Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1304630 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6060 dnia: Sierpień 28, 2018, 21:58:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie podlinkuje, bo to forum istnieje w jego schizofrenicznej wyobraźni. Też siedzę na rezerwie 126p, i nikt nic w dziale humor nie wrzucał od listopada 2017. :) Na terytorium 126p również cisza.

Łukasz, dawaj teraz z konta "stolcowego". Ono jeszcze nie jest spalone  <lol> Które to już? Ósme? Dziewiąte? Kto liczy?  :d
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 22:00:56 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6061 dnia: Sierpień 28, 2018, 22:05:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No i zepsułeś zabawę :P Na rezerwie nawet nie znalazłem dziełu humor, wyszukiwarka tam jest strasznie z dudy...

PS. Zaktualizował opis omawianego filmu wrzucając link do tego tematu, szkoda, że gimby od pełnych podziwu komentarzy nawet nie zwracają uwagi na opis jego gniotów <lol2>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 22:37:09 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6062 dnia: Sierpień 29, 2018, 02:01:44 am »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Typ musi koniecznie mieć najlepszego poloneza we wszechświecie, nawet jeśli trzeba wpakować choćby i nie wiadomo jaką kasę. Domaga się za to uznania od środowiska, w którym nikt go nie lubi. Obraża się i toczy pianę na yt i raz po raz tutaj powraca i dalej nie wiadomo o ch* mu chodzi. Zupełnie jakby to był sens życia. No przecież to są klasyczne objawy psychozy maniakalnej. Gościu, naprawdę weź idź do lekarza, serio mówię, jakiegoś psychologa, zanim coś odwalisz i cie wsadzą do wspomnianych tworek z nakazu sądu, bo w wielu takich przypadkach tak to się kończy.  <pocieszacz>

Poza tym przyznaj, że jesteś za głupi na bycie trollem bez łatwego zdemaskowania nawet na takim małym forum jak ptk  <spoko> <rotfl3>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6063 dnia: Sierpień 29, 2018, 07:36:46 am »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Sam projekt omawianego auta mi się osobiście b. podoba a Poldek na ciemnej dużej feldze z żółtymi zaciskami wygląda przekozacko  .

Nie tylko Tobie. Fajne auto.
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6064 dnia: Sierpień 29, 2018, 12:49:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Raczej długo nie pobędzie skoro co kilka miesięcy zmienia konfigurację.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6065 dnia: Sierpień 29, 2018, 18:03:20 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
wyglad auta troche zepsuty przez te biale lampy z tylu i moim zdaniem do minusa pomaranczowy kierunek to mus ! :D ale ogolnie wyglada to niezle na filmiku, jesli jest tak jak mowicie ze seryjna pompa i serwo to rzeczywiscie slabo :P tylko sie zastanawiam po co kase ladowac w te silniki serii k ! jak juz jest sos to mozna szalec i wrzucic cos ciekawszego i bardziej rozwojowego :)
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6066 dnia: Sierpień 29, 2018, 19:03:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Najłatwiej wsadzalny i najlżejszy mocny silnik do Poloneza, tylko że powyżej 180KM koszty będą rosnąć lawinowo, a trwałość bardzo spadać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6067 dnia: Sierpień 29, 2018, 20:13:44 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Sam projekt omawianego auta mi się osobiście b. podoba a Poldek na ciemnej dużej feldze z żółtymi zaciskami wygląda przekozacko  .

Nie tylko Tobie. Fajne auto.
+1, większość najeżdżających leci owczym pędem. A trzeba typowi przyznać, że 95% modyfikacji pod względem mechanicznym które oglądałem są robione profi. Czy robi sam, czy jakaś firma - nie wnikam, ale miło się to ogląda pracując w branży.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6068 dnia: Sierpień 29, 2018, 20:22:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
+1, większość najeżdżających leci owczym pędem.

Następny...

Nikt nie najeżdża na auto, tylko na to że typ łże w żywe oczy i zachowuje się dziwnie. To drugie w sumie jego sprawa, poza trolowaniem i wyzwyskami na forum, ale przypieprzył się forum i szerzy propagandę że niby zalecamy olej mineralny, chociaż odradzamy go od 2011 roku jak nie dalej.

