Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296506 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7380 dnia: Listopad 09, 2020, 23:15:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
30 lat walenia wódy dzień w dzień do odciny nie niszczy tak mózgu jak ten "utwór"...
Nie przeczę, wybitne gówno, nawet jak na diso polo. Wrzuciłem, bo polonezy są w teledysku i tyle. Ale po namyśle, to bym chyba wolał, żeby ich tam nie było.
Dobra wiadomość jest taka, że od 4.12.2020 DR musimy zmienić:
a) przy jego fizycznym uszkodzenia np. rozerwaniu na dwie części,
b) przy zmianie właściciela lub zmianie danych zawartych w DR.
Ja już od lata jeżdżę z przeglądem na kartce i mam to w dupie. W końcu, nie żądają już papierowego dowodu, to chyba nie powinni się połapać? Skoro za chwilę nie będzie takiej potrzeby, to tylko głupi by wyrzucał pieniądze w błoto. Zresztą, tylko w tym durnym kraju mogli wymyślić cepik i jednoczesny przymus wymiany dowodu po skończeniu miejsc na przegląd. Przecież to bez sensu, chociaż może ma sens, zarabiania kasy na baranach. Ale skoro wreszcie z tym skończą, to i tak nieźle, choć obawiam się, że "jakoś" sobie to zrekompensują, bo w dobroć rządu nie wierzę.
no i co, na kamerze stacji benzynowej zobacza bialego orla na bialym tle lub nie zobacza go na podrobionej tablicy ? <hahaha>
Gdyby nie to, że auto bez tablic nieco rzuca się w oczy, to by bez tablic jeździli na te kradzieże. Ile to mniej roboty, bo trzeba przecież iść i ukraść najpierw te tablice itd.  A i tak to pewnie "jednorazówki" i na następną akcję potrzebne są "nowe".

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7381 dnia: Listopad 10, 2020, 05:51:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wrzuciłem, bo polonezy są w teledysku i tyle. Ale po namyśle, to bym chyba wolał, żeby ich tam nie było.
Masz rację; mogli wziąć przynajmniej jakieś na chodzie - te tylko stoją.  :d
A co do tekstu - na koniec refrenu bardziej by pasowało "Bo tu pieśniarzy najzdolniejszych mamy"  <hahaha>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7382 dnia: Listopad 10, 2020, 16:26:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
30 lat walenia wódy dzień w dzień do odciny nie niszczy tak mózgu jak ten "utwór"...


No i niestety dodałeś im zasięgu, a takie rzeczy najlepiej zamilczeć.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7383 dnia: Listopad 10, 2020, 16:41:47 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Chlopaki zaspiewali troche prawdy o was a wy ich krytykujecie xD
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7384 dnia: Listopad 10, 2020, 16:53:18 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Oj tam oj tam, wróćmy na ziemię.
Wspaniała kolekcja, widać, że to czyjeś oczko w głowie  :d
https://www.youtube.com/watch?v=1Qr5ap77aGI
Prawie pełen przekrój produkcyjny, bo nawet plus jest  :-)  Ale same caro, widać gość nie uznaje atu jako poloneza.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7385 dnia: Listopad 10, 2020, 19:50:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Chlopaki zaspiewali troche prawdy o was a wy ich krytykujecie xD

Nie wiem co śpiewali (jak Disco Polo, to prawdopodobnie przez nos), bo stanowczo odmawiam słuchania disco polo.

A jak ktoś lubi disco polo, to polecam ten kawałek; gościu śpiewał disco polo zanim w ogóle wymyślono ten gatunek.

