiedzenie "Za PRL nic nie było ale wszystko szło załatwić. Teraz jest wszystko ale nic nie idzie załatwić"...

Tyle w temacie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5762 dnia: Styczeń 20, 2018, 08:13:32 am »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
I ta zlota mysla zakonczmy ten drazniacy temat.pozdro

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5763 dnia: Styczeń 20, 2018, 11:17:02 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Po pierwsze to w pl nie było nigdy komuny jak się ciemnocie wciska,po drugi moja babcia żyjąca na wsi postawia sama powtarzam sama dom dwu piętrowy biorąc kredyt niewielki kredyt który był na 1% zapraszam dziś do banku po taki,po zmianach ustrojowych niektórym skoczyło nawet o 30 i więcej do spłaty znane są przypadki że ludzie się wieszali z tego powodu.Żyjąc na wsi i hodując zwierzęta mogłeś je uczciwie sprzedać nawet głupie jaja gdzie skupy były w każdej większej miejscowości,np za dwa byki kupowało sie c330 i w sumie wiele się nie zmieniło bo nawet jak dzisiaj dołożymy trochę to idzie 30 kupić szkoda że 30 letnią.W moim okręgu za tej paskudnej komuny powstało kupę zakładów pracy dziś ledwo dyszy autosan reszta albo padła albo sprzedana w zagraniczne ręce.Powstawały też szkoły w których były naprawdę konkretne pomoce naukowe zapraszam dziś do pochodzenia po sanockich technikach mechanicznych gdzie 70% procent np tokarek pamięta te czasy a poziom pomocy naukowych jak i samej nauki leci tam na lep na szyje.Z sanockich szkół brano ludzi od razu do pracy i to dosłownie od razu trzeba było mieć tylko konkretny zawód mój wujo np wyjechał do Gdyni spawać statki i wiecie co może powiem coś strasznego ale nigdy nie wspominał że mu chleba brakowało czy czegokolwiek i nie rozumie tych co tam skaczą,wyskakali tyle że wodonośność im fabrykę zamknęła.Fajnie kopać nieboszczyka tylko szkoda że nikt nie pamięta że np warszawę jak i kupę innych miejsc wybudowała ta wasza "komuna" ludzie mieli obowiązek jechać na miesiąc odbudowywać warszawę a dziś che się burzyć ich prace samemu stawiają jedynie klocka w klopie.Zapraszam do lektor o upa ile ona wypaliła a kupę tych miejscowości do dziś istnieje zgadnijcie czemu ? .To samo z elektryfikacją komuna  trzasnęła moment a myślicie że panom na włościach na tym zależało żeby kiedykolwiek prąd pod słomę ciągnąć ? .Mógłbym tak jeszcze długo ale poco każdy kto ma swój rozum i potrafi 
czytać i pytać rozważy ten problem a nie będzie opowiadał tylko o kartkach które były kilka lat na przestrzeni czasu gdzie "komuna" trwała lat kilkadziesiąt.Tamten ustrój dźwigną państwo po pannach i wojnie ten nie potrafi udźwignąć sam siebie.Miał wad od groma brak wyjazdów za granice,prześladowania(temat też na długą dyskusje),brak dostępności dóbr powiedzmy luksusowych i masę innych.Ale mim zdaniem nic lepszego nie mogło się nam trafić na okres odbudowy i był on potrzebny ale nie mógł też trwać wiecznie.Lata 90 to już inny tema wtedy życie pokazało kto jest ogarnięty i przez to dorobił się kasy inni pojechali za granice część robiła w upadających zakładach a reszta nie przystosowała się i pobadała w biedę z której potem latami wychodzili.
Dobrym przykładem tego wszystkiego jest nasze kochane FSO


Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5764 dnia: Styczeń 20, 2018, 13:26:11 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak, w PL oficjalnie był socjalizm. Nie mniej obiegowo utarło się, że była to "komuna".

moja babcia żyjąca na wsi postawia sama powtarzam sama dom dwu piętrowy biorąc kredyt niewielki kredyt który był na 1% zapraszam dziś do banku po taki,po zmianach ustrojowych niektórym skoczyło nawet o 30 i więcej do spłaty znane są przypadki że ludzie się wieszali z tego powodu.
Ja za to słyszałem, że niektórzy tuż przed denominacją brali bajeczne kredyty, stawiali za nie garaże, kupowali różnoraki sprzęt, generalnie rozkręcali swój biznes a po denominacji okazywało się, że mają do spłaty mniej niż de facto pożyczyli.

