Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1306437 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7860 dnia: Maj 29, 2021, 16:20:00 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Gówniarzom się nudziło.
https://wydarzenia.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-deblin-siedem-zniszczonych-samochodow-sprawcami-okazali-sie-,nId,5263795
Jakby ich nie złapali, to następny by był ten szary polonez, a wygląda na w miarę ok.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7861 dnia: Maj 30, 2021, 03:51:58 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Widać po samochodach, że podpalili jakąś kolekcję albo warsztat renowacji starych samochodów.

Ja bym nie miał litości, takich mózgów już się nie naprawi. Powinna być za to kula w łeb z transmisją telewizyjną w paśmie dziennym.

/rozumiem wzburzenie, ale bez przesady - trzymajmy jakiś poziom - bez przegięć
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2021, 00:02:12 am wysłana przez Daniel#1984 »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7862 dnia: Maj 30, 2021, 05:50:12 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ty byś nie miał litości dla nich, a państwo - dla Ciebie. Takie istoty, szkodzące zwykłym Polakom, podlegają w tym państwie szczególnej ochronie, bo stanowią element opresji. Zauważ, że oszuści stosujący metodę "na wnuczka", "na policjanta" itp., również pozostają bezkarni, chociaż dla policji namierzenie takiego cwaniaczka to jak zabranie dziecku cukierka. Ktoś po prostu ma cel w tym, żeby klasa średnia czuła niepokój i frustrację, i była stopniowo likwidowana.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7863 dnia: Maj 30, 2021, 16:36:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Naprawdę nie wiem. Moim zdaniem absolutnym minimum za coś takiego, powinny być baty na komendzie, rodzice powinni mieć nakaz natychmiastowego pokrycia szkód z nawiązką, i 10% podwyżki za każdy tydzeń zwłoki- żeby poczuli konsekwencje zaniedbań- bo egoizm u dziecka objawia się koło trzeciego, czwartego roku życia i wtedy się go powinno kontrować. Same dzieciaki natomiast po batach powinny mieć obowiązek odpracowania tej sumy na cel społeczny, od momentu kiedy wolno by im było pracować. Za każdy rok zwłoki z podjęciem pracy, 10% podwyżki.

Jedenastolatek to już nie jest małe dziecko i rozumie że nie chciałby żeby ktoś mu podpalił rower, więc gnojki dobrze ogarniali co robią, tylko myśleli, jak zwykle, że obejdzie się bez konsekwencji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7864 dnia: Maj 30, 2021, 17:11:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Taki teraz rośnie kwiat narodu, a będzie jeszcze gorzej. Efekt oglądania Frizów i innych debili. Oczywiście są normalne, poukładane dzieciaki, ale jest ich coraz mniej. Teraz czytałem, że jeden debilny 16-sto latek wlazł do stacji transformatorowej i go poraziło na śmierć. Nagroda Darwina jak nic. Co trzeba mieć we łbie? Ja też miałem 16 lat ale mimo, że nikt mi nie tłumaczył, to wiedziałem, że takich rzeczy się nie robi, bo to niebezpieczne. Lata temu też było w tv, jak 17-sto letnia gówniara wlazła na słup i teraz wegetuje bez obu rąk. Wspaniały pomysł na resztę życia. No i oczywiście płacz, zbiórki na protezy itd. Ostatnio też ta kretynka, co sobie oczy wytatuowała i już na jedno nie widzi, a drugie ledwo co i kwestia czasu, gdy oślepnie całkiem. Oczywiście teraz płacz, zbiórki itd. no przecież źli ludzie ją zmusili. Ja nie wiem, co za trociny teraz dzieciaki mają we łbie. Pokolenie debili i smartfonowych zombie, jak to teraz mówią. Moja siostrzenica chodzi do średniej szkoły i z tego, co siostra mówiła, to większość panienek w klasie, myśli raczej o ruchaniu i odwalaniu jakichś numerów. Ona jest jedną z nielicznych, które chcą się uczyć. Niby zawsze tak było, ale procentowy udział takich osobników był nieco mniejszy. To się chyba nasiliło w ostatnich latach. Tarza prawie każda chce zostać "influencerką" i kosić kasę za nic nierobienie, albo ewentualnie schowup, czy inne tego typu rzeczy. Tylko idiota by poszedł do normalnej pracy, nie?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7865 dnia: Maj 30, 2021, 19:26:45 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Patologia była zawsze, jak i normalni ludzie, z tym że teraz proporcje są odwrotne i ci normalni są marginesem, a patologia wyznacza standardy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7866 dnia: Maj 31, 2021, 23:27:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
No i skończyło się rumowakowanie.