Biorąc pod uwagę że ciągle wraca w multikontach i jego ostatnie komentarze o tym jakoby to on sprawił że zmieniliśmy zdanie co do oleju, należałoby mu jedno konto zostawić, tylko że pod obserwacją, a nicka zmienić na "Morawiecki"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 20:40:00 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6069 dnia: Sierpień 29, 2018, 20:46:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Następny...
Po prostu są ludzie dla których czytanie ze zrozumieniem do końca nie wychodzi...
ale miło się to ogląda pracując w branży.
Z tego co zauważyłem to tylko ja najechałem na ten samochód i to tylko z tego względu, że uważam za skraj debilizmu zakładanie hamulców 4 tłoczkowych na wszystkie 4 koła od samochodów 1,5 raza cięższych niż Polonez i pozostawienie tego bez żadnej kontroli układu zapobiegającego blokowaniu się kół. Reszta jest całkiem spoko, choć tajemnicą Poliszynela jest to, że silnik Rovera niespecjalnie nadaje się do grubszych modów. Zdecydowanie lepszy byłby 1,8T z VAGiny, którego kilka egzemplarzy już śmiga w PNach. Poza tym nie specjalnie jest się do czego przyczepić w tym samochodzie, może do tapicerki al'a babcin obrus, przedniej dokładki pod dokładką i wieśniackich tylnych lamp modnych w sezonie 2001/2002. A i jeszcze tej tabliczki "OBRSO Ciechanów" na desce rozdzielczej...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6070 dnia: Sierpień 29, 2018, 21:39:58 pm »

Offline karp

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
    • MR'87 1.5SLE
wieśniackich tylnych lamp modnych w sezonie 2001/2002
To trochę na bakier z trendami, bo cleary, tudzież paski jak w drugim Scirocco (white cat) ostatnio wróciły do łask. Ale fakt, że w jego Poldzie pasowałyby raczej czerwone/dymione.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6071 dnia: Sierpień 29, 2018, 21:44:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Urzekły mnie te hample. O ile sam montaż ich jestem sobie w stanie wyobrazić, to wykorzystanie ich potencjału zupełnie mija się z celem.
mnie to zaintrygowalo, z przodu siedzi niby tylny zacisk z jakiegos lambo,a tylne zaciski jakie sa kazdy widzi... no wlasnie nie bardzo, tylny zacisk moze pelnic dodatkowe funkcje, ktorych przedni nie pelni,
z tego wynika okreslona budowa,
problem w tym, ze nie intryguje mnie to na tyle, zeby sprawdzac, czy ten zacisk faktycznie pochodzi z jakiegos supersamochodu (bo wiemy,ze to klamczuszek jest i moze zwyczajnie sciemniac) i jak jest zbudowany ,czyli jak bedzie dzialal siedzac na przedniej osi,
mozna sie tylko domyslac,ze wspolpracujac z "małą" pompa lucasa nie pracuje jak w aucie, z ktorego zostal wyszarpany,

ogolnie uklad hamulcowy wyglada w tym ladnym Polonezie jak pozłacana deska na klopie - czyli wyglada to bogato, ale sra sie tak samo, a czasem i gorzej, bo moze byc zimno w dupsko

jak sie ktos nie zna na ukladach hamulcowych, to zawsze moze sugerowac sie gotowymi rozwiazaniami np. Fiat w modelach ciezszych od PN przy stosowaniu tarcz ~280mm zawsze montowal ABS (np. Bravo HGT) ,bo juz takie tarcze z zaciskiem 54mm blokuja kola w tak lekkich pojazdach (i tak ciezszych niz PN)
wchodzenie w jakies abstrakcyjne rozmiary tarcz i tym bardziej w przewymiarowane zaciski po prostu nie ma sensu, bo uklad bedzie zbyt nerwowy (nazywam to damskim) i zarazem nieskuteczny przez ostatnie ogniwo ukladu hamowania, czyli opony, ktore nie przeniosa tych sil


I jeszcze ten tekst, że nie będzie pałował, bo się musi dotrzeć, a na forum się przechwala, że miesięcznie stać go na 25 silników poskładanych od zera
mnie ten tekst urzekl :d
nie bedzie palowal niedotartego silnika, ale odpali go bez chlodnicy, czyli tez bez plynu w bloku na minute oraz przegazuje kilka razy,
to jest żelazna logika - nawet jest taki portal dla ludkow o tym samym stopniu zidiocenia

dobrze ze go stac na 25 silnikow i 50 obszyc tapicerskich, wiec jest szansa ze za miesiac po wyplacie wywali ta szmatę w kratę ze swetra, bo od samego patrzenia wzbiera sie na wymioty, a gdyby dotknac tego płótna o strukturze ceraty z wiejskiego obrusu to jak nic paw zostalby uwolniony,
to nie OBRSO, to jest OBRuSO



W treningówce mam nieco większe zaciski oraz tarcze, chodzi to na pompie seryjnej Lucasa, nie mam korektora mechanicznego przy tylnej osi.
a niby skad w lucasie mialby sie znalezc koretor mechaniczny, skoro to jets Atu ,a nie Truck ?

