Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296290 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6620 dnia: Lipiec 18, 2019, 14:26:12 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari

Zastanawia mnie tylko, skąd takie myślenie się bierze w narodzie, który teoretycznie ma za sobą czasy, w których prawo było wyjątkowo kretyńskie, i każdy wiedział, że szacunek do niego i respektowanie go nie ma sensu (pomijając skrajne przypadki jak np. jazdę po pijaku, czy niszczenie publicznego mienia), a do tej pory zakazów/nakazów nie ubywa, a przybywa, niektórych mądrych (obowiązek jazdy w pasach), niektórych nie, ja ten powyżej.

Nasze kiepskie położenie jako kierowców wynika z tego, że jako grupa społeczna nie posiadamy samoświadomości swojej przynależności do tej grupy. Zaryzykuję, że 95% kierowców czy posiadaczy aut w ogóle nie myśli tego typu kategoriami. Ludzie identyfikują się z klubem sportowym, miastem, krajem czy nawet osiedlem, ale nie identyfikują się z byciem kierowcami. Gdyby zaczęło to do nich docierać, może zaczęto by tworzyć prawo pod kierowców, albo chociaż robić nam jakieś obietnice ;)

Naród jako ogół niestety ma problemy z myśleniem, poza tym prawo powinno być jasne, proste i przejrzyste a u nas poza prawnikami nikt o prawie nie ma pojęcia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6621 dnia: Lipiec 18, 2019, 21:35:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wgl mając na uwadze poniższe myślę, że następnym "przystankiem" będzie nowelizacja nakładająca karę za to co podkreśliłem.
Cytuj (zaznaczone)
W dotychczasowych przepisach Prawa o ruchu drogowym powyższe terminy nie były
określone. Zakłada się, że taki instrument prawny przyczyni się do poprawy przestrzegania
przez właścicieli pojazdów obowiązku złożenia wniosku o rejestrację, wyrejestrowanie
pojazdu w określonym terminie czy też ustawowego terminu zawiadomienia o nabyciu,
zbyciu pojazdu czy zmianie stanu faktycznego wymagającego zmiany danych w dowodzie
rejestracyjnym
. W konsekwencji powinno to wpłynąć również na poprawę warunków
legalnego obrotu pojazdami i referencyjność danych gromadzonych w centralnej ewidencji
pojazdów prowadzonej przez ministra do spraw informatyzacji.
Określono również sankcję w przypadku niezarejestrowania lub wyrejestrowania
pojazdu w wysokości do 1000 zł.

Dla zainteresowanych omawiana nowela: http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/D93E2EC25F2D169EC12584150048B6E5/%24File/3495.pdf

Przykre jest to, że ci idioci na prawdę myślą, że ustawą można zmienić wszystko. Ciekawe czy jakby stworzyć odpowiednio duży ruch społeczny, to czy przegłosowaliby ustawę nakazującą wschód słońca o 20:15 a zachód o 11:55, w końcu "Zakłada się, że taki instrument prawny przyczyni się do poprawy przestrzegania prawa" :)

Nasze kiepskie położenie jako kierowców wynika z tego, że jako grupa społeczna nie posiadamy samoświadomości swojej przynależności do tej grupy. Zaryzykuję, że 95% kierowców czy posiadaczy aut w ogóle nie myśli tego typu kategoriami. Ludzie identyfikują się z klubem sportowym, miastem, krajem czy nawet osiedlem, ale nie identyfikują się z byciem kierowcami. Gdyby zaczęło to do nich docierać, może zaczęto by tworzyć prawo pod kierowców, albo chociaż robić nam jakieś obietnice 
Trzeba postawić sprawę jasno, Polska a właściwiej duże miasta są już w pierwszym świecie i stąd pojawiają się problemy pierwszego świata. Czwarta władza też dokłada swoją cegiełkę bałamucąc ludzi, że "na zachodzie to tak i srak", "bezpieczeństwo najważniejsze" etc.
W ogóle czytając niektóre przepisy nabrałem przekonania, że ustawy pisze się pod duże miasta, a to że obowiązują na terenie całego kraju, gdzie ich istnienie jest bezcelowe i bezsensowne - trudno "cwaniakom trzeba ukrócić"...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6622 dnia: Lipiec 20, 2019, 00:18:59 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
No i to jest szczera prawda:

https://demotywatory.pl/4937783/Ten-wpis-polubilo-juz-14-tys-internautow-Nauczyciel-konczy-ze
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=967183413673725&set=a.359995211059218&type=3&theater