https://motoryzacja.interia.pl/wideo/video,vId,3087651

A pod spodem dyskusja kto dalej zaleciał Polonezem lub DFem
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7867 dnia: Maj 31, 2021, 23:40:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bedzie padal deszcz, cytryny nisko lataja (a z nimi jełopy),
dziwne,ze go na bok skrecilo, zaczal hamowac, ale nie mial  podstawowych systemów typu ABS,ESP,chwdp w takim nowoczesnym wozie, czy ki diabel
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7868 dnia: Czerwiec 01, 2021, 00:20:07 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Normalne w małych Peugeotach i Cytrynach, lekki tył i krótki skok zawieszenia tylnego. Najdrobniejszy ruch kierownicą albo lekko nierówne lądowanie i leci w bok. W pucharach 206 SX masowo kasowali te auta na hopach, tak jak tutaj. Przód przełknął, a tył wyleciał w kosmos:
https://youtu.be/lbctSKmOOYI?t=143

Polonez by tak bokiem nie wyleciał, raczej to przód by podbiło.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7869 dnia: Czerwiec 01, 2021, 06:59:20 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Po prostu za szybko
Dziękować że żadna rodzina chodnikiem nie szła.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7870 dnia: Czerwiec 01, 2021, 22:20:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://motoryzacja.interia.pl/wideo/video,vId,3087651
Az samo sie cisnie na usta, https://youtu.be/2otPPvz41OU

Jakim trzeba być matołem, żeby po mieście latać z takim prędkościami? Z resztą po gęściej zaludnionych wsiach też. Ten tutaj miał najbardziej jaskrawy przykład tego, że samochód jednak nie zachowuje się tak samo niezależnie od prędkości.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7871 dnia: Czerwiec 11, 2021, 11:43:52 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Z gościa jest widzę niezły rzeźnik. O odrdzewiaczu, to chyba nie słyszał. Udało mu się, że nakrętki od pompy poszły, bo by wszystko pourywał. No i nie wiem, jak wy, ale ja do takiej roboty zakładam nieco inny strój, niż krótkie spodenki.
https://www.youtube.com/watch?v=PC15dhZqE4Y

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7872 dnia: Czerwiec 11, 2021, 12:39:13 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przynajmniej rękawice ma podczas pracy  :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7873 dnia: Czerwiec 11, 2021, 13:55:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciekawe,czy przeczyta, to co napisalem, bo inaczej ten silnik dlugo nie pozyje ladowany calym barem,
ogolnie druciarstwo poziom profesjonalny i to nie wynika z oszczednosci czy skompstwa, bo skoro zongluje ECUmasterami (~900pln) to kasy mu nie brakuje,
chyba bardzo lubi spawac, bo robi to jakies 3razy czesciej niz potrzeba

tutaj dla odmiany o 125p pozytywnie https://www.youtube.com/watch?v=ygqDdy9WUXY
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7874 dnia: Czerwiec 11, 2021, 14:15:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
On tam przy końcu coś pisał, że mu jeszcze dołoży jadu. Niby tam uturbiał jakieś inne auta, ale albo robił tak samo, jak tu albo z tym poldkiem, to tak dla jaj i mu to zwisa. Rozwaliła mnie śruba - zaślepka w kolektorze ssącym. Jakbym oglądał Wazzupa. Zostawienie tego zbiornika, to też dobry pomysł. Ale trzeba przyznać, że ma szczęście, bo mu te pordzewiałe śruby ładnie szły, choćby ta nakrętka od filtra paliwa. U mnie, jak nie puściła, tak nie puściła i musiałem kombinować.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7875 dnia: Czerwiec 11, 2021, 15:02:47 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Ja tam bardzo lubię oglądać jego filmy, tutaj jak zwykle zwracacie uwagę do czego by się przyjebać (do spodni, do spawania, do śrub)