po sanockich technikach mechanicznych gdzie 70% procent np tokarek pamięta te czasy a poziom pomocy naukowych jak i samej nauki leci tam na lep na szyje.
Takie rzeczy na Podkarpaciu? Gdzie państwo pompowało pieniądze "na rozwój Polski B" <lol> Fakt faktem, że całego Podkarpackiego nie zwiedziłem (a w zasadzie to po trochu Rzeszowa, Mielca, Przemyśla,Dębicy, Jasła i Krosna), ale biorąc pod uwagę "rozkwit" jaki tam nastąpił to jakoś średnio wierzę w takie rewelację, tym bardziej, że nawet w najbardziej "zacofanym" technikum w mojej okolicy, w ciągu ostatnich kilku lat wymieniono 90% sprzętu na nowy, gdzie to już oficjalnie jest Polska A. U mnie w technikum już kilka lat temu,  szkoła dostała środki na zakup najnowszych pomocy naukowych o jakich "my" mogliśmy tylko pomarzyć/jeśli była to tylko jedna, a ćwiczenia na niej przeprowadzał nauczyciel, a my tylko patrzyliśmy, żeby broń Boże ktoś tego świętego grala nie zepsuł.
Mój rocznik uczył się jeszcze na sprzętach, które w większości pamiętały jeszcze rządy towarzysza Gomułki; te nowsze towarzysza Gierka... Święto lasu było jak ktoś na laboratoriach dostał do ręki "nowoczesny" multimetr.

Poza tym ponowię prośbę Pana Wrb, weź redaguj swoje posty zanim je opublikujesz bo ciężko zrozumieć o co Ci chodzi.

Z tego co piszecie wynika że prywatna inicjatywa miała w tych czasach lepsze warunki finansowe niż lekarze, radcy prawni, czy nawet sędziowie.
U mnie w domu, w minionym ustroju nikt nie był przedstawicielem "prywatnej inicjatywy", każdy pracował w państwowych zakładach i tam sobie wszystko "załatwiali".
Dziadek od strony matki dzięki swoim znajomością w zakładzie, w którym pracował, (wtedy) w szczerym polu postawił całe, niewielkie gospodarstwo (choć stricte rolnikiem nigdy nie był), babcia dzięki temu, że pracowała w GSie i razem z dziadkiem mięli "gospodarstwo" załatwiła zakup traktora i sporej ilości akcesoriów do niego, a dzięki temu w sezonie dziadek dorabiał pomagając sąsiadom w polu.
Rodzina od strony ojca praktycznie cała pracowała w jednym zakładzie, do transformacji ustrojowej wiodło się im całkiem nieźle. Za to po transformacji ustrojowej wyszło kto tak na prawdę jest przedsiębiorczy, a kto nie, np. mój wujek, dzięki swoim znajomością z minionej epoki, za otrzymaną odprawę, kupił sporo sprzętu ze swojego (upadłego) zakładu, wtedy założył swoją firmę i zaczął dorabiać na fuchach, obecnie nie wiedzie mu się najgorzej. Dla porównania  babcia (jego siostra) stwierdziła, że najlepszą inwestycją będzie zdeponowanie odprawy na lokatę i jak można się domyśleć, wiedzie się jej teraz raczej średnio...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5765 dnia: Styczeń 20, 2018, 15:46:38 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wszystko zależy od tego kto jak stał, gdzie pracował itp. No i o jakim okresie komuny mówimy. Moja babcia nie mogła iść na studia przez komunę - bo dziadek miał zakład naprawy rowerów, czyli prywatna inicjatywa. Było to w latach 50' ubiegłego wieku.

Ogólnie, ludzie którzy pamiętają te czasy często nazywają je ,,słusznie minionymi". Części mojej rodziny wiodło się stosunkowo nieźle, Ci którym wiodło się nieźle mówią, że za komuny było ok, Ci którym wiodło się gorzej, krytykują. Ameryki tu się nie odkryje, była też obiektywnie masa absurdów...