Sam chciałem zostać nauczycielem. Lubię uczyć, dużo się uczyłem o metodach nauki. Dzieciak który dostawal dwóje i jedynki, po paru tygodniach pracy ze mną, dostał piątkę i nie dostawał nigdy oceny nigdy niższej niż 3, mimo że leń był patentowany. Inny chłopak, który chciał się uczyć, nie znał angielskiego ni w ząb, był cztery klasy do tyłu z umiejętnościami i nie potrafił napisać nic, po 8 miesiącach zaczął sam pisać dobre teksty i rozwiązywać testy na 80-90% Aha, dodam że z nikim nie pracowałem więcej niż 2 godziny w tygodniu.
Jak przeczytałem, co się rzeczywiście robi, pogadałem z kolegą nauczycielem, jakie są zarobki i za co odpowiedzialność karna, to podziękowałem.
Serio, w Lidlu płacą lepiej, a odpowiedzialności żadnej. Nawet jak się kasa trochę nie zgadza, to przymykają oko.

Wolę być trzeciorzędnym inżynierem albo technikiem, niż w PL pierwszorzędnym nauczycielem, powszechnie uważanym za śmiecia i zarabiającym jak sprzątaczka albo mniej. Myślę że w tej chwili każdy zawód dający większe zarobki jest w Polsce lepszy. Jazda TIRem, to już luksus. Pieniądze ponoć dobre, i cały czas w pracy można słuchać Bacha.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2019, 00:33:31 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6623 dnia: Lipiec 20, 2019, 01:31:50 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ale Ty jesteś zawsze pokrzywdzony. Mój kolega który prywatnie postanowił uczyć takich leniow jak to określiłeś, bo rodzice chcieliby aby przynajmniej umiały obronić się przed dzikimi zwierzętami, zarabia 5,5 netto. To chyba zupełnie nieźle.

Swoją drogą będąc inżynierem, jaka jest Twoja dziedzina, że tak narzekasz?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6624 dnia: Lipiec 20, 2019, 12:25:02 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
jakie są zarobki i za co odpowiedzialność karna, to podziękowałem.
Ale przecież tak jest praktycznie w każdym zawodzie, w którym trzeba mieć jakieś specjalne kwalifikację.
Dla przykładu, przy warsztacie tam gdzie się stażuję jest SKP, ucząc się obsługi niektórych urządzeń spostrzegłem się, że brakuje nam blisko połowy wymaganego osprzętu, mimo to OBT lecą aż miło. Mało tego diagności mają płacone "od przeglądu" w związku z czym przymykają oko na co się tylko da, żeby tylko nie zrazić do siebie klientów, przez co teraz mają nie małe problemy. Szef oczywiście "nic o całym procederze nie wiedział". Żeby było śmieszniej to diagności zarabiają praktycznie tyle samo, albo i mniej co mechanicy za niewspółmiernie większą odpowiedzialność.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2019, 12:27:03 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6625 dnia: Lipiec 20, 2019, 12:30:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Mój kolega który prywatnie postanowił uczyć takich leniow jak to określiłeś, bo rodzice chcieliby aby przynajmniej umiały obronić się przed dzikimi zwierzętami, zarabia 5,5 netto. To chyba zupełnie nieźle.

Bo zarobki w edukacji na wolnym rynku są nieporównywalnie większe niż w edukacji publicznej. Poza szkołami nie trzeba mieć papierów, gromadzić dokumentacji ze szkoleń, nie trzeba czekać 2, 10 i 20 lat na podwyżkę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6626 dnia: Lipiec 20, 2019, 12:40:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Ale przecież tak jest praktycznie w każdym zawodzie, w którym trzeba mieć jakieś specjalne kwalifikację.