Ale można w sekcji komentarzy znaleźć ciekawe wydumki

Cytuj (zaznaczone)
Czemu nie zrobisz w det ekstrapolowania map? Tak jak teraz jeździsz tylko po 1/4 mapy, masz 0 1 albo jedzie albo nie a częściowych uchyleń nic. Jakie masz popychacze już hydro czy manualne? Jak manualne regulacje to kręć to 7000 śmiało. Te silniki przeżywały w motorsporcie nawet 8,5k po wyważeniu korb i zmianie sprężyn zaworowych. Jak wygląda sprawa bloku? Masz zmienione śruby na mocniejsze? Bo może być tak że to nie turbo kopci a jak masz boost to podnosi ci czapke. Jak chcesz kręcić wyżej to większe kółko na pompie wody musisz założyć, bo powyżej 4,500 obrotów ta pompa wody ma dylatacje i będą ci się zapadały gniazda zaworowe. Daj większą chłodnicę, bo jeśli stara chłodnica jest wyliczona na 70kw i 100kw przy wentylatorze a ty masz teraz ok 150koni to daje jakieś 120kw i musisz założyć większą, od slinika o podobnej mocy. Weź to też pod uwagę że tyle boostu ile dokładasz tyle "odelżasz" sprężyny zaworowe, jak zawory masz 35mm ssące to przy 1 barze masz "lżejsze" spręzyny o 10kg a tu rozrząd jest na laskach i bezwład takiego układu ohv jest dużo większy niż ohc. Mówię to żeby nie było sytuacji że zakręcisz 7500 i zrobi ci overboost na 1,5 bara i zawory pocałuja tłoki bo sprężyny ich nie domkną. Mozesz je wyjąć z pieca - sprężyny - i wziąść na wagę i przycisnąć do maksa prasą tak żeby szczelinomierz 0.20 wchodził między zwoje i wtedy że "zważ" , i najsłabsze zamień na "cięższe". W ogóle to przy doładowaniu zwiększ mu luzy zaworowe o połowę, będzie "grał" piec na wolnych ale na booscie unikniesz efektu pływania zaworów - wydłużenia zaworu w prowadnicy z powodu nadmiernego ciepła. Te silniki - 1500 fso- dawało się zrobić na wolnossaku na 120 koni bez większych problemów i wytrzymywały. Fso 1500 turbo dawało radę na 145koniach a dla potrzeby grupy A był wzmocniony do 180 koni i nic się nie działo. Generalnie jak przekroczysz berierę 100 koni z litra zaczną się problemy wyżej wymienione.
Ja bym zrobił to tak - jeśli chcesz mieć koniecznie piec fso- doprowadzić to do stanu jezdnego na codzień na niskim booscie 0,5bar , uporządkować wiązki, ogarnąć chłodzenie większe, skrzynie od beemki(bo polonezowska wysypie się przy 270nm), most z froty A albo z jeepa z lsd ewentualnie z poldka trucka z szperą bo są takie - od tego najdłuższego z brygadówką - ale za to ma mega którkie przełożenie, albo poprostu z e30 wsadzić belkę - do 300 koni 400nm starcza. Rozumiem że chcesz mieć "ori" poloneza więc pomysł z belką i skrzynią raczej odpada. Po takim ogarnięciu, piec na stół w puzzle. Zrobiłbym podkładkę pod podpory wału z aluminium żeby je spiąć do kupy - przy 150 kucach zaczyna "pływać" blok w sensie podpory się koszą i puka wał. Korby z ali kute, coś dobierzesz. Tłoki z włoch kute- tam jest tych "tuningowych" akcesorii pełno. Doważyć to solidnie. Przy turbo nie musisz się zastanawiac nad wałkiem rozrządu, można ale nie trzeba, kanały w głowicy na lusterko, zawory na 3 skosy i też w lusterko, kolektor ssący dorobić nowy - porty dopasowac do głowicy i założyć żeby była to puszka z "trąbkami" w środku. Przepustnice większą  i sztywne węże do turbo ic. Kolektor wydechowy to samo- dopasować do kanałów - asymetryczny - 2 długie kanały 2 krotkie i jak najbliżej głowicy żeby turbo było. W turbo chodzi o to żeby jak najwięcej ciepła ze spalin przekształcić w ciśnienie doładowania a im krótsze kolektory wydechowe tym mniejsze straty. Z kręceniem jak mówiłem wcześniej poważyć sprężyny, sztywniejsze laski, większe luzy, i kręcić 7500. Przy 1 bar na odcince i temp w dolocie poniżej 45st powinno wyjśc okolice 200 koni. Tylko pytanie czy jest jakikolwiek sens tego zabiegu, bo takie dłubanie wyjdzie cie ok 15tyś a za tyle to wsadzisz tam cały napęd z beemki czy forda czy też z hondy i moce rzędu 250+ i pod 400+niuta.[/quote)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7876 dnia: Czerwiec 11, 2021, 15:09:52 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo na peteku to sami fachowcy są,szkoda tyle że za ekranem a spawarkę to tylko na obrazku albo w sklepie widzieli. Gość z filmiku nie tracił czasu na snucie teorii i zbędne pierdolenie jak co poniektórzy tutaj tylko wziął i zrobił,jak wybuchnie to będzie wiedział co poprawić  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7877 dnia: Czerwiec 11, 2021, 15:18:57 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Bo na peteku to sami fachowcy są,szkoda tyle że za ekranem a spawarkę to tylko na obrazku albo w sklepie widzieli. Gość z filmiku nie tracił czasu na snucie teorii i zbędne pierdolenie jak co poniektórzy tutaj tylko wziął i zrobił,jak wybuchnie to będzie wiedział co poprawić  <spoko>
Co nie zmienia faktu, że druciarstwo kole w oczy :)
Mi by było wstyd upubliczniać taki chlew pod maską, ale lepsze to niż kolejny tiktoker czy co tam teraz jest w modzie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7878 dnia: Czerwiec 12, 2021, 20:25:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytuj (zaznaczone)
z poldka trucka z szperą bo są takie - od tego najdłuższego z brygadówką - ale za to ma mega którkie przełożenie,
niezly slowotok, w liczby z deka pudluje, ale porusza prawdziwe kwestie - szkoda, ze wiekszosc nie na temat filmu, bo wychodzi z tego jakis bigos,
jakby wyplul z siebie rozne informacje zabrane w roznych miejscach