https://www.youtube.com/watch?v=a2oUzVS9hro
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2020, 19:52:23 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7386 dnia: Listopad 10, 2020, 20:11:35 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Odezwał sie patriota uciekajacy z własnej ojczyzny w dodatku nie znajacy dobrej zabawy(nie podczepiac pod to sztachetparty). Na weselu bawisz sie przy techno lub hard rock wciagajac biale kreski?
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7387 dnia: Listopad 10, 2020, 20:15:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Prawie pełen przekrój produkcyjny, bo nawet plus jest
Tak mi się wydawało, że niektóre samochody jakieś znajome poszukałem w google i moje przypuszczenia się potwierdziły. Najwyraźniej część "kolekcji" zmieniła swoje położenie, ponieważ wcześniej te samochody stały przy drodze wojewódzkiej w okolicy Bochni.
Tak się zastanawiam co siedzi w głowie takiego "kolekcjonera", żeby zastawić całe podwórko tego typu eksponatami i w żaden sposób ich nie zabezpieczyć. No ale tak czy inaczej wychodzi na to, że zbieractwo to nie takie rzadkie zaburzenie behawioralne jak mogłoby się wydawać, bo praktycznie w każdej większej i co drugiej mniejszej miejscowości jest ktoś komu wszystko zawsze się przyda.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7388 dnia: Listopad 10, 2020, 20:34:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Odezwał sie patriota uciekajacy z własnej ojczyzny w dodatku nie znajacy dobrej zabawy
Nie no, nie zaczynajcie znowu, jak was proszę.  Banned tyle już tu pisał że wyjedzie i nikt mu nie wierzył, że w końcu postanowił wszystkim pokazać. Ani nie pochwalam, ani nie potępiam, każdy ma swój rozum. Jak mu tam dobrze, to mi nic do tego. Mnie osobiście bardziej denerwują tacy, co to wyjeżdżają "sezonowo" a mieszkają tu i po powrocie, od razu im się wydaje, że lepsi są, bo przywieźli trochę euro, albo funtów. Typowo wsiowe podejście do pieniędzy. I piszę to, sam mieszkając na wsi.
A co do disco polo, to tego kawałka nawet nie przesłuchałem, bo od razu mi się nie spodobał. Z tego rodzaju muzyki, 99% utworów jest bardzo podobne do siebie. Ja tam słucham różnej muzyki, disco polo też, choć mało mi się z tego podoba. To mi się akurat nie spodobało. Jeśli sam "bit" czy jak to nazwać mi podejdzie, a do tego tekst jest jako tako sensowny, to czemu nie.
Taki przykład dwóch numerów, które mi się akurat podobają.
https://www.youtube.com/watch?v=irM_6PzRL2Q
https://www.youtube.com/watch?v=DfequCnDJNI
Disco polo niby nikt u nas nie słucha, a na koncerty, to przyjeżdżają do nas chyba Niemcy  :d
wychodzi na to, że zbieractwo to nie takie rzadkie zaburzenie behawioralne jak mogłoby się wydawać, bo praktycznie w każdej większej i co drugiej mniejszej miejscowości jest ktoś komu wszystko zawsze się przyda.
Jeden zbiera śmieci i magazynuje w mieszkaniu w bloku, czy kamienicy, a drugi samochody i inny sprzęt. Z dwojga złego, to wolę to drugie. Przynajmniej się robactwo nie zalęgnie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7389 dnia: Listopad 10, 2020, 21:06:52 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Odezwał sie patriota uciekajacy z własnej ojczyzny w dodatku nie znajacy dobrej zabawy(nie podczepiac pod to sztachetparty). Na weselu bawisz sie przy techno lub hard rock wciagajac biale kreski?

 <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> Nie no, ale jest jakaś granica kaleczenia słuchu.

