Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1304125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8100 dnia: Listopad 10, 2021, 11:02:51 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Mam szczerą nadzieję, że do 2035 upadnie zarówno UE jak i cała ta elektro-utopia...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8101 dnia: Listopad 10, 2021, 12:30:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Normy Euro dojadą silniki spalinowe szybciej niż to wejdzie w życie.
Przykład, Fiat Tipo na ten rok, już nie ma 1.4 ani 1.4 turbo. Jedyny silnik to 1.0 w aucie o masie Poloneza.

Mam szczerą nadzieję, że do 2035 upadnie zarówno UE jak i cała ta elektro-utopia...

Upadnie, nie upadnie, jak wzrośnie temp o te kilka stopni i pójdzie pustynnienie to w samej Polsce będzie mieszkać z milion migrantów z Afryki.
Jak to wygląda w praktyce, to widać w UK. Pół miasta to syf, kiła i mogiła, wiele osób nawet nie zna języka, roweru nieprzypiętego na 30 sekund nie można zostawić, a napaści są na porządku dziennym.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8102 dnia: Listopad 10, 2021, 15:31:58 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ale to i tak lepiej niż w Polsce...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8103 dnia: Listopad 10, 2021, 17:01:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Mam szczerą nadzieję, że do 2035 upadnie zarówno UE jak i cała ta elektro-utopia...
i co, masz zamiar umrzec do tego czasu, czy bedziesz zarl kamienie popedzany batem przez swojego pana ?
naprawde nie trudno przewidziec dla RParafialnej konsekwencje nie skrepowania kajdanami UE


Po cichu, bez rozgłosu...

https://francuskie.pl/polska-podpisala-zobowiazanie-o-zakazie-sprzedazy-samochodow-spalinowych-w-2035/
jaki fakap, pewnie A.Dupa myslal, ze chca od niego autograf i podpisal ;>
chociaz nic nie musial myslec, po podpisuje odruchowo,

jednak to nic nie zmienia w przypadku takiego potentata marek samochodowych jakim jest RParafialna - jakie samochody nie elektryczne chcialbys kupic, jezeli nikt w okolicy nie bedzie ich produkowal ;]

trzecia sprawa, to podpisanie jakies deklaracji oznacza tylko tyle, ze pisuary nie beda jej przestrzegac,
wiec pilka ciagle jest w grze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8104 dnia: Listopad 10, 2021, 17:16:10 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
i co, masz zamiar umrzec do tego czasu, czy bedziesz zarl kamienie popedzany batem przez swojego pana ?
naprawde nie trudno przewidziec dla RParafialnej konsekwencje nie skrepowania kajdanami UE


Nie rozumiem Twojej uwagi. Żyć zamierzam jak najdłużej, odżywiać staram się jak najlepiej. W pracy ludzie raczej mnie cenią, nie czuję nad sobą niczyjego bata.

A co do polityki od pewnego czasu się zdystansowałem, staram się nie przywiązywać do niej emocji, co i Tobie polecam, bo i tak nie mamy większego wpływu na to co się dzieje dookoła a za stracone nerwy nikt Ci nie zapłaci. Co nie zmienia faktu, że nie jestem zwolennikiem UE w kształcie jaki obecnie ona reprezentuje i nie podoba mi się bat UE nad Polską. I w tej kwestii również zdania raczej nie zmienię.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8105 dnia: Listopad 11, 2021, 03:53:49 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Co nie zmienia faktu, że nie jestem zwolennikiem UE w kształcie jaki obecnie ona reprezentuje i nie podoba mi się bat UE nad Polską. I w tej kwestii również zdania raczej nie zmienię.

O ile sam nie jestem zwolennikiem UE w obecnym kształcie, to nie rozumiem jaki konkretnie bat Ci przeszkadza? Jesteś zły że UE karze nas za to że polski rząd łamie polskie prawo?
Ale to i tak lepiej niż w Polsce...

