Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1306899 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6500 dnia: Maj 04, 2019, 20:03:37 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Gdyby jeszcze było wiadomo, czym się ten zakład zajmował. Może głupio nie wiedzieć, ale wypada widzów informować, czego dokument dotyczy, a nie - wszystkie informacje, poza tą najbardziej podstawową...

W przypadku Urbexu informowanie publiki o tym gdzie się nagrało materiał to najgorsze, co można zrobić. Był w Polsce miejsca, które potrafiły po 15-20 lat stać i nikomu nie wadzić, a po publikacji materiału z lokalizacją na Youtube w przeciągu pół roku były rozkradzione i zdewastowane doszczętnie. Niestety, takie mamy realia w kraju.

Swoją drogą na materiale widać detale po których da się ustalić dokładnie która to z hal FSO.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2019, 20:09:52 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6501 dnia: Maj 05, 2019, 10:28:30 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dzięki. Tak się składa, że nie byłem nigdy na terenie FSO. :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6502 dnia: Maj 05, 2019, 10:54:46 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
leża flagi Daewoo FSO w jednym pomieszczeniu więc ... ciężko o inną lokalizację. Na półkach pojawia się napis LANOS ...
Co do dewastacji to racja. Byłem w kilku takich miejscach i wszystkie znane są rozniesione i zaśmiecone ... często podpalane .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6503 dnia: Maj 05, 2019, 11:13:16 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Dzięki. Tak się składa, że nie byłem nigdy na terenie FSO.

Ja też nie. :)

Co do dewastacji to racja. Byłem w kilku takich miejscach i wszystkie znane są rozniesione i zaśmiecone ... często podpalane .

Ano, dobrym przykładem jest Almamer w Warszawie. Dopóki było o nim cicho siedział sobie cicho na boku nikomu nie wadząc, lokalni bezdomni jedynie coś tam sobie powoli wynosili na złom, dalej był prąd i woda, kilka miesięcy po publikacji pierwszego filmu na Youtube budynek był już totalną ruiną. Złomiarze powycinali grzejniki wylewając wodę na parkiety, powyrywano instalację elektryczną dzięki czemu z budynku zniknął prąd, dzieci (młodzież) wyrzucały krzesełka z 10 piętra na dach sąsiadującego budynku itp.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2019, 11:17:37 am wysłana przez kuba92 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6504 dnia: Maj 05, 2019, 11:56:23 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
leża flagi Daewoo FSO w jednym pomieszczeniu więc ... ciężko o inną lokalizację. Na półkach pojawia się napis LANOS ...
Udało mi się dowiedzieć, że produkcja blacharki wraz z lakiernią, ale w siódmej minucie straciłem cierpliwość do dalszego oglądania. :/

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6505 dnia: Maj 05, 2019, 21:28:47 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
https://www.youtube.com/watch?v=zkTOYfhQnV8
Było ?
Sokół i Marysia Starosta - Każdy dzień
Początek z lokowaniem Poloneza

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6506 dnia: Maj 05, 2019, 23:04:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Obejrzałem tyle ile trzeba było, czyli pierwszych kilknaście sekund.
Pierwszy Polonez robił półobrót z gazu, ale słychać że w postprodukcji klipu dźwięk silnika zastąpiono dźwiękiem kompresora lodówki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6507 dnia: Maj 08, 2019, 01:11:16 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
https://youtu.be/tEp2s8zYuIQ?t=494
Co to mu tak gwiżdże? Łożyska w alternatorze?  :P Szyberek ma widzę. Nieco wcześniej, tam drugiego widać. Czasem fajnie tak przejrzeć stare nagrania na necie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6508 dnia: Maj 10, 2019, 11:08:27 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zaraz dekada minie, a bynajmniej niczego nie ubylo
https://www.youtube.com/watch?v=ocaqG3sZsBo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6509 dnia: Maj 19, 2019, 13:24:20 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jakby tam kogoś ewentualnie interesowało, to Łysy robi Borewicza.
https://www.youtube.com/watch?v=71j3jtSfRyQ
Polonez zrobiony z puszki od piwa? Jeszcze Borewicz?  <ściana> A współczesne wydmuszki, to niby co? Już mi się dalej nie chce oglądać, ale obejrzę.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2019, 13:28:44 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6510 dnia: Maj 19, 2019, 13:43:25 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Szkoda, że robi ten projekt dla Lecha. Fajniej by było gdyby zrobił - przynajmniej częściowo - sleepera, który z zewnątrz wyglądałby z grubsza jak seryjny Borek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6511 dnia: Maj 19, 2019, 14:11:54 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak będzie kiedyś na sprzedaż, to ktoś może kupić i go okleić inaczej.Tam pisali w komentarzach, że jeden z maluchów już jest na olx, a i tego gulfa, też podobno chłopaczek pogonił. A podobno prezentów się nie sprzedaje.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6512 dnia: Maj 19, 2019, 14:22:25 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A podobno prezentów się nie sprzedaje.
Biorąc pod uwagę w jaką grupę docelową celuje ten taksiarz-showmen to myślę, że te "prezenty" lepiej było pogonić niż do nich dokładać...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6513 dnia: Maj 19, 2019, 14:46:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Polonez zrobiony z puszki od piwa? Jeszcze Borewicz?
czemu sie dziwisz ? przeciez to sa zwykli durnie, a ktos glupi moze wypowiedziec madre kwestie tylko wtedy, gdy czyta tekst napisany nie przez siebie,
na fristajlu to sie nie uda,
ja na miejscu dyrektora w Lechu po czyms takim zerwalbym umowe i zabral kase - przeciez to tak jakby powiedzial, ze piwo lech smakuje jak szczyny
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6514 dnia: Maj 19, 2019, 18:44:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Właśnie coś mi przyszło do głowy: skoro są samochody wpisane do rejestru zabytków, to czy gdyby ktoś taki wpisany samochód zmodyfikował w taki sposób, czy nie byłoby to traktowane jako zniszczenie zabytku i w związku z tym obwarowane sankcją karną z więzieniem włącznie?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6515 dnia: Maj 19, 2019, 18:46:57 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Właśnie coś mi przyszło do głowy: skoro są samochody wpisane do rejestru zabytków, to czy gdyby ktoś taki wpisany samochód zmodyfikował w taki sposób, czy nie byłoby to traktowane jako zniszczenie zabytku i w związku z tym obwarowane sankcją karną z więzieniem włącznie?