Ja się urodziłem w 1991 więc komunę znam co najwyżej z opowiadań ludzi, ale moim zdaniem najlepszym okresem dla Polski były lata 90', jeśli chodzi o przedsiębiorczość. Wówczas prawie każdy u mnie w rodzinie miał jakiś swój small biznes. 90% tych small biznesów wykończyła UE i wszystko co się z nią wiąże ( małe sklepy wykończyły markety, inne zakłady wykończył brak finansów na modernizacje tak, żeby spełniały zgodność norm unijnych, mimo tego, że bez tych norm działały świetnie ) dlatego UE szczerze nie trawię.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5766 dnia: Styczeń 20, 2018, 16:16:56 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
I ta zlota mysla zakonczmy ten drazniacy temat.pozdro


To po co ten temat poruszałeś?
Miało to swoje plusy i minusy, do poprzedników zgodzę się i u mnie tez tak było.
Co potwierdzę że koledzy wyżej piszą 100% prawdy.
Teraz narobiło się fajansiarzy co wykorzystują za najniższą krajową.
Co z tego że jest wszystko jak  przy takich zarobkach nie stać na nic.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2018, 16:21:00 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5767 dnia: Styczeń 20, 2018, 17:09:43 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
Ale mim zdaniem nic lepszego nie mogło się nam trafić na okres odbudowy i był on potrzebny
było takie super , że aż uniemożliwiło skorzystanie nam z planu marshalla i nie zostanie całkiem w tyle za całą resztą europy zdezelowaną infrastrukturowo w podobny sposób, już pomijam 45 lat jawej grabieży bo w sumie teraz dużo lepiej nie jest.
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5768 dnia: Styczeń 20, 2018, 17:42:06 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
No właśnie wystarczy sobie zobaczyć w praktyce jak po wojnie wyszły kraje nie korzystające z tego najlepszego ustroju i kraje które z tego ustroju wspaniałego korzystało,tak samo było super idealnie,że ten ustrój sam siebie doprowadził do upadku. Tak samo jak czytam o tych kredytach 1% i tym ze wystarczyło odbębnic 8 godzin i każdy miał pieniądze,to musiało kiedyś pierdolnąć bo niema nic za darmo,nikt niczego charytatywnie nie zrobi i taki jest porządek tego świata,którego nie da się zmienić.
Ps. marek 94 sądze,że gdyby nie ten twój wspaniały ustrój teraz by cię było stać na współczesną generacje poloneza prosto z salonu,a nie marudzić że upadały fabryki produkując nieulepszany przez dziesięciolecia produkt.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5769 dnia: Styczeń 20, 2018, 17:43:21 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Ceny fiatów i polonezów w 1994r. https://www.youtube.com/watch?v=Y5CakVF5yXE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5770 dnia: Styczeń 20, 2018, 18:09:14 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Kupe milionow trzeba bylo doplacac do tych diesli trukowych. Uno tez masakrycznie drogie za takie pudelko z silnikiem 45 koni.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5771 dnia: Styczeń 20, 2018, 18:26:43 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Ja za to słyszałem, że niektórzy tuż przed denominacją brali bajeczne kredyty, stawiali za nie garaże, kupowali różnoraki sprzęt, generalnie rozkręcali swój biznes a po denominacji okazywało się, że mają do spłaty mniej niż de facto pożyczyli.


Chyba bardziej chcieliby, aby tak było. Dużo było tak głupio myślących, którzy liczyli że gdy z miliona zrobi się sto złotych, to na tym skorzystają. Jest również cała masa tych z drugiej strony, którzy twierdzą że przez denominację stracili wkłady na książeczkach mieszkaniowych i lokatach. Jak słucham tego dziś, to mnie k... strzela. Każdego kto miał książeczkę wzywano do przeliczenia na nowe złote, wkłady w bankach przeliczano automatycznie. Druga sprawa, to wielu myli denominację z superinflacją, która była na przełomie lat 80 i 90. Denominacja była następstwem inflacji, po to aby się łatwiej obracało pieniędzmi w gospodarce.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5772 dnia: Styczeń 20, 2018, 18:34:37 pm »

Online CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Ciekawa "podróż w czasie" ten filmik z cennikiem :) Auto po 130 tysi, a niebawem po 20-30....