To teraz wyobraźmy sobie co będzie w Polsce, jak zamiast zalet, połączymy wady obu krajów...
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2021, 03:58:25 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8106 dnia: Listopad 11, 2021, 08:28:52 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
To młodzieży w was nadzieja, trzeba stworzyć partię ogólnoeuropejską, zrzeszającą wszystkich światłych młodych ludzi, która przedstawi program spełniający ich poglądy i potrzeby, i na nią głosować, żeby pognać zramolałych dziadków , którzy usadowili się na partyjnych posadach i myślą, że ich nic nie ruszy. Czyli proletariusze wszystkich krajów łączcie się i do roboty w tworzeniu nowej rzeczywistości.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8107 dnia: Listopad 11, 2021, 12:59:49 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2077
To młodzieży w was nadzieja, trzeba stworzyć partię ogólnoeuropejską, zrzeszającą wszystkich światłych młodych ludzi, która przedstawi program spełniający ich poglądy i potrzeby, i na nią głosować, żeby pognać zramolałych dziadków , którzy usadowili się na partyjnych posadach i myślą, że ich nic nie ruszy. Czyli proletariusze wszystkich krajów łączcie się i do roboty w tworzeniu nowej rzeczywistości.
Haha i myślisz, że naród Niemiecki pozwoli by przestać wyzyskiwać Polskę, Czechy, Słowację i Ukrainę ? Przestać doić ościenne państwa ze specjalistów ?
Realizować swoimi firmami inwestycje w tych krajach robione rękami podwykonawców z krajów rodzimych, a zysk transferować do kraju "matki" ?
Jeśli masz nie ograniczony budżet (państwowy + korpo) to możesz zrobić wszystko. Stworzyć partię, wynająć ludzi i zorganizować cały wachlarz możliwości do głosowania. Tylko zawsze efekt jest taki sam.
Polska łamie prawo i swoje i UE jak jest wygodnie UE i korpo. Nigdy w obronie obywateli. Zawsze w obronie interesów, dając ułudę walki o wspólne dobro . .. 

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8108 dnia: Listopad 11, 2021, 21:06:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jak inżynier czy naukowiec nie ma w Polsce perspektyw zdobycia już nawet nie dobrze płatnej, ale chociaż satysfakcjonującej pracy, to nic dziwnego że ucieka.
Nawet jak ktoś próbuje coś zrobić na własną rękę to nasze własne państwo go udu... jak polskie firmy które chciały robić własne drony czy samoloty.

Zanim zaczniemy oskarżać innych, powinniśmy się przyjrzeć temu jak sami organizujemy własne państwo, i jaki to ma wpływ na możliwości zrobienia czegoś tutaj. Nie ma co winić Niemców że korzystają z okazji żeby zdobyć ludzi którzy są im potrzebni, to naturalny zdrowy instynkt przetrwania. Zamiast obrażać się na innych, trzeba tak urządzić własny kraj, żeby ludzie nie chcieli z niego uciekać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8109 dnia: Listopad 11, 2021, 21:35:52 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
trzeba tak urządzić własny kraj, żeby ludzie nie chcieli z niego uciekać
Mądre słowa, niestety, ale tak coś, to nie w kraju złodziei i kombinatorów (nie mówię o wszystkich ludziach).

