Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296341 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6000 dnia: Lipiec 31, 2018, 18:16:07 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
https://www.facebook.com/polonezemdookolapolski/ - wiśniowe atu, widziane dzisiaj w Białymstoku. Odbijało na Augustów. :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6001 dnia: Sierpień 06, 2018, 21:25:09 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Myślałem, że przeczytany kilka tygodni temu artykuł o krótkich numerach dla amerykańcy to jakiś blef, a tu proszę bardzo:
http://platesmania.com/pl/nomer11694005
Ciekawe, dla ilu samochodów wystarczy tych tablic.  <marzyciel> Chyba tylko tyle ich będzie, co dla uprzywilejowanej kasty, coby się wyróżnić z "ciemnego ludu", jak u Arabów. :P

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6002 dnia: Sierpień 06, 2018, 21:34:05 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie zamontowałbym tego szpetnego badziewia nawet za dopłatą, już lepiej się tłumaczyć policji i dorobić "polsko-amerykańskie". Ot, wytwór narodu, który jest z plastyką na bakier.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6003 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:14:22 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ciekawe, dla ilu samochodów wystarczy tych tablic. 
Cytuj (zaznaczone)
Łączna pojemność rejestracyjna – 17 379 kombinacji dla każdego wyróżnika województwa.

Widziałem takie to to już w połowie lipca, na kilku samochodach i mi tam się to akurat całkiem podoba, jakbym mógł to bym sobie takie do PN'ów założył, ale niestety już nie mogę ;/

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6004 dnia: Sierpień 07, 2018, 06:43:51 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło

Cytuj (zaznaczone)
Łączna pojemność rejestracyjna – 17 379 kombinacji dla każdego wyróżnika województwa.


Nie wiem, skąd ta liczba. Tuaj masz kombinacje z powtórzeniami 3-elementowe zbioru 30-elementowego (20 liter i 10 cyfr). Na szybko wyszło mi 4960, i to  przy założeniu, że w wyróżniku pojazdu będzie mogła znaleźć się taka kombinacja jak "H U J" albo trzy zera, co w praktyce daje nam już dwie kombinacje mniej.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6005 dnia: Sierpień 07, 2018, 08:47:31 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Sorry; mój błąd. To się liczy z wariacji, bo kolejność znaków ma znaczenie - wtedy faktycznie więcej wyjdzie...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6006 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:31:18 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
U mnie w okolicy jest np. K 1X1 a jest jeszcze kilka kombinacji, na wikipedii do sprawdzenia w kilka sekund.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 09:57:32 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6007 dnia: Sierpień 11, 2018, 21:15:49 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6008 dnia: Sierpień 12, 2018, 11:13:20 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6009 dnia: Sierpień 12, 2018, 17:11:40 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6010 dnia: Sierpień 12, 2018, 20:05:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przyznac sie kto tu ma pomaranczowego borka z nowkami zielonymi szybkami i tym samym zagral w tej superprodukcji ;]
flaga piracka genialna, moze jakis sprzedawca podlapie pomysl i bedzie mozna kupic na alledrogo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6011 dnia: Sierpień 12, 2018, 22:07:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Niedługo, to chyba sam autor kanału, będzie takie koszulki sprzedawał.Ja osobiście, to pewnie bym wolał taką z tym minuso-plusoroverem z napisem, "Biała mewa" Może to nazbyt nachalne nawiązane do twórczości Cypisa (gdyby nie ścieżka dźwiękowa, to nikt by się nie połapał) ale jednak coś w tym jest, bo taki biały orciari z roverem, to jest coś.Wszak, jeden z bywalców forum, ma takiego w avatarze.
Ale trochę skopali tego roverka, bo niby caro orciari, ale tył trochę plusowy i z jednej strony naklejka caro plus, a z drugiej, minusowe 1.4GLI 16v.
Łezka mi się w oku kręci na wspomnienie mojego capri  <beczy>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6012 dnia: Sierpień 12, 2018, 23:03:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Nie zrobi kariery tłukąc w kółko temat Polonezów. Poza tym te filmy wokół czego innego powinny się kręcić, tj. wokół codziennych zachowań.

Pomijam już to że nosacze dawno się przesiadły na Passaty TDI.