BiałySC Uno to nie takie znowu "pudełko", mam takie cudo oprócz Poldka i wnętrze jakoś znacznie mniejsze nie jest (wiadomo, Polonez większy, ale bez przesady), bagażnik w sumie w Uno lepszy, bo nie wala się koło zapasowe (efekt butli LPG, która kiedyś chyba w większości Poldków była)

Ten silnik 45 konny w Uno zbiera się bardzo przyzwoicie jak na swoją moc.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5773 dnia: Styczeń 20, 2018, 18:57:24 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi

Ja za to słyszałem, że niektórzy tuż przed denominacją brali bajeczne kredyty, stawiali za nie garaże, kupowali różnoraki sprzęt, generalnie rozkręcali swój biznes a po denominacji okazywało się, że mają do spłaty mniej niż de facto pożyczyli.


Chyba bardziej chcieliby, aby tak było. Dużo było tak głupio myślących, którzy liczyli że gdy z miliona zrobi się sto złotych, to na tym skorzystają. Jest również cała masa tych z drugiej strony, którzy twierdzą że przez denominację stracili wkłady na książeczkach mieszkaniowych i lokatach. Jak słucham tego dziś, to mnie k... strzela. Każdego kto miał książeczkę wzywano do przeliczenia na nowe złote, wkłady w bankach przeliczano automatycznie. Druga sprawa, to wielu myli denominację z superinflacją, która była na przełomie lat 80 i 90. Denominacja była następstwem inflacji, po to aby się łatwiej obracało pieniędzmi w gospodarce.

Może i tak, nie miałem okazji w tamtym czasie brać kredytu :)
To jest to co od niektórych słyszałem, fakt jest też taki, że w mojej okolicy sporo ludzi było/miało rodzinę w USA, więc mieli sporą przebitkę jeśli chodzi o finanse, a kredyty mogli brać dla niepoznaki, żeby "somsiada" dupa piekła od myślenia, że chłop taki zaradny (że wych*ał bank na denominacji) i dorabia się od zera, a nie jedzie na dolarach ojca/brata/cioci z ameryki.

Auto po 130 tysi
"Na nowe" odcina się 4 zera, więc nowy Polonez z XUDem pod maską w wersji bazowej kosztował 17 800 zł. Biorąc pod uwagę jaką wtedy złoty miał siłę nabywczą to była na prawdę spora różnica.
Moja babcia w 2000 r. kupiła Uno II prosto z salonu, praktycznie bida edyszyn, silnik 900 i zabójcze 39 KM mocy; faktury przed oczami nie mam, ale coś mi się kojarzy, że wtedy kosztowało mniej więcej tyle co Polonez, a nawet zegarka nie miało :|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2018, 19:56:08 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5774 dnia: Styczeń 20, 2018, 19:01:31 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
TO taki ustrój był, że lepiej by nie wrócił.
Mój dziadek prowadził gospodarstwo ogrodnicze. Miał 8 szklarni, które ogrzewał gigantyczny piec. Zjadał dwa wagony węgla na sezon.
W pewnym okresie, były problemy z wydobyciem i szukano winnych.
Władze by kogoś znaleźć, zabrały się za "prywaciarzy" Mojego dziadka zamknięto w więzieniu, mimo, że miał wszystkie dokumenty na węgiel na placu, bo by go pozyskać, trzeba było do skupu przywieźć określoną ilość warzyw i owoców. Przesiedział tam ponad 1/2 roku, i dopiero "posmarowanie" pomogło mu opuścić areszt. Przyszło lato, problem węgla się skończył i wypuścili resztę.
Dla odmiany mojemu wujkowi, na przesłuchaniu w Piotrkowie Trybunalskim, za posiadanie gazetek Solidarnościowych wybito wszystkie zęby ...
Ten wspaniały ustrój mordował własnych obywateli, tłumił brutalnie strajki i niszczył życia opozycji.
Potrafił zniszczyć dobry produkt (Fiat 125 i 126) tragicznym wykonaniem i słabym surowcem użytym przy produkcji.
Także, lepiej nie wywoływać ducha ZSRR, bo jeszcze sie coś pojawi.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5775 dnia: Styczeń 21, 2018, 00:26:55 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Ten wspaniały ustrój mordował własnych obywateli, tłumił brutalnie strajki

To tak samo jak w krajach zachodnich, zwłaszcza w Wlk. Brytanii lat 80tych.