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8110 dnia: Listopad 11, 2021, 21:55:18 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2077
trzeba tak urządzić własny kraj, żeby ludzie nie chcieli z niego uciekać.
To jak to zrobisz jak wszystkie partie są opłacone przez koncerny ?
Poszalejesz 2 dni a potem na 5 musisz iść pracować bo upadniesz z głodu.
Od lat mnie zastanawia, z czego żyją ci celebryci z opozycji patriotycznej. Co dzień w innej TV . To z czego żyją ?
Miałeś już Kukiza, Palikota, Petru, obecnego Prazydenta. Osoby totalnie nie znane, nie zasłużone i w 3 miesiące spektakularne poparcie i wizyty w dużych telewizorach.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8111 dnia: Listopad 11, 2021, 21:55:30 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo unia europejska to odpowiednik kochanej komuny, kiedyś słuchaliśmy Moskwy teraz Brukseli. Śmiać mi się tylko chce jak widzę strajkujących rolników przeciwko uni w traktorach które mają dzięki dotacjom  <lol2> Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy ale jedno trzeba zostawić że gdyby nie unia to byśmy byli w takiej dupie jak Ukraina albo i mocniej,dziurawe drogi i kibel na zewnątrz  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8112 dnia: Listopad 11, 2021, 21:58:48 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2077
Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy ale jedno trzeba zostawić że gdyby nie unia to byśmy byli w takiej dupie jak Ukraina albo i mocniej,dziurawe drogi i kibel na zewnątrz
To by zależało od nas. Jakoś najwięcej nowych aut sprzedało się w 1999 i wtedy nie było UE. Nie było biurokracji, była obniżona akcyza na alkohol i fajki. Obniżono CIT.
Nie wiem czym to UE się tak zasłużyło. Przyjechali z zachodu i zaczęli nam budować drogi ? Przyjechali i szkolili jak to robić inżynierów ? Sami to zrobiliśmy za własną kasę, oddając przy okazji część naszego przemysłu i 80% detalicznego rynku spożywczego.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8113 dnia: Listopad 11, 2021, 22:05:35 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Mnie to ugułem nie rusza ale do roboty jadę po drodze ekspresowej wybudowanej z dotacji UE, zboże dla zwierząt kupuję od rolnika który je zebrał kombajnem z dotacji UE. Herbaciarze chcieli wyjścia z uni i co? Teraz się zabijają o bochenek chleba czy litr paliwa  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8114 dnia: Listopad 11, 2021, 22:10:24 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2077
Mylicie UE z traktatem z Schengen.
Szwajcaria nie jest w UE ale ma podpisany traktat. Może sobie wozić towary bez cła i przemieszczać się po UE na dowód.
Maja drogi, nawet paliwo i chleb . Chiny też o UE nie słyszały a się rozwijają.
UE daje kasę, którą wcześniej zabrała w składce. Pomyśl co byś zrobił , jak by Morawiecki wystąpił w TV i powiedział, że na Ukrainie nie ma dróg i musimy im wybudować za darmo. Następnego dnia były by zamieszki. To czemu oczekujesz, że Niemcy by się zgodzili budować u nas drogi za free... No coś tu nie gra matematycznie. Nie ma darmowych obiadów.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8115 dnia: Listopad 11, 2021, 22:33:49 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Chcesz być wyrżnięty nie możesz kwiczeć. Myślę że o dobre kilka dziesięcioleci za późno żebyśmy mogli coś pyskować. Ten chory kraj jest na tyle pod ścianą że nawet niema się od czego odbić
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2021, 22:35:40 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8116 dnia: Listopad 11, 2021, 22:42:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak inżynier czy naukowiec nie ma w Polsce perspektyw zdobycia już nawet nie dobrze płatnej,
Dobrze płatna praca to pojęcie względne.  Zachodnie korpo "dobrze placi" bo ono wypłatę dla polskiego pracownika przelicza na euro i porównuje z analogicznym stanowiskiem w kraju macieżystym. Korpo na naszych pracownikach oszczędza 4-5 razy, a nasi się cieszą bo dostają coś koło ichniejszego minimum krajowego, ale u nas i tak to jest ~10k zł. Natomiast rodzime firmy też mogą "dobrze płacić", ale względem swoich możliwości, np. 2,5x naszego minimum krajowego, czyli ~1000 € co prawdopodobnie na zachodzie uchodziłoby za wypłatę poniżej minimum egzystencjonalnego.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8117 dnia: Listopad 11, 2021, 23:10:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
To jak to zrobisz jak wszystkie partie są opłacone przez koncerny ?

Ostatnio to chyba przez koncerny Ukraińskie, bo podnoszenie płacy minimalnej i zapowiedzi podniesienia do 4 tys. wypłaszają produkcję z kraju, m.in. tam.
Powiedzmy jednak że by tak było, ba nawet na pewno do jakiegoś stopnia tak jest, bo duże koncerny lobbują w każdym rządzie, a każdy normalny rząd popiera swoje firmy i kiedyś robiliśmy tak samo.
Myślisz że skąd się wzięło coś takiego jak Kozacy? Bo jak chłop uciekał od pana, albo ktoś popełnił przestępstwo, to uciekał na Ukrainę, bo tam nikt nie chciał go ścigać bo lokalni wielmoża potrzebowali ludzi do orania ziemi. To że silniejsi gracze wyzyskują słabszych to naturalna kolej rzeczy, i zamiast narzekać że to robią, trzeba się było zastanowić jak się przed tym bronić.