ale dla tych, ktorych przekonal, to sprzedam most z ROYa, czyli ze szpera ;]
cena 10pln plus gratis buda - gratis obowiazkowy na umowe sprzedazy ;>


jak wybuchnie to będzie wiedział co poprawić
albo i nie, bo w sumie to kiedy rozpieprzenie czegos nauczylo kogos poprawnego dzialania ?
moze nauczyc jak nie rozpieprzyc drugiego egzemplarza, a i to nie kazdego,
na razie to kolo ma szczescie, ze z takim obchodzeniem sie z benzyna jeszcze nie splonal zywcem , bo stygmatow na dlonie juz sie dorobil grzebiac we wtyczce

co do spawania, to gdy widze ciecie rury na plasterki i nastepnie spawanie z tego kolektora zamiast kupic kilka kolanek hamburskich, to musle : skrajne oszczednosci, czyli dziadowanie,
ale gdy pozniej widze nowego ecumastera za tysiaka, to moj mozg doswiadcza tak duzego dysonansu poznawczego, ze jedyne okreslenie jakie jestem w stanie dopasowac to : bardzo lubi spawac,
nic innego nie przychodzi mi na mysl, nawet z obszernego zestawu wulgaryzmow nie moge nic dopasowac  <mysli>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7879 dnia: Czerwiec 13, 2021, 00:42:23 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
,jak wybuchnie to będzie wiedział co poprawić

Jak wybuchnie, to co do zasady będzie to dowód że pierdolenie nie było zbędne, bo popełnił błąd na etapie projektowania.

ciekawe,czy przeczyta, to co napisalem, bo inaczej ten silnik dlugo nie pozyje ladowany calym barem,

Przy tej ilości komentarzy raczej nie. Ja osobiście Twojego komentarza nie znalazłem.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E