Z klimatem "imprez" pod takie "utwory" kojarzy mi się zawsze w pierwszym momencie: https://www.youtube.com/watch?v=7-0DXv8W_0c
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2020, 21:09:31 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7390 dnia: Listopad 10, 2020, 21:29:37 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja nie przepadam za wszystkimi hitami disco polo, bo większość jest żenująca, łącznie z Zenkiem. Jest jednak kliku wykonawców, którzy mają bardzo dobry warsztat wokalny. A na weselu (zmniejsza się poziom samokrytycyzmu wtedy :) ) to i ja lubię sobie pośpiewać. Mówimy o normalnym polskim weselu, a nie zbieraninie nowobogackich, zapatrzonych w obce zwyczaje.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7391 dnia: Listopad 10, 2020, 21:42:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A na weselu (zmniejsza się poziom samokrytycyzmu wtedy :) ) to i ja lubię sobie pośpiewać.
Czyli chyba to Ci się podoba?  :d
https://www.youtube.com/watch?v=Snm1wr5PVd8
To akurat nie moja bajka. Ogólnie, pewnie pamiętacie tą muzykę z lat 90-tych? Wtedy właśnie królowało coś takiego, a dzisiaj to już bardziej muzyka taneczna, typowo klubowa. Niemniej, większość wykonawców ma żenujące teksty. Dzisiaj wszelkie braki nadrabia się dupami w teledyskach. Wtedy nie było jutuba, a telewizja była nieco bardziej pruderyjna.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7392 dnia: Listopad 10, 2020, 21:48:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Pana Sławka to kiedyś nawet poznałem na jednym spotkaniu. A przy "Wszyscy Polacy" to łzy mi spływają <lol2>
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2020, 21:51:49 pm wysłana przez utek »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7393 dnia: Listopad 10, 2020, 21:57:53 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Odezwał sie patriota uciekajacy z własnej ojczyzny
Zazdrościsz, że zwiał z tego burdelu? O kant dupy z ojczyzną, w której masz gówno do gadania! Ja wywiesiłem dzisiaj flagę, jak zwykle podczas narodowych świąt, jak przystało, ale coraz częściej zadaję sobie pytanie, dokąd zmierza ta Polska i czym ona tak naprawdę teraz jest.
w dodatku nie znajacy dobrej zabawy(nie podczepiac pod to sztachetparty). Na weselu bawisz sie przy techno lub hard rock wciagajac biale kreski?
Prawdziwie dobra zabawa to dobra zabawa na trzeźwo, bo wiesz, po pijaku to i ja lubię wesela, disco polo oraz inne rzeczy, za którymi na trzeźwo, delikatnie mówiąc, nie przepadam.
A co do disco polo, to tego kawałka nawet nie przesłuchałem, bo od razu mi się nie spodobał.
Jest zwyczajnie słaby. Cały czas ta sama melodia, nędzne rymy, nędzny tekst, a refren... Kurczę, od początku brzmieniowo pasował mi do jakiejś innej piosenki. Myślałem, że jakiejś bardziej ambitnej, ale jak już w końcu skojarzyłem, o którą piosenkę chodziło, to wniosek jest jeden - najciemniej pod latarnią... 😂
https://youtu.be/Wls6_vzKysA

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7394 dnia: Listopad 10, 2020, 22:11:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
coraz częściej zadaję sobie pytanie, dokąd zmierza ta Polska i czym ona tak naprawdę teraz jest
Jak nie wiesz, to Grzegorz Braun Ci powie
Cytuj (zaznaczone)
To kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym.
Ktokolwiek by nami nie rządził, na pewno nie są to ci z Wiejskiej. Oni tylko wykonują wytyczne, żeby utrzymać iluzję suwerennego kraju.
Kurczę, od początku brzmieniowo pasował mi do jakiejś innej piosenki. Myślałem, że jakiejś bardziej ambitnej, ale jak już w końcu skojarzyłem, o którą piosenkę chodziło, to wniosek jest jeden - najciemniej pod latarnią... 😂
https://youtu.be/Wls6_vzKysA
Z całym szacunkiem, ale to, co wstawiłeś i tak jest lepsze od tamtego z polonezami, chociaż Zenka nie trawię.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7395 dnia: Listopad 10, 2020, 23:14:55 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Ja nie jestem jakimś wybitnym fanem Disco Polo ale lubię posłuchać (zwłaszcza w Polonezie) ale takiego z lat '90 bo te współczesne to niestety o kant stołu potłuc
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7396 dnia: Listopad 10, 2020, 23:25:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Na weselu bawisz sie przy techno lub hard rock wciagajac biale kreski?

Proszę cie, jest tyle rodzajów muzyki tanecznej, że nie trzeba sięgać od razu do desperacji w postaci disco polo. Jest pop taneczny, rock'n'roll, są tańce latynoskie, są polskie tańce ludowe, góralskie, 70's disco i wiele innych.