No ale to produkcja nie do mnie skierowana. Rzadko coś oglądam. Ostatnio koreańskie dramaty. W TV puszczają ostatnio serial "Cesarzowa KI"

Na Tele 5 leciał też kiedyś wspaniały dramat "Łowcy niewolników". (Chuno)

Chciałem  to kupić, ale niestety znalazłem tylko u tych drani z Amazona, poza tym 250 euro za płyty to jednak lekka przesada, więc zostało mi piractwo w niskiej rozdzielczości.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6013 dnia: Sierpień 12, 2018, 23:40:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
koreańskie dramaty
Zdecydowanie nie moja bajka.Ja tam raczej wolę amerykańską masową papkę, jak większość, ale to dobra rozrywka.Ale co kto lubi.Arnold Boczek np. lubi mongolski balet.Nie oceniam.
A co do nosaczy, to tak, częściowo masz rację, ale poczekajmy, może się ogarnie.A że teraz podobne towarzystwo jeździ paskami, to fakt.Audiczkami też.Cieszy mnie niezmiernie fakt, że już nie spotyka się nowych filmów z upalania/katowania po polach/lasach polonezów, gdyż ich miejsce, zajęły pojazdy klasy "premium" jak paski i jakieś a4.Tego teraz na pęczki jest, bo to przecież starocie już, jak by nie patrzeć, choć wygląd jest mylący, porównując je do poloneza.Lata lecą i te najstarsze egzemplarze, są dostępne dla każdego, a więc i dla osobników, którzy gustują w zabawach typu drift po polu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6014 dnia: Sierpień 12, 2018, 23:57:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A lubi tutaj ktoś klasykę Ormiańskiego kina?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6015 dnia: Sierpień 13, 2018, 06:27:29 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tak, zwłaszcza czarne komedie.  <z jezorem> Klasyka to chyba jeszcze ZSRR.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6016 dnia: Sierpień 13, 2018, 09:53:29 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
A lubi tutaj ktoś klasykę Ormiańskiego kina?

Nie zetknąłęm się jeszcze. Możesz coś polecić?

ak, zwłaszcza czarne komedie.  <z jezorem> Klasyka to chyba jeszcze ZSRR.

Ja bym chciał z kina ZSRR obejrzeć np. film "Wyzwolenie" - zdaje się że to tam jest scena bitwy pod Kurskiem, gdzie musieli chyba przezbroić w sprzęt IIWŚ cały batalion, bo plany filmowe są takie szerokie jakich w żadnym filmie wojennym nie ma, i tam faktycznie po horyzont są pożary, wybuchy, czołgi różnych typów i jeszcze po niebie latają Iły-2.
Raz też oglądałem jakąś sowiecką komedię gdzie szukali jakiegoś skarbu- rzecz w tym że była tam bardzo długa sekwencja pościgowa z czerwonym Moskwiczem, no i powiem że większość pościgów temu do pięt nie dorastał. Poziom Bullita czy The Burglars.

Teraz Rosjanie nakręcili dwa filmy które też dobrze się zapowiadają. "T-34" i jeszcze jakiś inny film... też o T-34. Zwłaszcza ten drugi zapowiada się na niezłą bujdę bo wymyślili że ludzie z fabryki w Charkowie mają przeprowadzić dwa pierwsze prototypy T-34 na prezentację w Moskwie, a po drodze napadają ich oddziały zdrajców i niemieckich agentó  <lol2>


Zdecydowanie nie moja bajka.Ja tam raczej wolę amerykańską masową papkę, jak większość, ale to dobra rozrywka.

A oglądałeś?  ;> Np. w Chuno (Łowcy niewolników), w każdym odcinku jest dużo efektownych scen walki. Generalnie trup się ściele gęsto, a krew płynie strumieniami, tylko że w przeciwieństwie do amerykańskich filmów, aktorzy mają szanse zaprezentować umiejętności aktorskie i bardzo dobrze im to wychodzi.
Poza tym jest to bardzo ładnie sfilmowane i fabuła ciekawa. Na mnie jednak największe wrażenie zrobiły dwie rzeczy których na ogół się w inny produkcjach nie widzi: Po pierwsze świat Chuno jest realistycznie złożony, nie ma jednego bohatera czy grupy która cośtam robi, tylko są różne równoważne grupy które coś robią i czasami ma to na siebie wzajemne przełożenie. Z jednej strony są rywalizujące grupy łowców niewolników, z drugiej niewolnicy którzy uciekają, z trzeciej tacy którzy strzelają do możnych, są kupcy, złodzieje, urzędnicy wmieszani w akcję przez przypadek, są zniewoleni żołnierze wrobieni politycznie którzy chcą się uwolnić, skorumpowani ministrowie, posłowie z Chin którzy się wtrącają- oglądając nie widzi się liniowej fabuły na papierze, tylko żyjący świat.