Domaga się za to uznania od środowiska, w którym nikt go nie lubi.
ode mnie wymaga, bym go krytykowal, ale ja potrafie tylko konstruktywnie i trol pozostaje glodny ;>


A trzeba typowi przyznać, że 95% modyfikacji pod względem mechanicznym które oglądałem są robione profi.
a gdzie ogladales to auto ? bo na filmiku to goowno widac, rownie dobrze te zaciski moga byc przysmarkane elektroda do zwrotnicy, a turbina robic tylko za tlumik,
w sumie na filmiku nie slyszalem blowoffa, ale tylko raz ogladalem, wiec jak ktos lyszal to niech sie nie pruje tylko napisze w ktorym czasie


Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6072 dnia: Sierpień 29, 2018, 21:56:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
może do tapicerki al'a babcin obrus... A i jeszcze tej tabliczki "OBRSO Ciechanów" na desce rozdzielczej...
no popatrz jaka telepatia, o tym samym pomyśleliśmy, a to juz cos znaczy zgodnie z zasada :
gdy ktos ci mowi, ze masz rozpiety rozporek to mozesz go olac,
ale gdy kolejne osoby zwracaja ci uwage na to samo, to spójrz w dół
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6073 dnia: Sierpień 29, 2018, 22:43:44 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Auto jak auto, nic do jego samochodu nie mam, oprócz tego, że kiedyś mi się podobał (za czasów bez orciari i z normalnymi tylnymi lampami, uważałem, że to jedno z ładniejszych aut na forum), a teraz mniej, ze względu na coraz większe stężenie kiczu w postaci właśnie: tabliczek, szkockiej kraty w środku czy żółtego obrotomierza wklejonego chyba z szablonu z chipsów. Samochód jak samochód - krytykowany jest właściciel, nie za zamożność, jak się jemu wydaje, czy modyfikacje w tym aucie, tylko ciągłe trollowanie ludzi na forum z kilku multikont (gadanie z dwóch kont z samym sobą najlepsze), próby robienia z nas idiotów, obrzucania gnojem forum w filmach na YT (nie będę się powtarzał, banned już napisał, truje bzdury, że zalecamy do poloneza mineralny, jak jest dokładnie odwrotnie), prawdopodobnie dlatego, że klubowicze opowiedzieli się przeciwko przyjęciu dziwnego, prawdopodobnie chorego psychicznie typa do klubu (temat jeszcze niedawno wisiał w koszu, wyciekł chyba z jakiegoś zamkniętego klubowego działu - "kandydował" jeszcze z konta o nicku "?") - i wcale im się nie dziwię!

Ludzie, naprawdę nie umiecie czytać?  ;-| Jeszcze raz: nie "hejtujemy" typa za samochód, zarobki, czy tylko buractwo, chamstwo, jakim się tutaj popisał, bajkopisarstwo i próby robienia z nas idiotów - nie wiem, jak pozostałym, ale mi się nie chce czytać wypocin gościa, który sam sobie odpisuje, komentuje swoje auto z dwóch kont i udaje kogoś innego, usiłuje kręcić ciągłe gównoburze i wypromować swoją osobę, po czym dostaje bana, obiecuje, że nigdy nie postawi już więcej ani jednego kulfona na tym plugawym forum, po czym nie wytrzymuje i zakłada nowe konto za miesiąc czy dwa - na początku odpisuje grzecznie, sensownie, ale po 20-30 postach klepki mu się przestawiają i zaczyna bredzić od rzeczy coś w stylu "na tym forum wszyscy uważacie że polonez to guwno, bo marzycie o passacie, ale was na niego nie stać, a poloneza kupiliście jeszcze, jak był tani, teraz to klasyg i trzeba za niego dać 10 000 PLN, pogódźcie się z tym", za co dostaje kolejnego bana... i tak karuzela śmiechu się kręci i nie ma końca.

Najeżdżamy owczym pędem... No k**wa, faktycznie.  <rotfl2> Najpierw wypada się zaznajomić z tematem, trochę poczytać, a później komentować.