Na weselu mojej siostry grano m.in. to: https://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAcRQo

To że w Polsce upowszechnił się styl nazywany "disco polo" to ciężko stwierdzić skąd się to wzięło, bo ile kiepskie brzmienie prymitywnych keyboardów, i łatwość posługiwania się tego typu "instrumentami" zaważyło na całej muzyce disco z lat 80., to tyle specyficzne dla Polski są tak przesadzone podkłady perkusyjne i to jak często wykonawcy śpiewają głosem nosowym. Niewątpliwie jednak popularyzacja tej tandety na weselach miała związek z tym, że utwór disco polo można łatwo i wiernie na keyboardzie zagrać, bo ze wszystkim innym są już problemy przy takim instrumentarium. A w każdym razie były póki nie pojawiły się bardziej zaawansowane sprzęty.
Natomiast jeżeli uważasz że na weselu musi być disco polo bo inaczej nie ma do czego tańczyć, to już niestety jest wyłącznie Twoja strata.


. Mówimy o normalnym polskim weselu, a nie zbieraninie nowobogackich, zapatrzonych w obce zwyczaje.

Właśnie z obcych zwyczajów się to wzięło. Nie mam nic przeciwko polskiej muzyce ludowej z różnych regionów, lubię czasem posłuchać, zwłaszcza że jak ktoś z dziadka pradziadka uczył się grać na skrzypkach, cymbałach czy śpiewać w jakimś stylu to to już jest jakaś szkoła, i tacy ludowi wykonawcy coś potrafią i jest sporo ciekawych rzeczy do wyłowienia. W ogóle słucham głównie albo muzyki klasycznej, albo tradycyjnej/ludowej, z różnych regionów Polski i świata, albo inspirowanej muzyką ludową.

Natomiast disco polo zostało stworzone właśnie przez takich co chcieli (szybko, łatwo zarobić) ale muzycznie nic nie umieli, nikt ich niczego nie nauczył, dobrali się do japońskich zabawek z dolnej półki i próbowali naśladować Italo Disco ale nie dali rady, więc napchali tyle funkcji automatycznych ile miało ich Casio, zaśpiewali przez nos i najprawdopodobniej tak wyglądały narodziny tego gatunku. A że łatwe do wykonania, to i propagowane przez chcących dorobić grosza na weselach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2020, 23:59:29 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7397 dnia: Listopad 10, 2020, 23:48:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Prawdziwie dobra zabawa to dobra zabawa na trzeźwo, bo wiesz, po pijaku to i ja lubię wesela, disco polo oraz inne rzeczy, za którymi na trzeźwo, delikatnie mówiąc, nie przepadam.

O! I pod tym się muszę podpisać.

Cytuj (zaznaczone)
Proszę cie, jest tyle rodzajów muzyki tanecznej, że nie trzeba sięgać od razu do desperacji w postaci disco polo. Jest pop taneczny, rock'n'roll, są tańce latynoskie, są polskie tańce ludowe, góralskie, 70's disco i wiele innych.

To że w Polsce upowszechnił się styl nazywany "disco polo" to ciężko stwierdzić skąd się to wzięło, bo ile kiepskie brzmienie prymitywnych keyboardów, i łatwość posługiwania się tego typu "instrumentami" zaważyło na całej muzyce disco z lat 80., to tyle specyficzne dla Polski są tak przesadzone podkłady perkusyjne i to jak często wykonawcy śpiewają głosem nosowym.

Zaczęło się od italo disco, które w tamtych czasach było muzyką określaną w prasie jako "prymitywna" (wystarczy posłuchać popularnej Sandry, lub Radioramy i tysięcy niszowych zespołów jak sister sister "blue night in alcatraz". Disco polo lat `90 to w mojej opinii inspiracja italo disco, tylko w gorszym stylu, na miarę naszych możliwości. "Nowe" disco polo to z kolei inspiracja disco polo z lat `90... w trochę gorszym stylu, na miarę naszych możliwości.  :P I wychodzi z tego coś w podobnym stylu, jak Rosjanom wyszła wołga GAZ-31105.

edit: edytowałeś, zanim ja dokończyłem posta i w sumie napisaliśmy podobnie  :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2020, 00:04:39 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7398 dnia: Listopad 11, 2020, 00:12:28 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Na weselu bawisz sie przy techno lub hard rock wciagajac biale kreski?

Proszę cie, jest tyle rodzajów muzyki tanecznej, że nie trzeba sięgać od razu do desperacji w postaci disco polo. Jest pop taneczny, rock'n'roll, są tańce latynoskie, są polskie tańce ludowe, góralskie, 70's disco i wiele innych.