Powiedz mi, ile jest zawodów w których pracownik może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej, za to że grupie kilkudziesięciu osób tak nieprzewidywalnych jakimi są dzieci, znajdzie się ktoś kto w ramach dowcipu postanowi zrzucić koledze doniczkę na głowę z trzeciego piętra, albo w trakcie lekcji ucieknie ze szkoły i wpadnie pod samochód.

W większości zawodów nie ma odpowiedzialności karnej, o ile nie kradniesz i nie dopusisz się rażącego niedbalstwa. Owszem, jeżeli most Twojego projektu zawali się z pododu błędu projektowego i kogoś zabije, to może będziesz za to odpowiadać, ale przynajmniej jest to Twoja wina i masz realne możliwości żeby zapobiegać takim wypadkom. Nauczyciel nie ma natomiast nie ma narzędzi ani nawet fizycznej możliwości żeby kontrolować zachowania podoopiecznych, które mogą się skończyć uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6627 dnia: Lipiec 20, 2019, 14:35:17 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mój kolega który prywatnie postanowił uczyć takich leniow jak to określiłeś, bo rodzice chcieliby aby przynajmniej umiały obronić się przed dzikimi zwierzętami, zarabia 5,5 netto. To chyba zupełnie nieźle.

Bo zarobki w edukacji na wolnym rynku są nieporównywalnie większe niż w edukacji publicznej. Poza szkołami nie trzeba mieć papierów, gromadzić dokumentacji ze szkoleń, nie trzeba czekać 2, 10 i 20 lat na podwyżkę.

Kto Ci broni pracować poza edukacją publiczną?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6628 dnia: Lipiec 20, 2019, 23:00:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna

Kto Ci broni pracować poza edukacją publiczną?

Szkoły prywatne niestety płacą równie marnie jak publiczne. Jedyny sposób żeby będąc polskim nauczycielem, zarabiać dobrze, to zmienić kraj :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6629 dnia: Lipiec 20, 2019, 23:03:12 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Powiedz mi, ile jest zawodów w których pracownik może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej, za to że grupie kilkudziesięciu osób tak nieprzewidywalnych jakimi są dzieci
Z cyklu wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Żeby się nie rozdrabniać, poczytaj sobie fora dla diagnostów, poszukaj postów kolegi Luka92 lub zaczerpnij języka przy okazji OBT, wtedy może zrozumiesz o czym pisałem wcześniej. W skrócie - tak możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za to co zrobił ktoś inny, zwłaszcza gdy sprawność "narzędzia" tego czynu potwierdzasz swoim nazwiskiem, nawet jeśli w tym momencie rzeczywiście było sprawne...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6630 dnia: Lipiec 21, 2019, 00:41:31 am »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
W skrócie - tak możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za to co zrobił ktoś inny, zwłaszcza gdy sprawność "narzędzia" tego czynu potwierdzasz swoim nazwiskiem, nawet jeśli w tym momencie rzeczywiście było sprawne...
Aż miło rano wstawać do ukochanej pracy, dobrze opłaconej, z poczuciem spełnienia i możliwością samorozwoju.

xDDD

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6631 dnia: Lipiec 21, 2019, 17:36:44 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W czym problem. machnij 5tkę bachorów i będziesz ustawiony na następne naście lat. Sam wielokrotnie powtarzałeś że to jest sposób na życie dla sporej części społeczeństwa...

Zero odpowiedzialności a i ile przyjemności przy robocie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6632 dnia: Lipiec 21, 2019, 19:27:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
W czym problem. machnij 5tkę bachorów i będziesz ustawiony na następne naście lat. Sam wielokrotnie powtarzałeś że to jest sposób na życie dla sporej części społeczeństwa...