Można już chyba zmienić temat - zabrał manatki na chwilę, zapewne zaraz wróci bo jeszcze nie dostał bana, ale chwilowo mamy trochę spokoju, zaraz się ukaże kolejny film jaki to petek jest zły, pojawi się następne konto na którym się będzie próbował na mnie zemścić za powyższy wpis, ale jak się mu któryś z polonezów znowu przegrzeje, czy będzie potrzebował technicznej porady, to oczywiście uderzy znowu tutaj  <rotfl2>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 22:54:10 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6074 dnia: Sierpień 29, 2018, 23:41:01 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
A i jeszcze tej tabliczki "OBRSO Ciechanów" na desce rozdzielczej...
Hah, można powiedzieć, że każdy który robi poloneza, ma w garażu taki swój mały OBR <lol>. Ale tabliczka jak dla mnie też średnio wygląda na środku deski. Chyba chciał polecieć w klimat tych starszych unikatowych aut, które posiadały takie mini tabliczki np. informujące o wersji specjalnej w liczbie X wyprodukowanych egzemplarzy, czy coś takiego :]
Moim zdaniem taka tabliczka by pasowała ewentualnie w miejsce gdzie borek miał lampkę po prawej stronie deski, koło schowka <spoko>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6075 dnia: Sierpień 29, 2018, 23:46:44 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
"OBRSO Ciechanów"  <lol2> to tak jakby dolina krzemowa była pod grójcem...
<rotfl> <rotfl>
No w sumie cholera wie, może fso miało też tajne ośrodki, może też w nich zatrudniali schizofreników  ;p

___
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2018, 00:34:42 am wysłana przez marian. »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6076 dnia: Sierpień 30, 2018, 00:59:50 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
a gdzie ogladales to auto ? bo na filmiku to goowno widac, rownie dobrze te zaciski moga byc przysmarkane elektroda do zwrotnicy, a turbina robic tylko za tlumik,
w sumie na filmiku nie slyszalem blowoffa, ale tylko raz ogladalem, wiec jak ktos lyszal to niech sie nie pruje tylko napisze w ktorym czasie
Racingforum.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6077 dnia: Sierpień 30, 2018, 06:24:26 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Chce komentarzy, to niech i mój przeczyta - a niech mu będzie. :)
Co by nie gadać - poldek... jest - jak to się mówi - dopieszczony. (Przynajmniej na razie, bo z tego co mówi autor, pod maską to już nie pierwsza modyfikacja - i w takim razie jeszcze nie ostatnia, podejrzewam.) A czy wygląda ładnie... Kwestia gustu. Na pewno schludnie. Obiektywnie - no taka prawda. Jest wycackany i ze swoim nawet nie mam co porównywać, choć niedawno go malowałem. Tylko że orciari, czy "zajefajnie lekkie" felgi nie są czymś, co musi mi się podobać. Ja jestem miłośnikiem poloneza (choć są i tacy, którzy "wiedzą lepiej" ;>) w pełnym tego słowa znaczeniu, czyli jako takiego rasowego poloneza - żadnych śmiesznych dokładek, oryginalne felgi, OHV pod maską... A tutaj dumny właściciel pokazuje zaciski i mówi, że z "lambordżini", a na nich... FSO. Tak samo siedzenia - tapicerka rzekomo dedykowana do golfa i... też FSO. Trochę bez sensu ładować wszędzie ten napis FSO, bo w tym polonezie tak naprawdę coraz mniej już z poloneza; emanowanie logiem (właściwie napisem) wcale tego nie zmieni. Trzeba się zdecydować, czy idziemy w stronę oryginału, czy od niego odchodzimy, bo trzy literki umieszczone na jakimś elemencie nie sprawią, że auto będzie bardziej polonezem. Oczywiście to też nie mnie ma się podobać i dla kogoś może i jest fajne; dla mnie osobiście - tandeta. Jednak, powtarzam, że z mojej strony duży plus za ogólną estetykę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6078 dnia: Sierpień 30, 2018, 09:33:08 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Już wiem co mi jego zachowanie przypomina:

https://www.youtube.com/watch?v=TgzrI1okwrQ&t=3s

Taki sam kłamca i twórca propagandowego wizerunku na swój temat.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6079 dnia: Sierpień 30, 2018, 15:02:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Miałem jakiś czas temu zeskanować książeczkę "FSO Polonez - Dane techniczne i obsługi" z 1987, i niniejszym w końcu się za to wziąłem i to dzisiaj poskanowałem :) Zawiera bardzo dokładne dane, rysunki charakterystyki poszczególnych aparatów zapłonowych, wykresy faz rozrządu dla wałków AA i AB oraz inne szczegóły. Dodatkowo dorzuciłem dwa smaczki z innych książek obsługowych z lat wcześniejszych. Miłego ssania. :)



Link do pobrania: https://www36.zippyshare.com/v/0lRicEXe/file.html
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...