Poza tym każda postać ma realistycznie złożoną psychikę- to nie jest szkic ani jakiśtam bohater który wiadomo że musi cośtam zrobić, tylko odnosisz wrażenie że widzisz żywego człowieka który reaguje w różny, czasem niespodziewany sposób na sytuacje tak i ważne jak i nieważne dla wątku (później często się okazuje że ta nieistotna decyzja zmienia przebieg akcji bo wpływa na to co zrobią kolejne osoby), albo niby coś chce zrobić, potem okazuje się że ukryty cel jest inny, ale w międzyczasie wydarza się coś co powoduje reakcję psychiczną i postać w efekcie robi jeszcze co innego albo właśnie to co miało być tylko przykrywką.
Jak skomplikowanie by to nie brzmiało, wcale to nie męczy ani się nie dłuży, ogląda się naprawdę bardzo ciekawie.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2018, 09:57:56 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6017 dnia: Sierpień 13, 2018, 13:12:54 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999


Ja bym chciał z kina ZSRR obejrzeć np. film "Wyzwolenie" - zdaje się że to tam jest scena bitwy pod Kurskiem, gdzie musieli chyba przezbroić w sprzęt IIWŚ cały batalion, bo plany filmowe są takie szerokie jakich w żadnym filmie wojennym nie ma, i tam faktycznie po horyzont są pożary, wybuchy, czołgi różnych typów i jeszcze po niebie latają Iły-2.


Ogólnie to serię Wyzwolenie (5 cześci jak dobrze pamiętam) bardzo polecam. Oczywiście nie zabraknie tam Czerwonej propagandy, ale jakby nie patrzeć w każdym filmie wojennym znajdziemy troszkę propagandy gloryfikującej daną stronę, bo każdy naród chce się z tej najlepszej przecież pokazać. :P

Tak jak piszesz Banned efekty mnie tam powaliły i choć są niedopracowania tak chylę czoła przed nimi, że chciało im się w takiej ilości i tak dokładnie (jak na tamten czas i możliwości) odtworzyć Tygrysy czy Pantery (choć jak dobrze pamiętam to w bitwie na łuku Kurskim Pantery i Tygrysy razem nie walczyły i tutaj moim zdaniem jest błąd, bo Pantery były jak dobrze pamiętam użyte tylko w Armii Południe gdzie Tygryski w Armii Północ i Centrum, ale mogę się mylić - nie mam książek na ten temat pod ręką), gdzie w filmie Bitwa o Ardeny (Battle of the Bulge) byli tak leniwi, że nawet im się nie chciało M48 Pattonów nawet w jakiś sposób przerobić na Tygrysy Królewskie poza namalowaniem krzyży...

Na internecie jest ten film do pobrania jak dobrze pamiętam, bo z 8 lat temu go ściągałem chyba z Torrentów albo Chomikuj. No i najważniejszy smaczek - gra tam Englert i Pieczka jak dobrze pamiętam. :D
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6018 dnia: Sierpień 13, 2018, 18:32:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Oczywiście nie zabraknie tam Czerwonej propagandy, ale jakby nie patrzeć w każdym filmie wojennym znajdziemy troszkę propagandy gloryfikującej daną stronę, bo każdy naród chce się z tej najlepszej przecież pokazać. :P

Z czerwoną propagandą jest o tyle dobrze że ona często w ogóle się nie kryje z byciem propagandą, aż się można pośmiać
https://www.youtube.com/watch?v=TgzrI1okwrQ


Oglądałem swego czasu film czechosłowacki, Tankowa Brigada, był tam czołg "Janosik" (który zawsze obrywał przy pierwszej okazji), i tam ta propaganda była strasznie ordynarna, po prostu miałeś scenę i od razu widziałeś że chodzi o to że ci mają być dobrzy, a ci źli, np. przedstawiciele rządu przy Aliantach pokazani jak schwarzcharaktery na jakimś wczesnym westernie.

M48 Pattonów nawet w jakiś sposób przerobić na Tygrysy Królewskie poza namalowaniem krzyży...

Battle of the Buldge to był w ogóle film o niskim budżecie jak na takie przedsięwzięcie. Tam były gorsze rzeczy, np. bitwę czołgową rozegrano praktycznie na pustyni (bo taki plener mieli w Hiszpanii udającej Ardeny), czołgi zastępowaly artylerię, Tygrysy jeździły na ropie, albo jak amerykański czołg dostał wieżę to ona jakby się stopiła ale ranni zostali ci co byli w kadłubie, a a gościu z wieży był nietknięty i meldował przez radio które wystawało z czołgu  <lol2>

A już nie pomnę amerykańskiej wersji Taras Bulby- wprawdzie ta książka to bujda od początku do końca, ale im się nawet nie chciało sprawdzić jak to powinno wyglądać. Zrobili tam jakąś niby husarię która wyglądałą jak pomalowana złotą farbą straż pożarna z piórami z kabaretu, a walczyli czymś co wyglądało jak zaostrzone kije bejsbolowe  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2018, 18:37:29 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6019 dnia: Sierpień 13, 2018, 22:54:59 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
TV puszczają ostatnio serial "Cesarzowa KI"

Oglądałem, szczerze mogę polecić :) . Zalecam wersję z napisami https://www.dramaqueen.pl/drama/koreanska/empress-ki/ .