O ile sobie przypominam, mówiłem tylko że ten program socjalny jest kosztowo nieefektywny i demoralizujący.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6633 dnia: Lipiec 22, 2019, 08:33:14 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ten program powinien być dla osób, które pracują i mają dzieci. Dla nierobow ani grosza
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6634 dnia: Lipiec 23, 2019, 16:30:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wnioski z konferencji NIK o smogu – jak zwalczać jego samochodowe przyczyny?

https://spidersweb.pl/autoblog/smog-przyczyny-transportowe-wnioski/?fbclid=IwAR0J7SUp7501kE_flg9b1ni2QivyoEfV4vYheIUs4aqJzBe1NlyFD2eBSFU

Cytuj (zaznaczone)
Zdaniem NIK, w skali kraju tylko 10% zanieczyszczeń pochodzi z transportu, ale w miastach jest to nawet 63%. Te 63% odnosi się do stężenia pyłów PM10 w Warszawie, które ponoć ma swoje źródło w ruchu samochodowym. To ciekawe, bo na stronie NIK można znaleźć raport, w którym znajduje się wykres, a na tym wykresie – 91% zanieczyszczeń to niska emisja, a 3% to intensywny ruch samochodowy. Jeśli poszukamy danych jeszcze trochę głębiej, to wyjdzie nam, że wśród zanieczyszczeń spowodowanych przez ruch samochodowy ok. 7% to dymienie z rur wydechowych, 13% to ścierające się opony i klocki hamulcowe, a 80% – unos wtórny.

W skali kraju, jeśli chodzi o „dym z rury”, mowa więc o siedmiu procentach z trzech procent, i to wszystko są dane, na które powołują się największe smogowe autorytety. Siedem procent z trzech procent to według moich obliczeń 0,21% całości zanieczyszczeń. Proszę mnie poprawić, jeśli wykazałem się matematyczną nieudolnością. Dymiące diesle i cuchnące benzyniaki odpowiadają za 0,21% całego zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Nie spodziewałem się tego.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6635 dnia: Lipiec 25, 2019, 13:17:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6636 dnia: Lipiec 26, 2019, 21:44:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6637 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:04:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Wolałbym to przeczytać, bo nawet z całym tym zbędnym słowotokiem bym przeczytał szybciej niż on gada.

Bardziej by mnie interesowało czy weszło już to, że ubezpieczyciel może z powodu felgi odmówić wypłaty OC i zrzucić to na nas bo AC, to mam w głębokim poważaniu.
A jeżeli tak, to jesteśmy w d... bo logika nakazuje że jeżeli jakaś modyfikacja nie miała wpływu na wypadek to nie powinna być uwzględniona jako powód do odmowy wypłaty odszkodowania, tylko że w tym kraju logiki w ogóle jest mało, a w Polskim prawie w ogóle.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6638 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:10:33 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale faktem jest,  że jak niema się do czego przypier*olić, to trzeba coś znaleźć, nie? Przecież to nie polega na tym, żeby oni Tobie wypłacili worek pieniędzy, tylko żeby wypłacili Ci jakieś ochłapy, albo najlepiej w ogóle nic. To nie jest instytucja charytatywna, tylko najzwyklejszy biznes, jak wszystko u nas.Tym lepiej, jeśli jest prawnie "namaszczony" do dojenia frajerów. Chcieli podnosić oc "złym" kierowcom, ale jakoś nie zaproponowali działań odwrotnych, w stosunku do dobrych.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6639 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:27:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Łysy o modyfikacjach aut.
piecze łyse dupsko, bo pochlastał Poloneza i zdziwiony jest, ze nie za bardzo moze sobie pospawac jak mu podpowiada fantazja taksiarza

To nie jest instytucja charytatywna, tylko najzwyklejszy biznes, jak wszystko u nas.
jak to, przeciez marszalek ogrodnik ma za latanie swojej rodziny zaplacic organizacji charytatywnej - to bedzie musiala byc zagraniczna jakas ;]
Wnioski z konferencji NIK o smogu – jak zwalczać jego samochodowe przyczyny?
przeciez to redaktorzyna zlomnik, czyli polowy nie zrozumial, polowe zmanipulowal, a reszte zmyslil ;>
sprawdzisz go ? bo mi sie nie chce czytac 120 stron raportu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.