Wszystko pierwszorzędnie zepsuto na początku lat 90, kiedy ze względów ideologicznych pozbyto się wszystkich ludzi którzy mieli jakieś pojęcie o kierowaniu państwem. Zamiast wykorzystać że pod koniec lat 80 byliśmy militarnie naprawdę silni, i sprzedać pokój za długi, a Polakom dać czas na nauczenie się kapitalizmu i uciułanie jakichś funduszy, wpuściliśmy rekiny do swojego stawu rybnego, i teraz się dziwimy że nam wszystko wybiły.
Niestety, tak to jest kiedy zamiast się naradzić i wspólnie próbować rozwiązać problem, w pierwszej kolejności prowadzi się walkę polityczną na własnym podwórku. Polski przemysł musiał zostać przejęty bo był finansowo i administracyjnie słabszy. Ale nawet przy tak kiepskim rozegraniu jakie wykonaliśmy, skala zniszczeń znowu była naszą winą, bo mieliśmy do dyspozycji od WE mechanizmy protekcjonistyczne, tylko żeby ich użyć nie można było przy każdej zmianie rządu robić czystki politycznej, a z powodu częstych zmian rząd, oznaczało to czystkę na stanowiskach nawet co roku.

Tak samo było z reprywatyzacją byłego majątku żydowskiego. W latach 90 i po roku 2000 pooddawaliśmy setki nieruchomości obywatelom USA zupełnie niepotrzebne, bo w trakcie czystek w latach 90. wywalono "komuszych" urzędników którzy orientowali się w starych traktatach oraz wiedzieli co jest w archiwach. Sprawa wyhamowała dopiero jak ci emeryci już w czynie społecznym przypomnieli o umowie indemnizacyjnej z 1960 roku.

Miałeś już Kukiza, Palikota, Petru, obecnego Prazydenta. Osoby totalnie nie znane, nie zasłużone i w 3 miesiące spektakularne poparcie i wizyty w dużych telewizorach.

Tak samo jak Idolki w Japonii, istnieją firmy które rekrutuje i szkoli osoby do pracy na świeczniku, i z dnia na dzień dziewczyny i chłopaki bez żadnego dorobku artystycznego zostają gwiazdami muzyki. Tam to poszło tak daleko że przemysł niby rozrywkowy, a nazwy niektórych zespołów muzyczno-tanecznych są jak numer części w katalogu, np. AKB48, SDF48, SKE48 itd.

Jak to się dzieje że ci ludzie są nagle wypromowywani, to pokazał Przemysław Wipler który powiedział że po prostu zapłacił kilkadziesiąt tysięcy zł za sfałszowanie sondaży i dzięki temu był przez chwilę trzecią siłą polityczną w Polsce, tylko pieniędzy zabrakło żeby pociągnąć to dalej.
Stare partie pieniędzy mają w bród i to na każdym szczeblu, nie tylko z dotacji. Sam jak na praktykach studenckich pracowałem w sztabie partyjnym to słyszałem rozmowę sekretarza okręgu z jakimś typem że "Jureczkowi już żadnej roboty nie załatwi, bo gdzie nie pójdzie to coś spierdoli. Zrobiłem go prezesem wodociągów, to zrobił taką aferę że w prasie piszą."
W połączeniu z polskim ustrojem, gdzie masz próg 4% do dotacji, 5% do wejścia i metodę d'Hondta gdzie każda mała partia traci głosy na rzecz większej, musiała wytworzyć się oligarchia. I kto to zrobił? My, sami sobie wprowadziliśmy taki system.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8118 dnia: Listopad 11, 2021, 23:13:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Dobrze płatna praca to pojęcie względne.  Zachodnie korpo

Oczywiście, ale to już szerszy problem, wynikający z podaży siły roboczej. Ostatnio słyszałem że Hindusi szturmują międzynarodowy rynek IT, i wygryzają Polaków, bo Polacy zażyczyli sobie 70% stawek amerykańskich, a IT to taka dziedzina gdzie w sumie mało ważne gdzie kto mieszka. Podobnie ze znaczną częścią księgowości, gdzie np. firmy z Holandii posyłają dane do Polski żeby Polacy to ogarnęli.
To że inżynierowie na Zachodzie zarabiają naprawdę dobrze, to wynik różnego rodzaju ulg i dotacji jakie państwa przyznają swoim firmą za pracę badawczo-rozwojową, bo dzięki temu zysk z patentów zostaje w tych krajach, w uproszczeniu mówiąc.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8119 dnia: Listopad 12, 2021, 05:23:17 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Innymi słowy. Mieliśmy pecha że nie urodziliśmy się Niemcami...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.