Sam się nad tym zastanawiałem jak zobaczyłem to:
https://www.youtube.com/watch?v=uNUlqDjUln8

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6516 dnia: Maj 19, 2019, 21:06:32 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
W sumie jest to wyraz geniuszu, my tu dyskutujemy, płaczemy co powie diagnosta,jakieś zmiany w dowodach mocy itp... a tutaj: bierzesz coś na zółtych, modzisz ile wlezie i jest git  bo przegląd wieczysty. Szanse, że Cię ktoś pociągnie do odpowiedzialności są bardzo nikłe. Zresztą samochody zabytkowe mogą być wpisane do rejerstru zabytków, lub być w jakiejś ewidencji (nie znam szczegółów), także większość formalnie to nie zabytki w takiej mocno chronionej prawem postaci. Ale są to informacje z "internetu" nie biore odpowiedzialności za ich prawdziwość :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6517 dnia: Maj 19, 2019, 21:22:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Polonez zrobiony z puszki od piwa?
Co o polonezie można powiedzieć, to można, ale nie słyszałem jeszcze o wkroczeniu strefy zgniotu w kabinę przy zderzeniu czołowym. To chyba coś znaczy - i bynajmniej nie mam tu na myśli rzekomych problemów ze słuchem.
...no i jeszcze te "resory z żuka" ...w borewiczu... Ech, jakże ja "szanuję" takich "ekspertów"...

skoro są samochody wpisane do rejestru zabytków, to czy gdyby ktoś taki wpisany samochód zmodyfikował w taki sposób, czy nie byłoby to traktowane jako zniszczenie zabytku i w związku z tym obwarowane sankcją karną z więzieniem włącznie?
A co tutaj masz wpisane do rejestru? Samochód na białych tablicach, więc "każdy" może go kupić i robić z nim co chce. Jedyne, na co się naraża, to krytyka ze strony takich jak my.
Gdyby był na żółtych, to już inna gadka. Teoretycznie nie wolno w jakikolwiek sposób ingerować w konstrukcję i wygląd takiego pojazdu, ale nie wiem, jak sprawa wygląda w praktyce. Nie wierzę jednak, że ktoś dostałby po uszach za wstawienie klasykowych elementów do fiata 125p z 1974 r., częściowo przerobionego na MR - bo i takim przyznaje się w tym kraju status zabytków.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6518 dnia: Maj 19, 2019, 23:16:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
A co tutaj masz wpisane do rejestru? Samochód na białych tablicach, więc "każdy" może go kupić i robić z nim co chce. Jedyne, na co się naraża, to krytyka ze strony takich jak my.
Gdyby był na żółtych, to już inna gadka. Teoretycznie nie wolno w jakikolwiek sposób ingerować w konstrukcję i wygląd takiego pojazdu, ale nie wiem, jak sprawa wygląda w praktyce. Nie wierzę jednak, że ktoś dostałby po uszach za wstawienie klasykowych elementów do fiata 125p z 1974 r., częściowo przerobionego na MR - bo i takim przyznaje się w tym kraju status zabytków.

Mówię ogólnie, nie o tym konkretnym. Samochód na żółtych blachach jest wpisany do rejestru zabytków. W przypadku grubych modów oznaczałoby to zniszczenie zabytku. A zniszczenie zabytku to od pół roku do 8 lat więzienia.

Co o polonezie można powiedzieć, to można, ale nie słyszałem jeszcze o wkroczeniu strefy zgniotu w kabinę przy zderzeniu czołowym.

Passat B1 ważył koło 880kg, czyli dobrze ponad 200kg mniej niż Polonez. Wał, most i resory nie są warte takiej masy, więc przy zbliżonych rozmiarach, Polonez albo był z grubszej blachy niż VW, albo w karoserii było dużo więcej elementów wzmacniających które tak wywindowały wagę.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2019, 23:20:05 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6519 dnia: Maj 20, 2019, 00:33:46 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zbyt dużo elementów. Jak się rozbiera Poloneza to zawsze zastanawiam się, że wladowano tyle elementów za tak niewielką cenę końcową.