Potrafił zniszczyć dobry produkt (Fiat 125 i 126) tragicznym wykonaniem i słabym surowcem użytym przy produkcji.

Podstawowym niszczycielem tych samochodów byli ludzie którzy je składali.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5776 dnia: Styczeń 21, 2018, 06:20:53 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
za posiadanie gazetek Solidarnościowych wybito wszystkie zęby ...
No, niestety, jak życie pokazało, na popieraniu solidaruchów tylko wybrani dobrze wyszli.
Ten wspaniały ustrój mordował własnych obywateli, tłumił brutalnie strajki i niszczył życia opozycji.
Teraz specjalnie inaczej nie jest, a przynajmniej zmierza w tym kierunku. I piszę to pomimo iż sejmowej opozycji też nie popieram. Szczucie obywateli na siebie nawzajem, jak w ZSRR za Stalina, znowu w modzie - zachęty do donosów już oficjalnie się pojawiają.
Dodatkowo jeszcze brak jakichkolwiek kar dla kolesiostwa za nieodpowiedzialne decyzje, kosmiczne odprawy po kilku miesiącach nieudolnego pierdzenia w stołek, no i różnice w zarobkach - porównajcie sobie robotnika z lekarzem albo kasjerkę z celnikiem. Prezes banku w dzień zarabia więcej niż sprzątaczka, która pracuje w tym samym banku - kiedy za tej "złej" komuny coś takiego mieliście?! Ludzie bardziej trzymali się razem, nikt nikomu nie zazdrościł... W ogóle... nie ma o czym gadać...

Naprawdę lepiej było zakończyć temat, bo tylko się człowiek nakręca...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 06:25:54 am wysłana przez mp79 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5777 dnia: Styczeń 21, 2018, 07:47:43 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Porównywanie ustrojów zawsze się skończy kłótnią, bo jednym było dobrze a innym gorzej za danego ustroju, a co do komuny to musiał ten system upaść, bo gospodarka gdzie kradnie, kombinuje 90% populacji nie wytrzyma, natomiast gospodarka gdzie kradnie i kombinuje 10 % populacji, czyli właściciele firm, prezesi, politycy jakoś uniesie okradanie 90% pozostałych da sobie radę. Napewno podczas imprez rodzinnych nieraz się słyszało jak potrafiło się coś wynieść z zakładu, jedna pani chwaliła się że bardzo rzadko robiła zakupy żywności bo pracowała w przedszkolu na kuchni i stamtąd wynosiła jedzenie czyli okradała maluchów, i tak samo robiły jej koleżanki, jej mąż pracował w FSO, i też chwalił się że potrafił załatwić sobie każdą część, nawet silnik , a o kupnie wybrakowanych aut już nie wspomnę. I najciekawsze , że ci ludzie usprawiedliwjają się tym, że przecież nic nie było w sklepach i wszyscy tak robili, czyli kradli i kombinowali. Zresztą niedawni w tv pokazano jak Panie pracujące w jakiejś szkole wynosiły torby z jedzeniem, czyli zmiana ustroju nie wpłynęła na ich zachowanie, dalej kradną. No ale jak ktoś kiedyś napisał jaki naród taka władza.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5778 dnia: Styczeń 21, 2018, 12:30:31 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Jedno jest pewne.
Uczciwe jednostki, w każdym ustroju, mają zawsze ciężej :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5779 dnia: Styczeń 21, 2018, 12:47:45 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Cytat: diodalodz w Wczoraj o 18:51:55
za posiadanie gazetek Solidarnościowych wybito wszystkie zęby ...
No, niestety, jak życie pokazało, na popieraniu solidaruchów tylko wybrani dobrze wyszli.

Stefan Kisielewski twierdził, że Solidarność to ruch robotniczy, który nie zwalczał socjalizmu a PZPR, czego potwierdzeniem może być ich 21 postulatów, z których "myśl socjalistyczna" leje się strumieniem. Także idąc tym tropem, po niedługim czasie to "solidarność" byłaby tym złym, którego należałoby odsunąć od władzy.