Na weselu mojej siostry grano m.in. to: https://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAcRQo

To że w Polsce upowszechnił się styl nazywany "disco polo" to ciężko stwierdzić skąd się to wzięło, bo ile kiepskie brzmienie prymitywnych keyboardów, i łatwość posługiwania się tego typu "instrumentami" zaważyło na całej muzyce disco z lat 80., to tyle specyficzne dla Polski są tak przesadzone podkłady perkusyjne i to jak często wykonawcy śpiewają głosem nosowym. Niewątpliwie jednak popularyzacja tej tandety na weselach miała związek z tym, że utwór disco polo można łatwo i wiernie na keyboardzie zagrać, bo ze wszystkim innym są już problemy przy takim instrumentarium. A w każdym razie były póki nie pojawiły się bardziej zaawansowane sprzęty.
Natomiast jeżeli uważasz że na weselu musi być disco polo bo inaczej nie ma do czego tańczyć, to już niestety jest wyłącznie Twoja strata.


. Mówimy o normalnym polskim weselu, a nie zbieraninie nowobogackich, zapatrzonych w obce zwyczaje.

Właśnie z obcych zwyczajów się to wzięło. Nie mam nic przeciwko polskiej muzyce ludowej z różnych regionów, lubię czasem posłuchać, zwłaszcza że jak ktoś z dziadka pradziadka uczył się grać na skrzypkach, cymbałach czy śpiewać w jakimś stylu to to już jest jakaś szkoła, i tacy ludowi wykonawcy coś potrafią i jest sporo ciekawych rzeczy do wyłowienia. W ogóle słucham głównie albo muzyki klasycznej, albo tradycyjnej/ludowej, z różnych regionów Polski i świata, albo inspirowanej muzyką ludową.

Natomiast disco polo zostało stworzone właśnie przez takich co chcieli (szybko, łatwo zarobić) ale muzycznie nic nie umieli, nikt ich niczego nie nauczył, dobrali się do japońskich zabawek z dolnej półki i próbowali naśladować Italo Disco ale nie dali rady, więc napchali tyle funkcji automatycznych ile miało ich Casio, zaśpiewali przez nos i najprawdopodobniej tak wyglądały narodziny tego gatunku. A że łatwe do wykonania, to i propagowane przez chcących dorobić grosza na weselach.

My nie mówimy o słuchaniu, tylko muzyce do zabawy. A co by nie mówić, czego by ktoś nie słuchał, to przy tym tandetnym disco polo bawi się bardzo dobrze. Melodie proste, łatwe do zatańczenia. Nie wszyscy znają układy taneczne. Większość chce się po prostu zabawiać, bez dogłębnej analizy. Alkohol też jest zapewne zły i nie wypada?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7399 dnia: Listopad 11, 2020, 00:13:38 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna

My nie mówimy o słuchaniu, tylko muzyce do zabawy. A co by nie mówić, czego by ktoś nie słuchał, to przy tym tandetnym disco polo bawi się bardzo dobrze. Melodie proste, łatwe do zatańczenia. Nie wszyscy znają układy taneczne. Większość chce się po prostu zabawiać, bez dogłębnej analizy. Alkohol też jest zapewne zły i nie wypada?

Nie mam nic przeciwko prostym melodiom i rytmom. Jest wiele dobrych utworów bazujących na prostych melodiach i rytmach, począwszy od pieśni i tańców ludowych, a skończywszy na Oxygene 4.
Odnosiłem się jedynie do zdania o "obcych wpływach". Otóż ja uważam właśnie powstanie disco polo za efekt obcych wpływów na amatorów.

Np. dobre ludowe utwory, wywodzą się z żywej szkoły za którą stoją setki lat praktyki kolejnych adeptów, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, wiele godzin nauki i ćwiczeń, porządne instrumenty, w efekcie dobre wyczucie stylu, dobre wykonanie, spore możliwości wykonawców które przekładają się na możliwości kompozycji (jak śpiewak nie ma skali, to siłą rzeczy masz ograniczoną melodię).
Artykulacji i zróżnicowania dynamiki w disco polo też nie ma w ogóle- co znowu, wskazuje na dyletanckie pochodzenie tego gatunku i konkretnie od keyboardów- bo ta pierwsza w keyboardach praktycznie nie ma zastosowania, ta druga nie ma go w ogóle, a klawisze dynamiczne zaczęły się w keyboardach pojawiać dopiero w drugiej połowie lat 90.  <lol2>

Po prostu, uważam że muzyka ludowa stoi o wiele wyżej nad disco polo, a disco polo to wytwór dyletantów i cwaniaków chcących się dorobić. I dlatego nadaje się do czegoś dopiero po kilku kieliszkach wódki. Ja lubię i potańczyć i się napić, ale wolałbym potańczyć np. do muzyki góralskiej niż do nie tylko prostych, ale często kiepskich melodii wymieszanych z napierdolnikiem perkusyjnym i głosem nosowym wokalisty, które tworzą typowy utwór disco polo.

Piszesz też słusznie, że "nie każdy zna układy taneczne". To też trochę nasza strata wynikająca z tempa życia i oderwania od korzeni. Bo jak dawno temu we wsi było kilku grajków którzy uczyli się z dziada pradziada, albo wuja i umieli w efekcie dużo więcej niż przeciętny muzyk disco polo, to i ludzie którzy nie grali, znali tradycyjne lokalne tańce, układy taneczne itd. bo po prostu mieli z tym kontakt i mieli na to czas. Teraz wszystko się rozpieprzyło przez tempo życia, ucisk fiskalny i zawieruchy dziejowe, a przecież w społecznościach pierwotnych wszyscy byli muzykalni i roztańczeni. W dawnych wsiach było tak samo, może nie każda wieś miała kapelę, ale ludzie znali lokalne tańce i gdzieś byli w okolicy wyuczeni grajkowie. A teraz? W Polsce praktycznie nie ma nawet akcentów lokalnych.


Zaczęło się od italo disco, które w tamtych czasach było muzyką określaną w prasie jako "prymitywna" (wystarczy posłuchać popularnej Sandry, lub Radioramy i tysięcy niszowych zespołów jak sister sister "blue night in alcatraz". Disco polo lat `90 to w mojej opinii inspiracja italo disco, tylko w gorszym stylu, na miarę naszych możliwości. "Nowe" disco polo to z kolei inspiracja disco polo z lat `90... w trochę gorszym stylu, na miarę naszych możliwości.  <lol2>

Bo i tak było.

Weźmy prawdopodobnie jeden z najlepszych utworów tego gatunku Duke Lake- Do you
https://www.youtube.com/watch?v=v-AKKMNyTbo
Całkiem przyjemny do posłuchania, ale zestaw to z disco z lat 70. Dużo prostszy, już choćby przez to że zagrany przez automat obsługujący syntezator.

Generalnie, póki muzykujący byli związani z jakąś szkołą, czy to była akademia, czy tradycja lokalnych muzyków, a instrumenty były drogie i trudnodostępne, to muzyka jakoś wyglądała, bo w najgorszym razie ktoś otrzymywał szkołę u muzyka ludowego za którym jednak stało kilkaset lat tradycji, więc był na niego wywierany wpływ żywej szkoły która miała wypracowane techniki, styl i oczekiwania. Problem się zaczął kiedy pojawiły się tanie elektroniczne zabawki w postaci keyboardów, które na ludziach-nie muzykalnych mogły wywrzeć wrażenie że się do czegoś nadają, i jeszcze w znacznym stopniu automatyzujące sposób gry- w efekcie czego "grać" i nagrywać mogli zacząć ludzie nie umiejący praktycznie nic i nie związani z żadną szkołą.
Dalszym skutkiem tego jest, dlaczego pop jest teraz tak beznadziejny w stosunku do tego co było jeszcze w latach 80. Gdzieś do połowy lat 80. przemysł muzyczny był pod silną presją osób wywodzących się ze "szkół" muzycznych, i nie wiedziano tak dobrze jak niskie są wymagania ludzi.

Dziś, po dekadach obecności keyboardów, automatów grających, oprogramowania do produkcji muzyki i zalewie rynku muzycznego przez totalnych amatorów, wytwórnie wiedzą już, że można tanio i szybko wyprodukować totalne goowno, a ludzie i tak to kupią.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2020, 00:35:20 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E